فیلم راندرز-پوکر

6 فیلم برتر تاریخ در مورد پوکر؛ چطور از طریق سینما، پوکر یاد بگیریم؟

سینما، راه‌های متفاوتی را در طول تاریخ صد و چند ساله خود امتحان کرده و سراغ تمام موضوعات جهان رفته است. از فضا گرفته تا اعماق زمین، از تاریخ تا سرگرمی. این بار، سراغ فیلم‌هایی رفته‌ایم که به طور خاص، بازی با کارت‌ها و به طور خاص‌تر، پوکر را به عنوان موضوع خود به مخاطب نشان داده‌اند. صحنه‌های پوکر فراوان زیادی را از میز پوکر، در فیلم‌ها به یاد داریم. همینطور در سریال‌ها؛ برای مثال یکی از صحنه‌های به یادماندنی سریال فرار از زندان، برای من جایی بود که تی‌بگ برای به دست آوردن پول، با یک سری از کله‌گنده‌های زندان پوکر بازی می‌کرد و با تقلب برنده می‌شد.

ده فیلم برتر در این حوزه را مرور می‌کنیم:

راندرز Rounders: این فیلم باعث شد که افراد زیادی سراغ نولیمیت تگزاس هولدم بروند. در سال 1998 با حضور مت دیمون و ادوارد نورتون روی پرده رفت و سال‌هاست که فیلمی دیگر در این حد و اندازه در خصوص پوکر به سینماها قدم نگذاشته است. تلاشی که دیمون برای نجات دادن نورتون (کِرم در فیلم) از طریق بردن بازی پوکر انجام می‌دهد، عالی است.

فیلم راندرز-پوکر
فیلم راندرز-پوکر

ماوریک Maverick: کمدی وسترن متعلق به سال 1994 با بازی مل گیبسون، جودی فاستر و جیمز گاردن. تصویری جذاب از اتاق‌های قمار دوران غرب وحشی و کارت‌هایشان نشان می‌دهد. داستان فیلم، به زمانی بازمی‌گردد که یک تورنمنت بزرگ پنج کارته برگزار می‌شود.

فیلم ماوریک-پوکر
فیلم ماوریک-پوکر

پسر سینسیناتی The Cincinatti Kid: فیلمی از سال 1965 با بازی استیو مک کویین بزرگ. فیلم، روایتی از داستان مک کوئین که با لقب بچه از نیواورلئان شروع به بازی پوکر می‌کند و هربار در جایی بزرگتر، بهترین بازیکنان پوکر را شکست می‌دهد. تا زمانی که به لیسی هاوارد می‌رسد که قهرمان زمان خود است.

پسر سینسیناتی-پوکر
پسر سینسیناتی-پوکر

قفل، انبار و دو بشکه باروت Lock, Stock and Two Smoking Barrels: فیلمی از گای ریچی، محصول 1998 در انگلستان با بازی جیسون استاتهام و وینی جونز است. این کمدی دیوانه‌وار در واقع روایت یک سرقت است که این بین با پوکر گره می‌خورد.

ماه عسل در وگاس Honeymoon in Vegas: فیلمی از انرو برگمن با بازی نیکولاس کیج و برونو مارس محصول سال 1992 است. به وگاس می‌رویم، شاهد بازی با مبالغ زیاد هستیم و البته بارها شیوه‌های تقلب از جلوی چشم ما می‌گذرد. کيج، کارآگاه خرده پای نيويورکي، و نامزدش بتسی برای ازدواج و گذراندن ماه عسل به لاس وگاس می روند. اما در آن جا قماربازی به نام کورمن با ديدن بتسی که شبيه همسر مرحومش است، ترتيبي می دهد تا در يک بازی پوکر از کیج ببرد و همسرش را تصاحب کند.

نیکولاس کیج-پوکر
نیکولاس کیج-پوکر

یک دست عالی برای زن کوچک A Big Hand for a Little Lady: فیلمی با بازی هنری فوندا متعلق به سال 1966 است. فوندا که در فیلم نامش مردیت است، تمام ثروت خانواده خود را در یک بازی پوکر قمار می‌کند. همسرش از این موضوع خوشحال نیست اما فوندا در میان بازی، دچار حمله قلبی می‌شود و حالا نوبت همسشرش، مَری است که جای او را بگیرد.

هنری فوندا-پوکر
هنری فوندا-پوکر

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.