راهنمای پیش بینی لیگ عربستان

راهنمای پیش بینی لیگ عربستان

اعتبار لیگ عربستان در یک فصل تابستان تغییرات زیادی پیدا کرد. لیگ برتر عربستان به صورت تاریخی یکی از بهترین لیگ‌های قاره آسیا محسوب می‌شود. اما تصمیم پادشاهی عربستان مبنی بر سرمایه‌گذاری روی چند تیم، بازی را عوض کرد. حالا گفتن اینکه لیگ عربستان یکی از مهم‌ترین لیگ‌های باشگاهی در جهان محسوب می‌شود، چیز عجیبی نیست. راهنمای پیش بینی لیگ عربستان به بررسی لیگ برای شرط بندی فوتبال می‌پردازد که کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، نیمار، بونو، سرگی میلینکوویچ ساویچ، انگولو کانته، ریاض محرز یا جردن هندرسون در آن بازی می‌کنند. باشگاه‌های عربستانی همواره مقابل تیم‌های ایرانی بازی می‌کنند و امسال هم این داستان ادامه دارد. مجله بخت

نیمار الهلال
نیمار الهلال

تاریخچه

مسابقات لیگ عربستان از فصل 74-75 شروع به کار کرد. پیش از شروع این مسابقات تنها مسابقات سراسری جام پادشاهی عربستان یا همان جام حذفی بود که از دهه پنجاه برگزار می‌شد. دوره ابتدایی مسابقات سراسری عربستان در دو لیگ متفاوت برگزار شد و قهرمانان دو گروه، فینال را برگزار کردند که النصر با پیروزی برابر الهلال به قهرمانی رسید. دوره بعدی به دلیل مرگ ملک فیصل برگزار نشد و دوره دوم مسابقات، اولین دوره لیگ کامل بود. الهلال قهرمان این دوره بود. سرمایه‌گذاری در لیگ عربستان چیز جدیدی نیست.

تمام باشگاه‌های عربستانی در نهایت متعلق به عضوی از خانواده سلطنتی هستند. برخی از این اعضا تصمیم می‌گیرند روی باشگاه خود سرمایه‌گذاری کنند. اما در نهایت تیم‌هایی همچون الهلال، الاتحاد، النصر و الاهلی هستند که نسبت به سایرین اهمیت بیشتری دارند. به همین دلیل در سال ۲۰۲۳ صندوق سرمایه‌گذاری پادشاهی عربستان تصمیم گرفت مالکیت این تیم‌ها را در اختیار داشته باشد. مهاجرت ستاره‌های فوتبال همچون کریستیانو رونالدو، کریم بنزما یا نیمار به خاطر همین موضوع بود.

فرمت

بازی‌های لیگ عربستان به صورت ۱۸ تیم برگزار می‌شود. طرفین به صورت بازی‌های رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند و تیم با بیشترین امتیاز قهرمان لیگ می‌شود. دو تیم اول لیگ عربستان به لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کنند. تیم سوم قرار است به نسخه دوم لیگ قهرمانان آسیا برود که از سال دیگر آغاز می‌شود. سه تیم آخر لیگ برتر عربستان به مسابقات دسته اول یا لیگ یلو سقوط می‌کنند.

پرافتخارترین تیم‌ها

مطابق انتظار، الهلال پرافتخارترین باشگاه تاریخ عربستان چه در سطح داخلی و چه در سطح خارجی است. هجده قهرمانی و پانزده نایب قهرمانی در ویترین افتخارات الهلال دیده می‌شود. الاتحاد با ۹ قهرمانی و ۸ نایب قهرمانی دوم می‌شود. النصر با یک نایب قهرمانی کمتر، سوم می‌شود.

نام باشگاهتعداد قهرمانی
الهلال۱۸ قهرمانی
الاتحاد۹ قهرمانی، ۸ نایب قهرمانی
النصر۹ قهرمانی، ۷ نایب قهرمانی
الشباب۶ قهرمانی
الاهلی۳ قهرمانی
الاتفاق۲ قهرمانی
الفتحیک قهرمانی

فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ لیگ عربستان

مسابقات فصل جدید لیگ عربستان با جذابیت‌های زیادی دنبال می‌شود. ورود ستاره‌هایی همچون کریستیانو رونالدو، نیمار، کریم بنزما، الکساندر میتروویچ، سرگی میلینکوویچ ساویچ، انگولو کانته، کالیدو کولیبالی، روبن نوس، ریاض محرز، سادیو مانه، روبرتو فیرمینو و جردن هندرسون، جذابیت‌های لیگ را افزایش داد. در زمان نگارش این نوشته، تاکنون پنج هفته از مسابقات لیگ عربستان برگزار شده است. دو باشگاه الهلال و التعاون با کسب ۱۳ امتیاز از پنج بازی در رتبه‌های اول و دوم جدول هستند. الاتحاد و الاهلی با ۱۲ امتیاز سوم و چهارم هستند. سه تیم الشباب، ضمک و الحزم، در رتبه‌های آخر جدول قرار دارند که شرایط خوبی نیست.

راهنمای پیش بینی لیگ عربستان

گزینه های مناسب برای پیش بینی فوتبال در خصوص لیگ برتر عربستان را برای شما آماده کرده‌ایم.

آمارخانگیخارج از خانه
گلزنی دو تیمالاتحاد 90%الاتحاد 82%
بالای نیم گلالهلال، الاتفاق و الوحده 100%الاهلی، الاتحاد و الفتح 100%
بالای 1.5 گلالهلال، الاتحاد و الرعد 90%ابها، الاهلی و ضمک 90%
بالای 2.5 گلالهلال و الاتحاد 80%ابها 90%
کرنرالنصر 6.8النصر 7.6
کرنر حریفالشباب 6ابها 6.8
کارت زردالفتح 2.7التعاون 2.9
کارت زرد حریفالرعد 3.4النصر 3
کلین شیتالوحده 60%النصر 55%
زدن گل اولالوحده، الهلال و ضمک 70%الوحده، الهلال و ابها 70%
زدن دو گل و بیشترالهلال 70%الاتفاق 67%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *