تاریخ:نوامبر 30, 2023
تیم ملی زنان آمریکا

بهترین تیم‌های ملی فوتبال زنان جهان

جام جهانی زنان ۲۰۲۳ در حال برگزاری است که فرصت مناسبی برای شرط بندی فوتبال محسوب می‌شود. بزرگترین تورنمنت ملی فوتبال زنان، هر ساله بیشتر از قبل مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین تیم‌های بیشتری مدعی عنوان قهرمانی می‌شوند. سرمایه‌گذاری خوبی روی فوتبال زنان در اروپا شد. در این نوشته قصد داریم شما را با بهترین تیم‌های ملی فوتبال زنان در جهان آشنا کنیم. علاقه‌مندان به پیش بینی فوتبال می‌توانند از این نوشته برای داشتن حداقل ذهنیت استفاده کنند. مجله بخت

بهترین تیم زنان جهان
بهترین تیم زنان جهان

فوتبال زنان

همان‌طور که در بالا گفتیم، فوتبال زنان هر ساله بزرگتر و محبوب‌تر می‌شود. دایره کشورهایی که فوتبال زنان را جدی می‌گیرند. با گذشت زمان وسیع‌تر می‌شود. دیگر فوتبال زنان به تیم ملی آمریکا ختم نمی‌شود. تیم‌های اروپایی و شرق آسیایی دیگر بازی‌های خود را به راحتی نمی‌بازند. لیگ قهرمانان اروپای زنان هرساله بهتر از سال قبل برگزار می‌شود. درآمد فوتبالیست‌های زن نسبت به قبل بیشتر است. تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای زن، برای گذران زندگی کافی است. سطح تبلیغات هم در تورنمنت‌های فوتبال زنان بیشتر شد.

بهترین تیم‌های زنان جهان

قصد داریم در این نوشته نیم نگاهی به تیم‌های بزرگ و مشهور فوتبال زنان در جهان داشته باشیم.

آمریکا

بدون شک غول فوتبال زنان، تیم ملی زنان آمریکا است. یانکی‌ها در نیمی از تورنمنت‌های جام جهانی از جمله آخرین تورنمنت قهرمان شدند. مدعی عنوان قهرمانی در تورنمنت امسال اولین بازی را با یک تساوی مقابل هلند شروع کرد. اما امثال الکس مورگان و مگان راپینو در ترکیب آمریکا حضور دارند تا یک قهرمانی دیگر را تجربه کنند.

سوئد

عجیب نیست که تیم ملی فوتبال زنان سوئد، یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. آنها دومین تیم برتر اروپا و سومین تیم برتر جهان در رنکینگ فیفا هستند. کارولین سیگر به عنوان پرسابقه‌ترین فوتبالیست زن تاریخ اروپا، چهاردهمین تورنمنت ملی خود را تجربه می‌کند.

فرانسه

جالب است بدانید که تیم ملی زنان فرانسه هم مانند تیم ملی مردان این کشور، همواره حواشی زیادی دارد. لیگ زنان فرانسه، یکی از بهترین لیگ‌های فوتبال زنان در جهان محسوب می‌شود و باشگاه لیون، پرافتخارترین تیم اروپایی است. به همین دلیل همیشه بازیکنان مهمی در ترکیب زنان فرانسه توپ می‌زنند.

هلند

طی چند سال اخیر تیم ملی فوتبال زنان هلند تبدیل به یکی از بهترین تیم‌های زنان جهان شد. نایب قهرمان جام جهانی گذشته، هنوز در دوران پسا سارینا ویگمان است که هدایت تیم ملی زنان انگلیس را برعهده گرفت. ویویان میددما، ستاره اصلی تیم ملی هلند و قهرمان سابق اروپا است.

آلمان

فوتبال زنان در آلمان دوباره قدرت گرفت. بعد از چند سال افت ناشی از خداحافظی ستاره‌های قبلی، تیم ملی زنان آلمان دوباره به سطح اول فوتبال بازگشت. قهرمان اروپا می‌خواهد در جام جهانی هم خودش را ثابت کند. برخی از کارشناسان فوتبال معتقد هستند که زنان آلمان می‌توانند مانع قهرمانی آمریکا شوند. مانشافت در اولین بازی گروهی ۶ گل به مراکش زد.

کانادا

همسایه شمالی آمریکا هم در فوتبال زنان خوب است. اگرچه تیم ملی زنان این کشور هم مانند تیم ملی مردان کانادا، طی یک سال اخیر درگیر حواشی پرداخت عادلانه دستمزد با فدراسیون فوتبال کانادا است. اما در هر صورت یکی از بهترین بازیکنان جهان، کریستین سینکلر که در ۳۱۰ بازی ملی، ۱۸۹ گل به ثمر رساند، برای کانادا بازی می‌کند.

اسپانیا

یکی دیگر از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی زنان، تیم ملی اسپانیا است. عموم ترکیب این تیم ملی را بازیکنان بارسلونا تشکیل می‌دهند که بهترین باشگاه زنان جهان هستند. ستاره‌هایی همچون خنی هرموسو و الکسیا پوتلاس در ترکیب لاروخا می‌درخشند. کمتر تیمی می‌تواند مانع شکست مقابل این اسپانیا شود.

انگلیس

فوتبال انگلیس امید زیادی به این تیم ملی زنان دارد. آنها سرمایه‌گذاری زیادی طی چند سال اخیر روی فوتبال زنان کردند. لیگ برتر زنان انگلیس تبدیل به یکی از بزرگترین لیگ‌های فوتبال زنان در جهان شد. همچنین بهترین مربی زنان جهان از هلند راهی لندن شد تا انگلیس را برای اولین بار قهرمان دنیا کند. اگرچه سه‌شیرها در بازی اول جام جهانی، فرم خوبی از خود نشان ندادند.

برزیل

هیچوقت نمی‌توان یک تیم برزیلی را در یک تورنمنت فوتبالی نادیده گرفت. تیم ملی زنان برزیل شاید مانند تیم ملی مردان برزیل قوی نباشد. اما سلسائو افتخارات زیادی در سطح قاره و جهان دارد. مارتا که بعضی از کارشناسان فوتبال وی را بهترین فوتبالیست زن تاریخ می‌دانند، هنوز برای برزیل بازی می‌کند و امیدوار است یک جام دیگر را ببرد.

کره شمالی

تیم ملی زنان کره شمالی یکی از بهترین تیم‌های ملی جهان است. اما تمام افتخارات و موفقیت‌های این تیم از زمان کرونا تحت تاثیر قرار گرفت. چند سال است که تیم ملی زنان کره شمالی در هیچ تورنمنتی حاضر نمی‌شود. قهرمان سابق و بلامنازع آسیا حتی دیگر در رنکینگ فیفا حضور ندارد.

رنکینگ فیفا

در زمان نگارش این مطلب، رنکینگ بهترین تیم‌های ملی زنان جهان از نظر فیفا بدین صورت است:

رتبهکشور
۱آمریکا
۲آلمان
۳سوئد
۴انگلیس
۵فرانسه
۶اسپانیا
۷کانادا
۸برزیل
۹هلند
۱۰استرالیا
۱۱ژاپن
۱۲نروژ
۱۳دانمارک
۱۴چین
۱۵ایسلند
۱۶ایتالیا
۱۷کره جنوبی
۱۸اتریش
۱۹بلژیک
۲۰سوئیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *