آژاکس-هلند

راهنمای پیش بینی لیگ هلند، اردیویژه (فصل 20-2019)

اردیویژه

در سال 1965، دو سال پس از تصویب قانونی حرفه‌ای شدن فوتبال در هلند، لیگ برتر این کشور با نام اردیویژه Eredivisie شروع به کار کرد. از تیم‌های بنیان‌گذار این لیگ می‌توان به آژاکس، فاینورد، فاینورد، توئنته و اوترخت اشاره کرد. آژاکس به قهرمانی دور اول آن مسابقات رسید. البته این تیم اهل آمستردام، هشت مرتبه پیش از آن لیگ آماتور هلند را برنده شده بود. اسپارتا روتردام قهرمان دور دوم بود و سومین دوره را فاینورد برنده شد. این مسابقات با 18 تیم سالیانه برگزار می‌شود و قهرمان آن راهی دور پلی آف آخر لیگ قهرمانان می‌شود. تیم دوم نیز به مسابقه دور دوم پلی آف راه پیدا می‌کند و تیم سوم به دور سوم پلی آف لیگ اروپا می‌رود. این مطلب تا 23 فوریه 2020 آپدیت شده است.

پرافتخارترین تیم‌های هلند

در این بخش، هلند پیشتاز است. آنها 34 بار قهرمان شده‌اند. آیندهوون با 25 و فاینورد با 15 قهرمانی تیم‌های بعدی هستند. از سال 2000 تاکنون آژاکس هفت بار، آیندهوون ده بار و فاینورد به یک قهرمانی دست یافته است. آخرین قهرمانی تیمی خارج از جمع این سه غول هلند، به توئنته برمی‌گردد که در سال 2010 با استیو مک لارن انگلیسی به اولین و آخرین قهرمانی تاریخ خود رسید. در مسابقات اروپایی نیز وضعیت کم و بیش یکسان است. آژاکس چهار قهرمانی دارد که آخرین بار به دهه نود بازمی‌گردد. فاینورد با ارنست هاپل و آیندهوون با گاس هیدینک هر کدام تنها قهرمانی باشگاه‌های خود را در این مسابقات رقم زده‌اند.

لیگ هلند در فصل 20-2019

در هفته‌های اخیر آژاکس کمی خود را از سایر تیم‌ها جدا کرده است. آنها همینک با 6 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی آلکمار در صدر هستند. فاینورد و آیندهوون نیز سایه به سایه آلکمار در تلاش برای نزدیک شدن به صدرنشین هستند. در لیگ قهرمانان نیز آژاکس در دور گروهی با والنسیا، چلسی و لیل همگروه بود و کمی بدشانس بود که با وجود 10 امتیاز، نتوانست به مرحله بعدی برسد. آیندهوون و فاینورد در دور گروهی لیگ اروپا حذف شدند اما حالا آژاکس در دور حذفی با ختافه روبرو شده و البته بازی رفت را 2-0 در اسپانیا باخته است. پرواضح است که امسال، تیم‌های هلندی در مجموع حال و روز جالبی نداشته‌اند.

پیش بینی مسابقات اردیویژه

گزینه های مناسب برای پیش بینی فوتبال در خصوص لیگ هلند را برای شما آماده کرده‌ایم.

آمارخانگیخارج از خانه
گلزنی دو تیمهیرنوین 85%اوترخت 83%
بالای نیم گلآژاکس، هراکلس، آیندهوون 100% آژاکس، آیندهوون، هیرنوین 100%
بالای 1.5 گلهراکلس، آیندهوون 100%هیرنوین 100%
بالای 2.5 گلزوله 92%دن هاگ، والویک و هیرنوین 82%
کرنرآلکمار 8.4آژاکس 7.1
کارت زردامن، سیتارد، والویک 2.1دن هاگ، آیندهوون 2.3
کلین شیتآلکمار 73%آلکمار 55%
زدن گل اولآژاکس 92%آلکمار 82%
زدن دو گل و بیشترآژاکس 83%آژاکس 70%