بن رابرتس-مهدی جاویدی-پوکر

بن رابرتس (مهدی جاودانی) کیست؟

مهدی جاودانی سال 1956 در ایران متولد شد. در نوجوانی راهی انگلستان شد و پوکر را از اواسط دهه هفتاد میلادی پس از آموزش‌های یک دوست در ساحل دریا آغاز کرد. از او با لقب جنتلمن یاد می‌شود. جاودانی نام خود را در اواخر دهه هفتاد پس از ازدواج به بن رابرتس تغییر داد.

پوکر حرفه‌ای

رابرتس در سری جهانی پوکر سال 1998 در رویداد اصلی، به میز فینال رسید. او با رتبه ششم و جایزه 150 هزار دلاری به کار خود پایان داد. جنتلمن، سال 2002 در برنامه Late Night Poker شبکه چهارم انگلستان که برنامه‌ای با هدف ترویج و آموزش پوکر است به عنوان یک حرفه‌ای شرکت کرد. او در سال 2004 نیز به میز بازی پایانی WPT رسید. در آن مسابقات به عنوان نفر پنجم به کار خود پایان داد. او سال 2005 به افتخاری بزرگ رسید. او به تالار افتخارات پوکر اروپا راه یافت، او پنجمین نفری بود که به این تالار می‌رفت. تمام جوایز او در تورنمنت‌های پوکر به 1.4 میلیون دلار می‌رسد. این، او را به لیست موفق ترین پوکربازهای ایرانی تاریخ می‌برد.

اولین تورنمتنی که بن رابرتس در آن شرکت کرده سال 1990 بوده و آخرین مرتبه در سپتامبر 2017. او در این بین در کشورهای بسیاری در مسابقات متفاوت شرکت کرده، برای مثال: انگلیس، اتریش، هلند، آمریکا، روسیه، جزیره‌ی آروبا، استرالیا، ولز، ایرلند، فرانسه و قبرس.

بزرگترین جوایز مهدی جاویدی

بسیاری او را بهترین بازیکن تاریخ بریتانیا در زمینه پوکر نو لیمیت می‌دانند. او به عنوان شخصیتی جذاب و دوست داشتنی معروف است.

فعالیت‌های دیگر

این‌ها تنها افتخارات جنتلمن نبوده است. او در انگلستان به سال 1987 به قهرمانی مسابقات تنیس روی میز رسید و در سال 1979 قهرمان اسنوکر شد. او به دلیل دررفتگی ترقوه، تلاشی بی‌سرانجام برای رسیدن به تیم واترپلوی انگلستان در سال 1980 داشت. مهدی جاودانی حتی دستی در موزیک جز دارد و همینک در منطقه استنفورد زندگی می‌کند.

خانواده

او سه فرزند دارد: جیمی رابرتس، ربکا رابرتس و سباستین رابرتس. جیمی رابرتس، فرزند او نیز بازیکنی اسم و رسم دار در دنیای پوکر است و بیش از 350 هزار دلار از تورنمنت‌ها کسب درآمد کرده است.

One Ping
  1. Pingback: 10 بازیکن برتر ایرانی پوکر چه کسانی هستند؟ – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *