پوکرباز-امیر واحدی

امیر واحدی کیست؟

امیر واحدی در سال 1340 در تهران به دنیا آمد. او تا سال 1388 عمر کرد. واحدی در جنگ ایران و عراق خدمت سربازی خود را انجام داد. بعد در اواخر جنگ به عنوان پناهنده راهی ایالات متحده آمریکا شد. اینطور در منطقه شرمان اوکس کالیفرنیا سکنی گزید.

پوکرباز ایرانی

واحدی اولین بار در مسابقات سری جهانی پوکر سال 2003 به یک شخصیت جهانی تبدیل شد. او با سیگارهای برگ خود و یک شخصیت شوخ‌طبع معروف بود. اینطور سایت مطرح cardplayer از حضور او در آن مسابقات و اثری که گذاشت، به این عنوان یاد کرده است: او به عنوان یکی از اولین شخصیت‌های مطرح پوکر در تلویزیون مطرح شد.

او در آن مسابقات به رده ششم رویداد اصلی سری جهانی رسید. اینطور 270 هزار دلار به دست آورد. در مجموع دوره کاری، او سه میلیون و دویست هزار دلار از مسابقات پوکر صاحب شد که این، او را در لیست موفق ترین پوکربازهای ایرانی، به رده چهارم می‌رساند.

خبرها در مورد مرگ او کمی عجیب به نظر می‌رسید. او دیابت داشت اما به نظر نمی‌رسید دیابت دلیل فوت باشد چون حتی پزشکی قانونی اعلام کرد که مریضی به تمام اندام‌های وی سرایت نکرده بود.

محبوبیت واحدی

او محبوبیت بسیاری بین پوکربازها داشت. برای مثال برای زمان مرگ او، صفحه‌ای در یکی از فروم‌ها ایجاد شده که همگان از وی به نیکی یاد می‌کنند.

برای مثال کسی نقل قولی از او آورده. اینکه امیر واحدی یک بار گفته بود «اگر می‌خواهی به معنای کلمه زندگی کنی پس باید آماده مرگ باشی». کسی دیگر گفته امیر واحدی بازیکن بزرگی بود. اما کسی نبود که مانند یکی از سایر آن‌ها مغرورانه رفتار کند. اینکه عاشق صحبت کردن با سایرین حتی بازیکنان آماتور و ارتباط برقرار کردن بود و اثر خوبی روی دیگران می‌گذاشت. کسی توضیح داده واحدی چندان صحبت از ایران را دوست نداشته و بیشتر ترجیح می‌داده از این صحبت کند که چطور زندگی در آمریکا و پوکر بازی کردن برای او اتفاق مثبتی بود. البته یک بار نزدیک بود واحدی به دلیلی مشکلی کوچک به ایران دیپورت شود که از این بابت بسیار نگران بود. با این حال واحدی، رابطه دوستانه‌ای با آنتونیو اسفندیاری پوکرباز بزرگ دیگر ایرانی داشت.

کسی دیگر تعریف کرده دو روز پیش از فوت امیر واحدی، او برای دیدن یک سری مسابقات آماتور رفته بود و اینطور حاضرین را خوشحال کرده بود. برای بسیاری از نفرات آن جمع، امیر واحدی اولین بازیکن حرفه‌ای پوکر بود که آن‌ها از نزدیک می‌دیدند. تاپیکی طولانی است و حدود 200 نفر روی آن کامنت داده‌اند. تقریبا همگی خاطرات خوبی تعریف کرده‌اند. آن‌ها از واحدی به عنوان شخصیتی مهربان و دوست داشتنی یاد کرده‌اند.

خانواده

او دو برادر به نام‌های سعید و مسعود، دو خواهر به نام‌های فریده و فهیمه و البته چهار فرزند به نام‌های جاناتان، اریکا، چنل و آلبارو داشت. در بیوگرافی او آمده که به بن افلک بازیگر و کارگردان مطرح آمریکایی پوکر یاد داده است. تاریخ این آموزش ذکر نشده اما افلک در سال 2004 در یک دوره مسابقه پوکر در کالیفرنیا شرکت کرد و به 356 هزار دلار رسید پس می‌شود حدس زد که زمانی پیش از آن بوده است.

پوکرباز-امیر واحدی
پوکرباز-امیر واحدی

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.