کریگ پاوسون

اطلاعات و آمار کریگ پاوسون

در شماره جدید بخش داور و پیش بینی فوتبال، به سراغ آمار کریگ پاوسون یکی دیگر از داوران مشهور انگلیسی می‌رویم. پاوسون در مسابقات این فصل لیگ برتر انگلیس بیش از پیش پرکار شده و حتی در مسابقات اروپایی هم سوت می‌زند. قبلا در این ناحیه عملکرد فردی داورانی همچون مایکل اولیور، مایک دین، مارتین اتکینسون و آنتونی تیلور را بررسی کرده ایم.

زندگینامه کریگ پاوسون

کریگ پاوسون
کریگ پاوسون

کریگ پاوسون متولد سال ۱۹۷۹ در شهر شفیلد است. به همین دلیل وی نمی‌تواند بازی‌های شفیلد یونایتد در لیگ برتر و شفیلد ونزدی در چمیپونشیپ را سوت بزند. پاوسون از روزهای اول زندگی علاقه‌مند به دنیای داوری بوده و از همان دوران نوجوانی مدارک لازم را کسب کرده است. بعد از چند سال قضاوت در سطح آماتور، کریگ پاوسون برای چند سال کمک داور می‌شود.

کریگ پاوسون از سال ۲۰۰۸ به مدت پنج سال در مسابقات سطوح پایین انگلیس به عنوان داور اول سوت می‌زند. سرانجام از سال ۲۰۱۳، جواز حضور در لیگ برتر انگلیس به وی داده می‌شود. عملکرد درخشان پاوسون سبب می‌شود که وی تنها بعد از دو سال به لیست فیفا راه پیدا کند. کریگ پاوسون هفتمین داوری است که از انگلیس به این لیست می‌رسد.

کریگ پاوسون در اروپا
کریگ پاوسون در اروپا

طی چند فصل اخیر، وظیفه قضاوت بعضی از بازی های مرحله گروهی لیگ اروپا و لیگ قهرمانان به پاوسون سپرده شده است. همچنین در بریتانیا هم چند فینال از جمله فینال پلی آف چمپیونشیپ در سال ۲۰۱۹ و فینال جام حذفی انگلیس در سال ۲۰۱۵ به وی داده شد.

اطلاعات و آمار برای پیش بینی فوتبال

آمار کریگ پاوسون
آمار کریگ پاوسون

کریگ پاوسون به طور کلی داوری است که علاقه زیادی به کنترل مسابقه دارد. پاوسون به سختی پنالتی می‌گیرد و حتی آمار اعلام خطای وی کم است. در مقایسه با میانگین انگلیس و از همه مهم‌تر میانگین اروپا، پاوسون در رده های آخر لیست از نظر میانگین قرار می‌گیرد. به همین دلیل کسانی که قصد دارند به شرط بندی روی کارت رو بیاورند، باید بیشتر به سمت گزینه کمتر از تعداد کارت مشخص بروند.

لیگ یا تورنمنتتعداد بازیمیانگین خطادرصد خطا به تکلمیانگین پنالتیمیانگین کارت زردمیانگین کارت قرمز
لیگ برتر انگلیس16022.580.650.213.410.16
چمپیونشیپ2525.560.780.203.480.20
لیگ قهرمانان322.000.490.006.000.00
لیگ اروپا1127.550.670.094.450.00
میانگین19923.320.670.203.510.16

کریگ پاوسون تاکنون ۱۶۰ بازی را در لیگ برتر انگلیس قضاوت کرده است. وی چیزی حدود ۲۲.۵ خطا در هر بازی اعلام کرده که ۶۵ درصد آنها از روی تکل بدست آمده است. این نشان می‌دهد که پاوسون یکی از انعطاف‌پذیر ترین داورهای لیگ برتر در قبال تکل است. آمار گرفتن پنالتی در هر ۵ مسابقه یکی بوده که همچنان آمار کمی است.

در قبال کارت زرد و کارت قرمز هم شرایط مشابه است. پاوسون در هر ۹ بازی، یک کارت قرمز نشان داده که بسیار محافظه کارانه است. در مورد زرد هم میانگین داور انگلیسی تنها ۳.۵ کارت بوده است. وضعیت کریگ پاوسون در مسابقات بین المللی حتی بدتر بوده است. پاوسون در مسابقات لیگ اروپا و لیگ قهرمانان تاکنون کسی را اخراج هم نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *