فرانک ریبری-فیورنتینا

راهنمای پیش بینی فیورنتینا (فصل 20-2019)

تاریخچه فیورنتینا

در آگوست 1926 در منطقه فلورانس ایتالیا، باشگاه فیورنتینا توسط یکی از اعضای مهم حزب فاشیست ایتالیا تاسیس شد. در واقع فیورنتینا حاصل یکی شدن دو باشگاه کوچک شهر فلورانس بود که پیش از آن تاریخ در فوتبال این کشور حاضر بودند. هدف از این ترکیب، آن بود که فلورانس تیمی قوی برای رقابت با تیم‌های سنتی منطقه شمال غرب این کشور داشته باشد. آنها در سال 1931 به سری آ رسیدند. پس از یک رفت و آمد به سری بی، در 1941 به اولین افتخار خود رسیدند و کوپا ایتالیا را مال خود کردند. تیم خوبی که فیورنتینا دست و پا کرده بود، با تعطیلی فوتبال به جهت جنگ جهانی دوم، ناکام ماند. ویولا در فصل 55-56 به اولین اسکودتوی خود رسید و در فصل 68-69 دومین عنوان را کسب کرد. با این حال آنها از آن تاریخ تاکنون موفق به کسب سومین قهرمانی نشده‌اند. آنها شش بار قهرمان کوپا شده‌اند که آخرین بار در فصل 2000-01 بود. در دومین دوره مسابقات لیگ قهرمانان، فیورنتینا فینالیست شد. آنها در دورهای پیش از آن، ستاره سرخ، گراسهاپرز و نورکوپیگ سوئد را شکست داده بودند و در فینال حریف رئال مادرید نشدند و با درخشش آلفردو دی استفانو 2-0 شکست خوردند.

فیورنتینایی‌ها در سال 1990 در فینال جام یوفا برابر یوونتوس شکست خوردند و در تنها جام اروپایی خود، در سال 1961 با برتری برابر رنجرز به قهرمانی جام برندگان اروپا رسیدند. آنها یک بار در ابتدای هزاره جدید ورشکست شدند و مجبور شدند از سطوح پایین دوباره برای رسیدن به سری آ تلاش کنند. از بزرگترین بازیکنان این باشگاه می‌توان به گابریل باتیستوتا، آدرین موتو، لوکا تونی، جیلاردینو، انریکه کیزا، روی کاستا، روبرتو باجو، دنیل پاسارلا، سوکراتس، جوزپه روسی، نونو گومژ، ماریو گومز، دونگا، ادموندو، اشتفان افنبرگ، آدریانو، خواکین، برایان لادروپ، داویده آستوری، آندره کانچسکلیس، فرانک ریبری، هیدتوشی ناکاتا، فرانچسکو تولدو، ریکاردو مونتولیوو، سباستین فری و دی لیویو اشاره کرد.

فیورنتینا در فصل 20-2019

با یکی از فصول بد فیورنتینا طرف هستیم. این تیم که کار را با وینچنزو مونتلا در این فصل آغاز کرد، حالا جوزپه لاچینی را به عنوان سرمربی می‌بیند. آنها در این فصل جایی در مسابقات اروپایی ندارند و در نیمه پایینی سری آ حاضر هستند. رتبه سیزدهم آنها در جدول در حالی ادامه یافته که تیم‌هایی مانند ساسولو، کالیاری، بولونیا، پارما و هلاس ورونا جایگاه‌های بالاتری در جدول دارند. فیورنتینا برای جشن گرفتن اولین برد در این فصل تا هفته پنجم منتظر ماند و در مقطعی از فصل، طی سیزده هفته تنها دو پیروزی کسب کرد که البته یکی مربوط به بازی با ناپولی بود.

ستاره های فیورنتینا

فرانک ریبری با کوله باری تجربه از مونیخ، به فلورانس آمد و پیراهن فیورنتینا را بر تن کرد. او مهم‌ترین بازیکن این باشگاه است اما بیشتر فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده و تنها 11 حضور در ترکیب تا اینجا را ثبت کرده است. از دیگر ستاره‌های تیم می‌توان به فدریکو کیزا، مارکو بناسی، مارتین کاسرس، پاتریک کوترونه و کوین پرینس بواتنگ اشاره کرد.

آمار و اطلاعات فیورنتینا برای پیش بینی

پیش از این آمارهای مربوط به پیش بینی سری آ را بررسی کردیم و حالا به طور خاص، با آیتم‌های مربوط به فیورنتینا آشنا می‌شویم.

آمارخانگیخارج از خانه
گلزنی هر دو تیم62%67%
بالای نیم گل85% (دوم از آخر)92% (دوم از آخر)
بالای 1.5 گل63% (سوم از آخر)83% (سوم در لیگ)
بالای 2.5 گل38% (سوم از آخر)67% (سوم در لیگ)
بالای 3.5 گل15% (آخر در لیگ)33%
کرنر65.5
کرنر حریف2.8 (دوم از آخر در لیگ)6.8
کارت زرد2.53.1
کارت زرد حریف2.92.2
کلین شیت31%17%
زدن گل اول38% (سوم از آخر در لیگ)42%
زدن دو گل و بیشتر15% (کمترین در لیگ)50%

سایر تیم‌های سری آ

راهنمای پیش بینی یوونتوسراهنمای پیش بینی اینتر
راهنمای پیش بینی ناپولیراهنمای پیش بینی لاتزیو
راهنمای پیش بینی رمراهنمای پیش بینی میلان
راهنمای پیش بینی آتالانتا
One Ping
  1. Pingback: استراتژی های شرط بندی فوتبال به صورت هندیکپ - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *