با توجه به چیدمان میز در تگزاس هولدم، چه تصمیمی بگیریم؟

در سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال، با نحوه شروع بازی ها آشنا شوید.

درک چیدمان میز در تگزاس هولدم

اینکه بدانید چه زمانی فولد کنید، کِی ریز کنید و چه زمانی هولد کنید، در نهایت منجر به بهترشدن تان در پوکر می شود. با این حال، هر میز با دیگری فرق می کند. ممکن است شما سفت (Tight) بازی کنید به این معنا که تعداد کمتری از دست ها نسبت به میانگین بازی یا بازیکن بازی کیند و سایرین در سر میز هم همین رفتار را داشته باشند. اگر این طور باشد، می توانید شروع به بیشتر کردن طیف دست ها بکنید.

همچنین اگر سفت بازی کنید و بقیه شل (بازی تهاجمی همراه با دست های شروع زیاد و ریزهای کوچک به امید فولد کردن بقیه) بازی کنند، سفت تر بازی کنید و احتمال کال شدن از سوی هر 6 بازیکن به ریزتان را بدهید. نه تنها باید دست اولیه تان را تغییر دهید، بلکه سایز افزایش هایتان را هم باید دوباره بررسی کنید.

اختصاصی مجله بخت و اقبال

در تورنمنت هایی پر از بازیکنان سفت، که احتمالا خیلی ها فولد می کنند، می توانید با استفاده از طیف دست تان، از موقعیت تان در میز بهره ببرید. ما استفاده از گپرهای یک کارتی را توصیه می کنیم، ولی خیلی از حرفه ای ها، قرار دادن گپرهای 2 یا 3 کارته در دست اولیه تان را هم پیشنهاد می کنند؛ رخدادی که باعث ارتقای ارزش در برخی فلاپ ها می شود.

مثال تورنمتی: کال، افزایش یا فولد؟

اولین نمودار در عکس پایین، دست هایی ران نشان می دهد که باید در نتیجه فولد کردن چند نفر، ریز کنید که البته باید با توجه به موقعیت تان در میز انجام شود:

خب، آیا مواردی که مطرح کردیم منطقی است؟ آیا می بینید با نزدیک شدن به موقعیت های آخر، چطور دست های بیشتری اضافه می شود؟

همیشه در موقعیتی که بخواهیم افزایش دهیم نیستیم. وقتی کسی قبل از شما افزایش می دهد، مسلما نمی خواهید با دست هایی که اعلام کردیم، ریز کنید. همچنین تمایلی به کال کردن با آنها هم ندارید. جدول بعدی تشریح می کند وقتی کسی قبل از شما ریز کرد، چکار باید بکنید و اینکه کدام دست ها را باید کال و کدام ها را ریز کنید تا در بازی باقی بمانید:

نتیجه گیری

تشخیص زمان و ترکیب دست مناسب در پوکر قبل از فلاپ، هنر است و علم نیست. اکثر موارد بستگی به موقعیت و رقیب دارد و قسمت اعظم مهارت های لازم تنها از راه تجربه حاصل می شود، ولی با استفاده از نکاتی که در این یادداشت ذکر کردیم، نمی توانید زیاد اشتباه کنید. با استفاده از این نکات، می توانید هر روز بهتر و بهتر شده و استاد تگزاس هولدم شوید.  

برای آموزش حالت های دیگر به لینک های زیر مراجعه کنید:

One Ping
  1. Pingback: چرا باید برای موفقیت در پوکر، فولد کردن را یک استراتژی تهاجمی بدانید؟ – بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *