کانر مک گرگور

آیا کانر مک گرگور بابت 40 ثانیه مبارزه مقابل دونالد سیرونی، 80 میلیون دلار سود کرده است؟

کانر مک گرگور مبارز ایرلندی UFC ساعتی پیش موفق شد در دیداری بسیار یک طرفه طی 40 ثانیه رقیب خود دونالد سیرونی آمریکایی و 36 ساله را شکست دهد. مک گرگور قبل از این مسابقه گفته بود در صورت بردن این مسابقه، چیزی نزدیک به هشتاد میلیون دلار به دست خواهد آورد. گفتنی است پیروزی اخیر مک گرگور که برابر مبارزی دور از زمان اوج ترتیب داده شده بود، پس از دو شکست پیاپی وی از بازی برابر فلوید می ودر و حبیب نورماگومدوف اتفاق افتاد.

وقتی مک گرگور به عنوان مطرح ترین چهره UFC نزد عموم، برابر نورماگومدوف بازی کرد، بیش از 2.4 میلیون نفر این مسابقه را زنده دیدند که این یک رکورد برای رشته ورزشی MMA به شمار می‌رفت. با این حال گزارش‌ها نشان داد که او برای آن مسابقه تنها 3 میلیون دلار به جیب زد.

یو اف سی هر سال مبلغی که هر ورزشکار می‌تواند برای مسابقات بعدی کسب کند را به وی اطلاع می‌شد. این بین دستمزد سالیانه او، شامل درآمدهای دیگر نیز می‌شود. مک گرگور بیش از دویست میلیون دلار بابت بازی بوکس برابر فلوید می ودر درآمد داشت. این شامل حق پخش مسابقه، تبلیغات و چیزهای دیگر نیز می‌شد. نکته مهم این بود که آن مبارزه در بوکس بود که درآمدها و تماشاچی آن، بسیار متفاوت از UFC است. مک گرگور چنین انتظاری در خصوص بازی با سیرونی داشت. کاربری فعال در زمینه هنرهای ترکیبی در توییتر خود حساب کرده بود که باید دو میلیون نفر مسابقه مک گرگور و سیرونی را زنده تماشا کنند که با توجه به مبلغ پخش تلویزیونی آن (هرکس به ازای خود مبلغی پرداخت می‌کند) که 65 دلار است، هشتاد میلیون دلار جمع شود. با این حال 62 درصد مبلغ در بهترین حالت به مک گرگور می‌رسد که باعث می‌شود پیش بینی او غیرممکن شود.

این را هم باید در نظر گرفت که کانر تاکنون تنها یک بار در UFC به دو میلیون بازدیدکننده رسیده که به بازی با حبیب باز می‌گردد. عقاب هنوز در MMA شکست ناپذیر مانده است. آن مسابقه را 2.4 میلیون نفر تماشا کرده بودند. برخی سایت‌های مطلع دیگر نیز میزان سود مک گرگور از این بازی را حدود 50 میلیون دلار تخمین زده‌اند. گفتنی است مک گرگور سالیانه 3 میلیون دلار از UFC حقوق ثابت دارد اما انتظار می‌رود در سال‌هایی که درخشیده، مبالغ بیشتری نیز به آن اضافه شوند.

در بررسی کیفیت کاری سیرونی نیز باید گفت که او جایی در جمع بهترین‌های این رشته در حال حاضر ندارد اما یکی از محبوب‌ترین‌ها به شمار می‌رود. او بیشتر از هر ورزشکار دیگری در UFC برنده شده (23) و ناک داون (20) کرده است اما آخرین باری که کسی در رده‌های بالایی را شکست داده، به سال 2015 باز می‌گردد که بنسون هندرسون را شکست داد. محبوبیت و شهرت مک گرگور نیز بیش از هرکس دیگر در دنیای ورزشکاران درون قفس رسیده و حتی به تبلیغی برای UFC تبدیل شده است. شهرتی که بیشتر از کیفیت او نیز گاها بوده است. با این حال UFC ارگانی بسیار پول دوست است و با ترتیب دادن مسابقه بین یک ورزشکار محبوب اما در سراشیبی با مک گرگور که به برد و تبلیغات جدید نیاز داشت، بیشترین پول ممکن را به جیب زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *