دنی مک کلی

اطلاعات و آمار دنی مک کلی

دنی مک کلی، یکی دیگر از داوران مشهور فوتبال هلند است. بعد از بیورن کویپرس، مک کلی اخیرا در مسابقات بین المللی از جمله لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا فعال شده است. تجربه موفقیت آمیز داوران هلندی در اروپا و عدم موفقیت باشگاه‌های هلندی، فرصت خوبی را برای داوران پدید آورده تا در سطوح بالا قضاوت کنند. در شماره دیگری از بخش داوری و پیش بینی فوتبال، به سراغ آمار دنی مک کلی رفته ایم. داوری که در لیگ هلند هم قضاوت های زیادی را انجام داده و می‌دهد. این کار در جهت بهتر شدن در پیش بینی فوتبال انجام می‌شود.

زندگینامه دنی مک کلی

دنی مک کلی
دنی مک کلی

دنی مک کلی، متولد سال ۱۹۸۰ در کشور کورسائو است. کورسائو یک جزیره در منطقه کاراییب است که جزو خاک هلند محسوب می‌شود. به همین دلیل کسانی که در اینجا به دنیا می‌آیند، شهروند هلند هستند. مک کلی تقریبا تمام زندگی خود را در هلند بوده است. وی از ده سالگی در کلاس های داوری شرکت کرده، زیرا علاقه زیادی به این حوزه داشته است. به همین دلیل در سن کم تجارب زیادی را کسب کرده است. مک کلی در ۱۶ سالگی، مسابقات آماتور فوتبال در هلند را قضاوت می‌کند.

بعد از چند سال تجربه در این مسابقات، از سال ۲۰۰۵ مجوز قضاوت در لیگ دسته اول هلند به مک کلی داده می‌شود. وی روند درخشان خود را ادامه می‌دهد و تنها چهار سال بعد به لیگ برتر هلند ارتقا پیدا می‌کند. مک کلی در زمان قضاوت در بالاترین سطح فوتبال در هلند، تنها ۲۶ سال سن داشت. یک سال بعد، فدراسیون فوتبال هلند او را در لیست داوران بین المللی خود قرار می‌دهد. مک کلی از این نظر رکورددار است و جوان‌ترین داور تاریخ هلند محسوب می‌شود که به این سطح رسیده است.

دنی مک کلی-پلیس
دنی مک کلی-پلیس

سرعت پیشرفت دنی مک کلی در فوتبال بین المللی هم بالا بود. این داور جوان تقریبا هر ساله وارد سطح جدیدی می‌شد. وی از سال ۲۰۱۲ در لیگ اروپا سوت زده است. از سال ۲۰۱۴ هم وظیفه قضاوت بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مک کلی داده می‌شود. در سطح داخلی، مک کلی چند فینال جام حذفی را هم قضاوت کرده است. در فوتبال بین المللی، دنی مک کلی به کشورهایی مثل مولداوی و عربستان سعودی دعوت شده تا مسابقات حرفه ای آنها را هم سوت بزند.

در زندگی بیرون از فوتبال، مک کلی یک افسر پلیس است. طی دو سال اخیر، مک کلی به صورت نیمه وقت کارآگاه جرایم هم شده است.

آمار مک کلی برای پیش بینی فوتبال

آمار دنی مک کلی
آمار دنی مک کلی

دنی مک کلی را می‌توان در رده داورانی قرار داد که علاقه زیادی دارند بازی را دنبال کنند. با توجه به اینکه فوتبال هلند سریع دنبال می‌شود، داوران هم تلاش می‌کنند دخالت را کمتر کنند. به همین دلیل از نظر میانگین خطا، مک کلی از متوسط اروپا کمتر خطا گرفته است. این آمار در بازی های لیگ قهرمانان اروپا به میانگین ۲۱ خطا رسیده که یکی از کمترین داوران قاره محسوب می‌شود.

نام تیم یا لیگتعداد بازیمیانگین خطانسبت خطا به تکلمیانگین پنالتیمیانگین کارت زردمیانگین کارت قرمز
لیگ هلند16124.220.650.402.930.21
لیگ قهرمانان اروپا2421.920.590.382.790.13
لیگ اروپا1227.000.850.173.920.25
لیگ ملت های اروپا722.751.120.004.000.25
میانگین یا مجموع20424.170.660.373.030.20

به طور کلی تنها ۶۶ درصد خطاهایی که مک کلی اعلام کرده با تکل انجام شده است. مک کلی هر چقدر در میانه میدان علاقه دارد بازی را دنبال کند، اما در محوطه جریمه حساس است. این داور جوان در لیگ هلند در هر ۱۰ مسابقه، ۴ پنالتی اعلام کرده است. آمار در اروپا هم تقریبا همین بوده است. به طور میانگین، مک کلی در هر سه بازی حداقل یک پنالتی را گرفته است.

به همین دلیل کسانی که خیلی علاقه مند هستند حرکتی ریسکی انجام دهند، می‌توانند روی داشتن پنالتی در یک بازی ریسک کنند. البته بهتر است آمار هر دو تیم در بازی های قبلی را هم بررسی کنید. از نظر کارت زرد دوباره میانگین مک کلی پایین است. این داور به طور متوسط تنها ۳ کارت زرد نشان می‌دهد. اما در موارد جدی مثل کارت قرمز، وی عقب نشینی نمی‌کند. دنی مک کلی به طور میانگین در هر پنج مسابقه، یک کارت قرمز نشان داده است.

در لیگ قهرمانان اروپا شرایط متفاوت بوده و مک کلی کمتر اخراج کرده است. اما در لیگ هلند و به خصوص در لیگ ملت های اروپا، وی از اخراج بازیکن ابایی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *