سانی مهتا؛ از دنیای پوکر تا هاکی

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

سانی مهتا در روز 7 آوریل 1978 در میشیگان به دنیا آمد. او یک تاجر، بازیکن حرفه ای پوکر، نویسنده و موزیسین است.

خیلی ها مهتا را به خاطر کتاب های محبوبش در زمینه بازی پوکر می شناسند. به خصوص کتاب Professional No-Limit Hold ’em که در سال 2007 منتشر شد و با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد. او در نگارش یک کتاب محبوب دیگر هم نقش داشته است: Small Stakes No-Limit Hold’em. دیگر نویسنده های این کتاب هم اد میلر و مت فلین بودند.

مهتا در نیوجرسی بزرگ شد و به مدرسه رمپو رفت. او در دانشکده موسیقی دانشگاه میامی فراست در رشته گیتار جاز و موسیقی استودیویی تحصیل کرد و بعد به لوییزیانا رفت تا به صورت حرفه ای در رشته موسیقی فعالیت کند.

سانی از سال 2003 بازی پوکر را شروع کرد و این بازی تنها یک تفریح برای او بود. اما از سال 2004 همه چیز جدی شد و مهتا به یک بازیکن حرفه ای در بازی های بزرگ تگزاس هولدم نامحدود تبدیل شد. او در سال 2005 به لاس وگاس رفت و آنجا با نویسنده شناخته شده دنیای پوکر یعنی اد میلر و میسون مالموث (ناشر) آشنا شد. همین آشنایی باعث شد مهتا و میلر از مت فلین که یک بازیکن پوکر بود هم کمک بگیرند و یک پروژه جدید را کلید بزنند.

ثمره این همکاری هم کتاب مشهور و محبوب Professional No-Limit Hold ’em بود که از سوی انتشارات مالموث به چاپ رسید. این کتاب خیلی زود به بهترین کتاب در زمینه قمار و پوکر در لیست سایت آمازون تبدیل شد.

مهتا، میلر و فلین در ادامه تصمیم گرفتند کتاب های بعدی را خودشان منتشر کنند. بدین ترتیب Small Stakes No-Limit Hold’em هم در سال 2009 منتشر شد و این کتاب هم به سرعت محبوب شد.

در ادامه سانی روند کاری اش را تغییر داد و به سمت بازی های هاکی رفت. او تحلیل های آماری بازی های لیگ NHL را تهیه و بررسی می کرد. یادداشت های زیادی در این مورد به قلم مهتا منتشر شد. او در سال 2014 به باشگاه نیوجرسی دویلز پیوست تا آنالیزور رسمی باشگاه باشد. این همکاری تا نوامبر 2017 ادامه پیدا کرد.

در زمینه تورنمنت های حرفه ای پوکر هم باید گفت بهترین دستاورد سانی در سال 2006 رقم خورد. او در تورنمنت World Poker Open شرکت کرد و در بازی 1500 دلاری هولدم نامحدود به مقام سیزدهم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *