تاریخ:سپتامبر 21, 2021
امیر غفور

امیر غفور والیبالیست تیم ملی ایران

امیر غفور یکی از بازیکنان ورزش والیبال در کشورمان ایران و عضو تیم ملی نیز می‌باشد. غفور یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم والیبال ایران، در رقابت‌های جهانی علی‌الخصوص المپیک می‌باشد. بازیکنی که در المپیک 2020 نیز حضور دارد. مربی تیم ملی والیبال ایران، ولادیمیر آلکنو می‌باشد که اصلیتی روسی دارد. از این رو قصد داریم در اینجا این بازیکن را بیشتر به شما معرفی کنیم.

بیوگرافی

امیر غفور متولد 16ام ماه خرداد سال 1370 (۶ ژوئن ۱۹۹۱) در شهر کاشان، از شهرستان‌های اصفهان می‌باشد. این بازیکن قدش 2 متر و 2 سانت می‌باشد. امیر غفور با زبان فارسی و انگلیسی می‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

فعالیت در والیبال

امیر غفور از 13 سالگی شروع به فعالیت در والیبال کرد و تاکنون که 30 سال سن دارد همچنان نقش پررنگی را در والیبال از خود نشان می‌دهد. والیبال یکی از ورزش‌هایی بود که در مدرسه او همراه با هندبال و تنیس روی میز ارائه می‌شد. در بازی‌های لیگی کشور ایران در باشگاه سپاهان اصفهان بازی می‌کند.

اگر به پیش بینی ورزش والیبال علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب آموزش پیش بینی والیبال را مطالعه کنید.

جوایز

وی در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ که در تهران برگزار شد، به عنوان بهترین آبشارزن مقابل شناخته شد.

همچنین امیر غفور، در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۱ که در برزیل برگزار شد، جایزه بهترین سرویس زن را دریافت کرد.

از دیگر افتخارات او می‌توان به این مورد اشاره کرد که او در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ که در دبی، در امارات متحده عربی برگزار شد، به عنوان بهترین آبشارزن انتخاب شد.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب چه نکاتی را برای پیش بینی المپیک 2020 توکیو رعایت کنیم؟ را مطالعه کنید.

مصدومیت مهم

نقش امیرغفور در تیم ملی والیبال، آبشارزن (spiker) می‌باشد. وی در طی این سال‌هایی که در ورزش والیبال فعالیت کرده است، دچار مصدومیت‌هایی شده است. اما مهم‌ترین آن، که باعث شد، مسابقات را از دست دهد، آسیب دیدگی از ناحیه شانه بود. وی در ماه ژوئن سال 2021 به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه شانه چندین مسابقه لیگ ملت‌ها را از دست داد.

شبکه‌های اجتماعی

یکی از راه‌های برقرار ارتباط با بازیکنان و دنبال کردن آن‌ها، شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. به همین دلیل احتمالا به دنبال شبکه‌های اجتماعی این بازیکن محبوب نیز باشید. وی در فیسبوک از طریق آدرس‌های https://www.facebook.com/amir.ghafour.9 و https://www.facebook.com/amirghFIVB فعالیت می‌کند. اما این بازیکن در اینستاگرم فعالیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *