روی کوک؛ نویسنده ای بزرگ در دنیای پوکر

روی کوک یک پوکرباز حرفه ای، مربی بازیکنان پوکر و یک نویسنده است. او در 12 آوریل 1957 در آتلانتا به دنیا آمد و در حال حاضر ساکن لاس وگاس است. روی در دانشگاه واشینگتن تحصیل کرد و در رشته علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. کوک از سال 1990 گواهینامه کار به عنوان مامور معاملات املاک را دریافت کرده است. همسرش میستی نام دارد و آن ها یک دختر به نام کریستل دارند که در سال 1992 به دنیا آمده است.

دنیای پوکر

کوک برای اولین بار در سال 1972 و در سن پانزده سالگی بازی پوکر را تجربه کرد. از سال 1975 او به یک بازیکن تمام وقت تبدیل شد. در دهه 1970 و اوایل دهه 1980، کوک یک بازیکن حرفه ای پوکر بود و شهر به شهر سفر می کرد و در بازی های بزرگ شرکت می کرد: آیداهو، مونتانا، واشینگتن، اورگان، آلاسکا و رنو، نوادا.

در سال 1984 روی به لاس وگاس رفت. او با بازیکنان بزرگ سری های جهانی پوکر هم بازی بوده است: جانی ماس، بری جانستون، تام مک اووی، کارلوس مورتنسن، اسکاتی انگوین، دنیل نگرئانو و فیل هلموث.

کوک بیش از همه به خاطر تجربه بالا در بازی هولدم محدود شناخته شده است. هرچند او در بازی هولدم نامحدود هم تاخت و تاز زیادی داشته است. تاکنون روی حدود 65 هزار ساعت وقت برای بازی پوکر در دنیای واقعی و در دنیای مجازی صرف کرده است.

دنیای کتاب

کوک دوستی قدیمی با جان باند دارد. این دو در کنار هم از سال 1992 یک ستون ویژه بازی پوکر در مجله CardPlayer دارند که Real Poker نام دارد. شاید بتوان گفت این طولانی ترین مدتی است که نویسنده ای به طور مرتب در مورد بازی پوکر در یک نشریه قلم می زند.

داستان به همین جا ختم نمی شود! روی کوک و جان باند در کنار هم چندین کتاب در مورد بازی پوکر به رشته تحریر درآورده اند:

  • Real Poker: The Cooke Collection 1999
  • Real Poker II: The Play of Hands 2001
  • Real Poker II: The Play of Hands (2nd Edition) 2005  
  • Cooke’s Rules of Real Poker 2005
  • The Home Poker Handbook 2007
  • How to Think Like a Poker Pro 2008

گفتنی است در مقدمه این کتاب ها شخصیت های بزرگی از دنیای پوکر به افتخار کوک قلم به دست گرفته اند: دیوید اسکلانسکی، مایک کارو، لیندا جانسون، مایک سکستون، دنیل نگرئانو، کریس فرگوسن و فیل گوردون.

دنیای مربیگری

کوک از سال 1999 تا 2005 مربی پوکر Planet Poker بود. پلنت پوکر در سال 1998 توسط رندی بلومر تاسیس شد و اولین سایت اینترنتی پوکر بود. در واقع مایک کارو و روی کوک بودند که به این سایت اعتبار و شهرت بخشیدند. در همین دوران بود که روی پروتکل هایی را ایجاد کرد که در حال حاضر پایه های قواعد استاندارد مبارزه با تبانی در پوکر را تشکیل می دهند.

کوک مدت ها به عنوان مربی خصوصی در چند سایت اینترنتی پوکر فعال بوده و در مراسم مختلف دنیای پوکر به عنوان مجری حضور داشته است. از آن جمله می توان به Global International Gaming Expo اشاره کرد که در سال های 2005 و 2006 در مونترئال برگزار شد.

نقل قول های شخصیت های بزرگ دنیای پوکر در مورد روی کوک

دویل برونسون که 9 بار در سری های جهانی پوکر به قهرمانی رسیده و نویسنده کتاب Super System است:

روی یکی از چند نویسنده و کارشناس انگشت شمار در دنیای پوکر است که واقعا ارزش دارد نوشته هایش را مطالعه کنید. شما باید به حرف های او گوش کنید!

دیوید اسکلانسکی، نویسنده کتاب Theory of Poker و قهرمان رقابت های سری های جهانی پوکر:

تحلیل های روی همیشه فوق العاده است. او نه تنها یک نویسنده خوب بلکه یک پوکرباز بزرگ است که در بازی های دشواری برنده شده و جوایز زیادی به دست آورده است.

مایک کارو، نابغه دیوانه پوکر آمریکا:

اگر یاد بگیرید که چطور مثل روی کوک در مورد چک، شرط بندی، ریز و فولد تصمیم بگیرید، سبک بازی شما کاملا تغییر می کند و در واقع، زندگی شما عوض می شود.

مایک سکستون، قهرمان رقابت های سری های جهانی پوکر:

ستون ها و کتاب هایی که کوک نوشته بخشی مهم از ادبیات مدرن پوکر را شکل می دهد و همیشه ارزش دارد نوشته های او را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *