دیوید پیترز-پوکر

بیوگرافی دیوید پیترز؛ قاتل خاموش دنیای پوکر

معرفی

دیوید پیترز متولد آوریل 1987 در تولیدوی آمریکا است. او هنوز در همین شهر زندگی می‌کند. او جز معروفترین پوکربازان سال‌های اخیر جهان است و برای این بازی به سراسر جهان سفر می‌کند. او از بازیکنانی است که بازی در شهرها و کشورهای مختلف را بسیار دوست دارد. پیترز، زندگی بسیار آرام و خصوصی‌ای دارد. ترجیح او این است که بی سر و صدا به پیشرفت مهارت‌های خود بپردازد. به دلیل همین شخصیت، به او لقب قاتل خاموش داده‌اند. او به عنوان بهترین پوکرباز سال 2016 جهان از سوی GPI معرفی شد. این مرجع، با حساب کردن امتیازات بازیکنان در طول سال، در پایان سال بهترین‌های آن سال را معرفی می‌کند.

او در طول دوران بازی خود، به 33 میلیون دلار از پوکر رسیده است. به این ترتیب او در بین ده بازیکن برتر تاریخ پوکر جا دارد. به طور دقیقتر این یعنی او در جایگاه هفتم بیشترین مبالغ به دست آمده از راه پوکر جا گرفته است. او بالاتر از بزرگانی نظیر فیدور هولتس، جیسون کون، فیل آیوی، آنتونیو اسفندیاری و فیل هلموث جا دارد.

او پوکر را از سال 2004 شروع کرد. کسی پوکر را به او یاد نداد. با مشاهده، توانست این بازی را به خوبی یاد بگیرد. او شاهد اثر مانی میکر بود. این موضوع، به موفقیت جوزف مانی میکر اشاره دارد. او حسابداری بود که در سری جهانی پوکر سال 2003 به قهرمانی رسید و برگی جدید در پوکر جهان گشود. اثر مانی میکر اشاره به جوانان و نوجوانانی دارد که به جای رفتن پی کاری معمولی خارج از خانه، در خانه می‌مانند و سعی می‌کنند با کامپیوتر شغلی برای خود به وجود بیاورند.

دیوید پیترز-پوکر
دیوید پیترز-پوکر

شروع پوکر

پیتر کمی بعد از قهرمانی مانی میکر، در یک سری مسابقه پوکر بدون سرمایه اولیه شرکت کرد. به این مسابقات freerolls می‌گویند. این‌ها یک سری مسابقه هستند که با اهداف تبلیغاتی انجام می‌شوند و بازیکنان برای شرکت نیازی به مبلغ ورودی ندارند. از سوی دیگر، جوایز نیز محدود هستند و برگزارکننده آن را پرداخت می‌کند. پیترز با چند برتری در چنین مسابقاتی 600 دلار به دست آورد. پوکر از اینجا برای او رسما آغاز شد. در حالی این مبلغ را به دست آورد که دبیرستانی بود و با آیدی DPeters17 به بازی می‌پرداخت.

از 2006 تاکنون او در مسابقات با ورودی‌های بزرگ در تمام آمریکا و جهان حضور دارد. اولین حضور جدی او به دسامبر 2006 مربوط است. در آن زمان 19 سال سن داشت. در یک سری بازی پوکر در بارسلونا شرکت کرد. ورودی این مسابقه نولیمیت هولدم، پنج هزار دلار بود. در آن مسابقه هفتم شد. 56 هزار دلار از این مقام به او رسید. ژانویه سال بعد در یک سری تورنمنت در جزیره پارادایس (باهاماس) شرکت کرد. حدود هشت هزار دلار از این مسابقه به دست آورد. بعد در تور جهانی پوکر 2007 شرکت کرد و اینجا 17 هزار دلار برنده شد. سال 2008 برای اولین بار، یک عدد شش رقمی برنده شد. در Heartland Poker Tour در داکوتای شمالی، به 130 هزار دلار رسید. حالا او یک بازیکن جدی پوکر بود و افراد زیادی او را می‌شناختند.

پوکر حرفه ای

سال 2016 همانطور که گفته شد، بهترین سال دوران بازی دیوید پیترز بود. او در این سال 7.5 میلیون دلار در تورنمنت‌های متفاوت برنده شد. این باعث شد به عنوان بهترین پوکرباز سال معرفی شود.

معمولا او در تمام مسابقات با مبالغ بالا، به میز پایانی می‌رسد. به همین دلیل، او کمتر سراغ سری جهانی پوکر رفته است. تنها یک دستبند سری جهانی دارد که به آن خواهیم رسید. چنین داستانی در خصوص جیسون کون نیز وجود داشت. بازیکنانی که پول زیاد را در پوکر انتخاب می‌کنند، کمتر برای به دست آوردن دستبندهای سری جهانی وسواس به خرج می‌دهند. این مسابقات جز در بخش اصلی، عمدتا مبالغ پایینی برای بردن وجود دارد. بازیکنانی که پول‌های بزرگ را انتخاب می‌کنند، تورنمنت‌های دیگر که مبالغ بالا در آنها جابجا می‌شود را ترجیح می‌دهند.

پیترز در تابستان 2020 موفق شد بالاخره اولین دستبند خود را در سری جهانی به دست بیاورد. این دور از مسابقات به دلیل کرونا، آنلاین برگزار شد. در قسمتی که ورودی آن ده هزار دلاری بود (نو لیمیت هولدم) به قهرمانی رسید. قهرمانی در این بازی به معنی 360 هزار دلار دیگر بود.

دیوید پیترز-سری جهانی پوکر
دیوید پیترز-سری جهانی پوکر

او رکوردی عجیب نیز دارد. ده بار، در مسابقات متفاوت توانسته به عددی هفت رقمی برسد. در واقع هفت مرتبه حداقل یک میلیون دلار از یک مسابقه برنده شده است. بالاترین رقم به ژانویه 2016 در فیلیپین بازمی‌گردد. در تور جهانی پوکر، دوم شد و به 2.6 میلیون دلار رسید. دومین برتری بزرگ او نیز به سال 2018 باز می‌گردد. این بار در جمهوری چک، در سری جهانی پوکر اروپا در نولیمیت هولدم، به 1.8 میلیون دلار رسید. بزرگترین رقمی که در آمریکا برنده شده، به جولای 2015 مربوط است. در لاس وگاس، در مسابقه‌ای با 500 هزار ورودی شرکت کرد و پنجم شد. این پنجمی به معنی 1.5 میلیون دلار بود.

در 2020 تاکنون در 9 مسابقه متفاوت شرکت کرده است. تمام این مسابقات به خاطر وضعیت کرونا، به صورت آنلاین برگزار شده‌اند. به جز بخشی از سری جهانی که ذکر شد، او رقم درخوری در این سال برنده نشده است.

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *