تاریخ:ژوئن 23, 2021
پیش بینی گروه E یورو

راهنمای پیش بینی یورو ۲۰۲۰: گروه E

در این نوشته قصد داریم پیش بینی گروه E یورو را برای پیش بینی فوتبال بررسی کنیم. تا امروز گروه اول، دوم، سوم و چهارم مسابقات جام ملت‌های اروپا را مورد تحلیل و آنالیز قرار داده ایم. این گروه مشخصا به خاطر اسپانیا مورد توجه است. شاگردان لوییز انریکه قصد دارند به چند سال ناکامی اسپانیا در بازی‌های ملی پایان دهند. اگرچه اسپانیا ستاره‌های زیادی برای این کار در اختیار ندارد. سایر تیم‌های این گروه که شامل سوئد، لهستان و اسلواکی می‌شود، در سطح مشابهی هستند و به همین دلیل می‌توانیم انتظار رقابت‌های نزدیک و جذابی را داشته باشیم. اسپانیا بازی راحتی در پیش نخواهد داشت اما میزبانی گروه به آنها کمک خواهد کرد. مجله بخت

تیم های حاضر در گروه E یورو ۲۰۲۰

اسپانیا در یورو
اسپانیا در یورو

به مرور تیم‌های گروه پنجم یورو ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

اسپانیا

اسپانیا در دوران معاصر موفق شد دو جام ملت‌های اروپا و یک جام جهانی در این بین به صورت پیاپی ببرد. اما از سال ۲۰۱۲، دوران طلایی لاروخا به پایان رسیده است. آنها در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ از رقابت‌ها حذف شدند. اسپانیا در یورو ۲۰۱۶ در مرحله یک هشتم نهایی توسط ایتالیا و در جام جهانی در همین مرحله توسط روسیه حذف شد. سرخیو راموس به دلیل ناآمادگی در لیست نهایی اسپانیا جایی نداشته است. ستاره‌هایی مثل ژاوی یا اینیستا هم دیگر در این تیم حضور نخواهند داشت. اسپانیا همچنان تیم خطرناکی است اما بعید است بتوان آنها را به عنوان مدعی مهم قهرمانی در نظر گرفت. اسپانیا در مرحله مقدماتی یورو بی نقص صعود کرد. آنها در لیگ ملت‌های اروپا هم با وجود یک شکست مقابل اوکراین، یک برد سنگین شش بر صفر مقابل آلمان را جشن گرفتند. شاگردان انریکه در مقدماتی جام جهانی هم نتایج خوبی گرفته‌اند. به همین دلیل نمی‌توان اسپانیا را نادیده گرفت.

افتخارات اسپانیا در یورو

اسپانیا یکی از پرافتخارترین تیم‌های تاریخ اروپا است. آنها در سه دوره ۱۹۶۸، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ قهرمان جام ملت‌های اروپا شده‌اند. اسپانیا در سال ۱۹۸۴ فینال را باخته است. اسپانیایی‌ها هچنین در دو دوره ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ توانسته‌اند به جمع هشت تیم برتر اروپا برسند.

ستاره های ترکیب اسپانیا

با غیبت سرخیو راموس، اسپانیا به یک بازیکن سطح بالا نیاز دارد که بتواند جریان بازی تیم را به حریف دیکته کند. تیاگو آلکانترا، هافبک کنونی لیورپول و سابق بایرن مونیخ، چنین ویژگی را در خود می‌بیند. وی قطعا بازیکنی در سطح ژاوی نیست اما تیاگو نشان داده که قابلیت درخشش برای اسپانیا را دارد. بازیکنانی مثل آلوارو موراتا، فران تورس و رودریگو، امید اسپانیا برای گلزنی هستند.

سوئد

تیم ملی سوئد اولین بار به خاطر میزبانی توانست در سال ۱۹۹۲ به جام ملت‌های اروپا صعود کند. سوئد در این تورنمنت موفق شد به نیمه نهایی برسد که افتخاری بزرگی برای این تیم بود. پیش از این آنها همیشه از ستاره‌هایی مثل هنریک لارسون یا زلاتان ابراهیموویچ استفاده می‌کردند. اما مهاجم ۳۹ ساله باشگاه میلان به خاطر مصدومیت یورو را از دست داده است. سوئد بدون زلاتان در مرحله مقدماتی یورو نتایج خوبی گرفت و تنها یک بازی را واگذار کرد. آنها بعد از اسپانیا دوم شدند و قرار است دوباره با این تیم در یورو رقابت‌ کنند. سوئد در لیگ ملت‌های اروپای اخیر نتایج خوبی نگرفت. به طور کلی سوئد نشان داده که می‌تواند مقابل تیم‌های نه چندان بزرگ نتیجه بگیرد اما در بازی مقابل بزرگان این تیم به شدت حالت دفاعی به خود می‌گیرد و امیدوار به ضدحمله می‌ماند.

افتخارات سوئد در یورو

بزرگترین افتخار تیم ملی سوئد در همان یورو ۱۹۹۲ رقم خورده که میزبانش بود. سوئدی‌ها توانستند به نیمه نهایی برسند اما در این مرحله به آلمان باختند. تیم ملی سوئد یک بار هم در یورو ۲۰۰۸ توانست به جمع هشت تیم پایانی مسابقات برسد.

ستاره های ترکیب سوئد

در نبود زلاتان ابراهیموویچ، نگاه‌ها روی الکساندر ایزاک است تا سوئد را به گل برساند. مهاجم جهان باشگاه رئال سوسیداد در ۳۴ بازی این فصل لالیگا توانسته ۱۷ گل به ثمر برساند. ایزاک در مقدماتی جام جهانی هم برای سوئد گلزنی کرد تا خودی نشان داد. دژان کولوسفسکی، وینگر باشگاه یوونتوس هم می‌تواند دیگر ستاره تعیین کننده سوئدی‌ها باشد.

لهستان

تیم ملی لهستان قبلا مشکلات زیادی در صعود به جام ملت‌های اروپا داشت. اما از سال ۲۰۰۸ روند عوض شده و لهستان چهارمین یورو پیاپی راجشن می‌گیرد. آنها در مرحله گروهی یورو ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ از دور گروهی حذف شدند، اما توانستند در یورو ۲۰۱۶ به مرحله یک چهارم نهایی برسند. لهستان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با کسب تنها سه امتیاز، از دور گروهی حذف شد. اما شرایط در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ تغییر پیدا کرد و یاران روبرت لواندوفسکی قبل از پایان بازی‌ها صعود خود را قطعی کردند. اگرچه لهستان گروه آسانی داشت. نتایج این تیم در جریان لیگ ملت‌های اروپا و مقدماتی جام جهانی باعث خواهد شد که لهستان با اعتماد به نفس کم وارد میدان شود. موفقیت لهستان قطعا وابستگی زیادی به وضعیت روبرت لواندوفسکی دارد. پائولو سوسا سرمربی جدید لهستان تنها پنج ماه است که هدایت این تیم را برعهده گرفته و بعید است بتواند تغییرات زیادی در این تیم به وجود بیاورد.

افتخارات لهستان در یورو

تیم ملی لهستان هرگز به فینال یا نیمه نهایی جام ملت‌های اروپا نرسیده است. آنها تنها یک بار در دوره قبلی مسابقات یورو موفق شدند به جمع هشت تیم پایانی تورنمنت برسند. لواندوفسکی امیدوار است با تیمش آن خاطرات را دوباره تکرار کند.

ستاره های ترکیب لهستان

فوتبال امروز لهستان را با رابرت لواندوفسکی می‌شناسیم. مهاجم ۳۲ ساله باشگاه بایرن مونیخ سالهاست که تیم ملی لهستان را یک‌تنه در مسابقات مختلف به موفقیت می‌رساند. لوا در این فصل بوندسلیگا در ۲۹ بازی، ۴۱ گل به ثمر رساند تا بهترین گلزن اروپا باشد. لواندوفسکی که بهترین بازیکن جهان در سال گذشته بود، در ۱۶ بازی آخرش برای لهستان هم ۱۱ گل به ثمر رسانده است.

اسلواکی

تیم ملی اسلواکی بعد از جدایی از چکسلواکی، یک بار به جام جهانی و یک بار به جام ملت‌های اروپا صعود کرده بود. آنها در هر دو تورنمنت موفق شدند از گروه خود صعود کنند. این دومین حضور پیاپی اسلواکی در مسابقات جام ملت‌های اروپا است. این تیم در دوره قبلی در فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی به آلمان باخت و حذف شد. اسلواکی در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ بعد از ولز و کرواسی سوم شد و نتوانست به تورنمنت صعود کند. اما به خاطر موفقیت در لیگ ملت‌های اروپا، اسلواکی در پلی آف مسابقات حاضر شد و توانست با حذف جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی، راهی مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی قاره سبز شود. اسلواکی در لیگ ملت‌های اروپا نتایج خوبی نگرفت. اما این تیم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ کار خود را خوب شروع کرده و حتی توانست یک برد مقابل روسیه ثبت کند. اسلواکی در این گروه کار سختی دارد اما تاریخ نشان داده که آنها از پیش بازنده نیستند.

افتخارات اسلواکی در یورو

اسلواکی پیش از حضور در این رقابت‌ها تنها یک بار در مسابقات جام ملت‌های اروپا حاضر شده است. آنها در یورو ۲۰۱۶ موفق شدند از گروه خود صعود کنند. اما در مرحله یک هشتم نهایی آلمان، اسلواکی را به خانه فرستاد. این مسابقات دومین حضور اسلواکی در یورو است.

ستاره های ترکیب اسلواکی

در حالی که مارک همشیک همچنان در تیم ملی اسلواکی بازی می‌کند، مهم‌ترین بازیکن این تیم میلان اشکرینیار است. دفاع درخشان باشگاه اینترمیلان، اهمیت زیادی در موفقیت احتمالی اسلواکی در یورو خواهد داشت. اسلواکی برای صعود نیازمند یک دفاع قدرتمند است و اشکرینیار در این فصل نشان داده می‌توان رویش حساب باز کرد.

اطلاعات آماری شرط بندی گروه E یورو

با در نظر گرفتن بازی‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، اخرین وضعیت آماری تیم‌های گروه E به صورت زیر است.

پیش بینی گروه E یورو
پیش بینی گروه E یورو

پیش بینی گروه E یورو ۲۰۲۰

با اینکه اسپانیا در شرایط درخشانی نیست، همچنان انتظار داریم که این تیم برای صعود از این گروه به عنوان تیم اول مشکلات زیادی نداشته باشد. اسپانیا در مسابقات مقدماتی یورو و جام جهانی به راحتی کار خود را ادامه داده و بعید است مقابل این تیم‌ها به مشکل بخورد. رقابت بر سر رتبه دوم بین لهستان و سوئد خواهد بود. سوئد در بازی مقابل تیم‌های متوسط نتایج خوبی گرفته اما لهستان از نظر ترکیب و سابقه وضعیت بهتری دارد. به همین دلیل فکر می‌کنیم لهستان در رتبه دوم جدول به مرحله بعدی صعود می‌کند. اسلواکی شانس کمتری برای صعود دارد اما یک برد غافلگیر کننده می‌تواند آنها را به مرحله بعدی ببرد. به همین دلیل نمی‌توان اسلواکی را تیمی از قبل حذف شده تصور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *