تاریخ:اکتبر 28, 2021
حسن یزدانی

معرفی حسن یزدانی، قهرمان کشتی جهان

حسن یزدانی یکی از برترین کشتی‌گیرهای جهان است که توانسته افتخارات بزرگی همچون قهرمانی المپیک 2016 برزیل را کسب کند. در این مقاله از سایت بخت به معرفی او می‌پردازیم.

نام و نام خانوادگیحسن یزدانی چراتی
رشته ورزشیکشتی
تاریخ تولد5 دی 1373
سن26 سال
کشور تولدایران
شهر تولدمازندران
جنسیتمرد
وزن86 کیلوگرم
لقبپلنگ جویبار
تحصیلاتتربیت بدنی، مدیریت دولتی – دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر
زبان‌هاانگلیسی – فارسی

علاقه مندی

وقت گذرانی با خانواده، رفتن به کوه و جنگل

مربی ورزشی

غلامرضا محمدی

بستگان ورزشی

وی از اقوام دور رضا یزدانی، کشتی گیر ایرانی است. وی موفق به کسب مقام دو بار قهرمانی جهان شده است.

شروع فعالیت حرفه‌ای

حسن یزدانی کشتی را از حدود سال 2005 در شهر جویبار استان مازندران آغاز کرد.

علت علاقه به کشتی

” در کشور ما و به ویژه در شهر من کشتی یک ورزش محبوب است. ما نوعی کشتی سنتی محبوب داریم که من از کودکی به تماشای آن می‌نشستم. در اوایل کودکی من به کشتی علاقه مند شدم و به سمت آن رفتم و با آن ماندم “.

هدف و آرزو

شرکت در بازی‌های المپیک 2020 و 2024 – کسب مدال طلای بازی‌های المپیک 2020 توکیو

دیدگاه

حسن یزدانی-کشتی
حسن یزدانی-کشتی

” در یک مسابقه بین دو حریف که یکدیگر را به خوبی می‌شناسند، کشتی گیری که اشتباه کمتری انجام می‌دهد و آمادگی بیشتری دارد برنده می‌شود “.

جوایز و افتخارات

وی در سال 2016 پس از کسب مدال طلا در بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو به عنوان بهترین ورزشکار مرد جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

تغییر کلاس وزنی

حسن یزدانی در بازی‌های المپیک 2016 ریودوژانیرو در وزن 74 کیلوگرم مدال طلا گرفت. او از آن زمان در دسته وزنی 86 کیلوگرم مشغول به کشتی گرفتن است. ” برنامه‌های من براساس وزنم تنظیم می‌شوند. در طول سال‌ها و با سنگین‌تر شدن من تصمیم برای این که در چه رده وزنی شرکت کنم تغییر کرد. با وجود قوانین جدید، کاهش وزن قابل توجه دشوار است؛ شما مجبور می‌شوید در وزن‌های بالاتر رقابت کنید. وزن طبیعی من 89 کیلوگرم است و بنابراین فکر می‌کنم کشتی در وزن 86 کیلوگرم برای من ایده آل است. اگر وزن من افزایش یابد در اوزان بالاتر هم کشتی می‌گیرم. دوست دارم آن را تجربه کنم. به هر صورت در حال حاضر وزن من اجازه نمی‌دهد به چیز دیگری جز دسته 86 کیلوگرم فکر کنم “.

شروع دشوار

حسن یزدانی خاطر نشان کرده است که علی رغم علاقه‌اش از کودکی به کشتی، در ابتدا مجبور به ترک این ورزش شده است. ” قبل از عضویت در باشگاه، با برادرانم در داخل و خارج از خانه کشتی می‌گرفتم. محلی در شهرمان وجود داشت که کشتی سنتی لوچو (نوعی کشتی از استان مازندران) در آن برگزار می‌شد. شب و روز برای تماشای آن می‌رفتم. حتی یکی دو بار در این مسابقات شرکت کردم. شش ماه بعد از شروع تمریناتم، قصد کناره گیری از کشتی را داشتم. کشتی ورزش سختی بود. با این وجود، به علت اصرار پدرم  وارد یک مسابقه استانی در مازندران شدم. کسب مقام دوم انگیزه من را افزایش داد و دلیلی برای ادامه کشتی حرفه‌ای‌ من شد “.

رسانه‌های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *