آشنایی با بازی ورق خدمتکار پیر

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی به حداقل دو نفر نیاز دارد، شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی خدمتکار پیر، یک بازی ورق ساده است که دو یا چند بازیکن می توانند در آن شرکت کنند. در این بازی باید به سرعت کارت هایتان را جفت کنید. از نظر سبک، بازی ورق خدمتکار پیر در طبقه بندی بازی های کودکانه است. از این نظر این بازی شبیه بازی ورق حافظه است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

51 کارت (یک کارت بی بی را حذف می کنیم)، دو یا چند بازیکن.

دست دادن کارت ها

هربار یک کارت به بازیکنان می دهیم تا زمانی که همه کارت ها دست داده شود. مشکلی نیست اگر بعضی بازیکنان یک کارت بیشتر داشته باشند.

هدف بازی

در این بازی هدف این است که کارت هایتان را جفت کنید و به عنوان آخرین بازیکن، کارت بی بی فرد را در دست نداشته باشید.

بازی های مشابه

در این بازی نه لازم است در دورها برنده شویم نه نیازی به حدس زدن کارت های حریف هست. اینجا فقط باید به دنبال جفت کارت ها باشیم. این بازی از نظر سبک در طبقه بندی بازی های روکردن ورق جای می گیرد. بازی های مشابه بازی خدمتکار پیر عبارتند از بازی ورق بزیک، بازی ورق پینوکل و بازی ورق کانکوین.

نحوه انجام بازی

بازیکنان به کارت هایشان نگاه می کنند و جفت ها را به پشت روی میز قرار می دهند. وقتی همه بازیکنان این کار را کردند، بازی آغاز می شود.

بازیکن سمت چپ دست دهنده بازی را شروع می کند. او یک کارت از بازیکن قبلی اش می کشد. اگر این کارت، یک جفت کارت بسازد، او باید دو کارت جفت شده را روی میز بگذرد. در غیر این صورت، کارت در دست بازیکن می ماند. بازیکنان به نوبت و با چرخش ساعتگرد بازی می کنند.

بازیکن وقتی از خدمتکار پیر شدن نجات پیدا می کند که (اولا) تمام کارت هایش را جفت کند یا (ثانیا) یک جفت را روی میز گذاشته و فقط یک کارت برایش باقی بماند. کارت باقیمانده او را بازیکن بعدی می کشد و بدین ترتیب کارتی نمی ماند.

بازنده شدن

بازیکنی که در آخر کارت بی بی فرد را در اختیار دارد بازنده است.

متن ویدیو

در این ویدیو با همه جنبه های بازی ورق خدمتکار پیر آشنا می شوید. در این بازی دو یا چند بازیکن می توانند شرکت کنند.

دست دادن کارت ها

اینجا به 52 کارت نیاز دارید و باید یکی از کارت های بی بی را کنار بگذارید. 51 کارت باقیمانده را یکی یکی به بازیکنان می دهیم تا جایی که همه کارت ها دست داده شوند. اگر تعداد کارت بعضی بازیکنان بیشتر شود مشکلی نیست.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که خدمتکار پیر نباشیم. یعنی آخرین بازیکنی نباشیم که کارت بی بی فرد را در دست دارد.

نحوه انجام بازی

هر بازیکن باید به کارت هایش نگاه کرده جفت ها را جدا کرده روی میز بگذارد. وقتی همه این کار را کردند می توان بازی را شروع کرد. بازیکن سمت چپ دست دهنده بازی را شروع می کند و یک کارت از بازیکن قبلی اش می کشد.

بازیکن شماره 2 یک کارت از دست بازیکن شماره 1 می کشد. اگر این کارت باعث شود او یک جفت جدید داشته باشد، باید آن ها را روی میز بگذارد. بازی به همین ترتیب و با چرخش ساعتگرد ادامه پیدا می کند.

حالا بازیکن شماره 3 باید یک کارت از دست بازیکن شماره 2 بکشد. اگر این کارت باعث نشود که او یک جفت جدید پیدا کند، کارت در دست بازیکن شماره 3 می ماند. بازی به همین شکل ادامه پیدا می کند.

وقتی بازیکنی همه کارت هایش را جفت کرد از جریان بازی خارج شده دیگر خدمتکار پیر نمی شود. بازیکن شماره 2 همه کارت هایش را جفت کرد و حالا خیالش راحت است. بازیکن شماره 3 یک کارت از دست بازیکن شماره 1 می کشد. بازیکن شماره 1 کارت های 6 را جفت می کند و حالا یک کارت دیگر دارد که آن را هم بازیکن شماره 3 می کشد.

بازیکن شماره 1 هم از جریان بازی خارج می شود. به پایان بازی می رویم: بازیکن شماره 4 آخرین کارت هایش را جفت می کند و بازیکن شماره 3 را با کارت بی بی فرد تنها می گذارد. بازیکن شماره 3 بازنده بازی است و خدمتکار پیر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *