علی فاضلی

علی فاضلی کیست؟

بیوگرافی

سید علی فاضلی 49 سال پیش در هیوستون آمریکا متولد شده است. او با همسر و دختر معلول خود ساکن اورنج سیتی کالیفرنیا و یک بازیکن حرفه‌ای پوکر است. او جز مهمترین پوکربازهای ایرانی است.

پوکر حرفه‌ای

او در مجموع بیش از 2.2 میلیون دلار از پوکر درآمد داشته است. بیشترین مبالغی که او از یک مسابقه به خانه برده؛ اول مسابقات Aria High Roller نوامبر لاس وگاس 2016 است که 400 هزار دلار برده است. او در همین سری مسابقات دو بار دیگر در سال 2016 به ترتیب به 292 و 288 هزار دلار رسید. او بین 2011 تا 2017 مشغول مسابقه بوده و تمام این مبلغ را طی همین شش سال کسب کرده است. با این حال او به ندرت در تورنمنت‌های بزرگ بازی کرده است.

زندان

اما وقتی اسم فاضلی را سرچ می‌‎کنید، پیروزی‌های او چیزی نیست که توجه شما را جلب کند. فاضلی همینک در زندان به سر می‌برد. در ابتدای سال 2018 میلادی بود که سید رضا علی فاضلی و چند نفر دیگر به چندین جرم مرتبط با کلاه‌برداری از جمله ایجاد بازار سیاه برای بلیت سوپربول 2017 و جام جهانی 2018 بازداشت شدند. او با مبلغ به دست آمده از این کلاه‌برداری‌ها، در تورنمنت‌هایی بازی می‌کرد که برخی مبلغ ورودی 25 هزار دلاری داشتند. این پرونده شامل چندین متهم و رقمی چند میلیون دلاری بود. جرم این نفرات طوری بود که می‌توانست باعث بیست سال حبس شود. فاضلی در دادگاه از اعمال خود اعلام پشیمانی کرد.

بازار سیاه بلیت
بازار سیاه بلیت

در نهایت دادگاه فاضلی را متهم کرد که باید 1.8 میلیون دلار به پرداخت کند و به زندان برود. او به یک سال و نیم زندان فدرال نیز محکوم شده که همینک دوره خود را می‌گذراند. در اواخر آگوست 2019 خبر رسید که دو عضو گروه فاضلی قرار است دادگاهی جهت تجدیدنظر داشته باشند اما در مورد خود وی، چنین چیزی گفته نشد.

One Ping
  1. Pingback: 10 بازیکن برتر ایرانی پوکر چه کسانی هستند؟ – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *