گویدو وینکمن

اطلاعات و آمار داور در پیش بینی فوتبال؛ گویدو وینکمن

گویدو وینکمن، دیگر داور مشهور آلمانی است که قرار است پرونده وی را در بخش داور و پیش بینی فوتبال بررسی کنیم. پیش از این در رقابت‌های بوندسلیگا وضعیت داورانی همچون فلیکس بریش، دنیز آیتکین و بیبیانا اشتاین‌هاوس را تحلیل کرده ایم. کسانی که شرط بندی فوتبال را به صورت جدی دنبال می‌کنند، نیاز دارند تا خصوصیات کلی یک داور فوتبال را بدانند تا بهتر تصمیم بگیرند.

زندگینامه گویدو وینکمن

گویدو وینکمن
گویدو وینکمن

گویدو وینکمن، یک داور چهل و شش ساله اهل منطقه کرکن در استان وستفالن آلمان است. به همین خاطر این داور نمی‌تواند بسیاری از بازی‌های تیم‌های غربی را قضاوت کند. اگرچه در فوتبال آلمان نسبت به محل تولد کمتر سختگیری می‌شود. وینکمن در زندگی واقعی یک افسر پلیس است و در همان منطقه کرکن زندگی می‌کند. علاقه به داوری باعث شده که وی به طور همزمان دو شغل را مدیریت کند و در نتیجه از درآمد خوبی هم برخوردار باشد.

گویدو وینکمن از سال ۲۰۰۱ جواز داوری را دریافت کرده است. سرعت پیشرفت وی بسیار بالا بوده و تنها بعد از سه سال، گویدو موفق شده در مسابقات بوندسلیگای ۲ سوت بزند. روند صعود وینکمن به بوندسلیگا هم تقریبا سریع بود. بعد از چهار سال قضاوت در سطح دوم آلمان، فدراسیون فوتبال آلمان در سال ۲۰۰۸ گویدو وینکمن را به بوندسلیگا برد. درخشش گویدو در این سطح به حدی بود که سه سال بعد در سال ۲۰۱۱، در لیست داوران الیت آلمان قرار گرفت. بدین معنی که گویدو وینکمن بازی های زیاد و حساسی را در طول فصل قضاوت خواهد کرد.

گویدو وینکمن اخیرا در انتخابات محلی شهر خود شرکت کرده و برنده هم شده است. وی به کارهای زیادی در زندگی شخصی مشغول است.

اطلاعات و آمار گویدو وینکمن برای پیش بینی فوتبال

آمار گویدو وینکمن
آمار گویدو وینکمن

به طور کلی گویدو وینکمن داوری است که خطاهای زیادی را اعلام می‌کند. البته این خطاها تنها روی تکل استوار نیستند. وینکمن علاقه زیادی دارد که برخوردهای فیزیکی به صورت بالاتنه را هم خطا اعلام کند. وی به طور میانگین ۳۱.۲۶ خطا در هر بازی می‌گیرد اما تنها ۷۹ درصد این خطاها با تکل بدست آمده است که به خوبی موضع این داور آلمانی را نشان می‌دهد.

لیگ یا تورنمنتتعداد بازیمیانگین خطادرصد خطا به تکلمیانگین پنالتیمیانگین کارت زردمیانگین کارت قرمز
بوندسلیگا13831.260.790.363.840.23
بوندسلیگا۲3129.230.920.553.900.13
میانگین16930.890.810.393.850.21

گویدو وینکمن با اعلام ضربه پنالتی بیگانه نیست. در واقع، وینکمن یکی از بهترین داوران آلمان در اعلام ضربه پنالتی است. این داور جوان در هر سه بازی، حداقل یک ضربه پنالتی را با قاطعیت اعلام کرده که نشان می‌دهد این زمینه سختگیر است. با اینکه میانگین کارت زرد دریافتی از سمت وینکمن هم بالا به نظر می‌رسد اما در تصمیم به اخراج، احتیاط چاشنی کار می‌شود.

گویدو وینکمن در بوندسلیگا
گویدو وینکمن در بوندسلیگا

وینکمن به طور میانگین ۳.۸۴ کارت زرد در هر بازی نشان داده است اما آمار کارت قرمز تنها ۰.۲۳ است. این بدین معنی است که تنها هر ۵ بازی، یک کارت قرمز به خود دیده است. با توجه به پیشرفت گویدو وینکمن، می‌توان انتظار داشت وی را در رقابت‌های اروپایی همچون لیگ اروپا یا حتی لیگ قهرمانان اروپا هم ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *