فرزاد روحانی-پوکرباز ایرانی

فرزاد روحانی (فردی) کیست؟

بیوگرافی

فرزاد روحانی در سال 1963 به دنیا آمده و بعدها در سال 1985 برای تحصیل راهی ایالات متحده شده است. روحانی که او را به اسم فردی می‌شناسند همینک ساکن جرمن‌تاون در منطقه مریلند آمریکا است.

او در خصوص مهاجرت خود یک بار گفت: وقتی به آمریکا آمدم 23 ساله بودم و می‌خواستم پزشک شوم. اما به جای آن سراغ پوکر رفتم و به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شدم. اولین بار در مسابقات پوکر کازینوی جک بینیون سال 2003 برنده شدم. واقعا به آن پول نیاز داشتم. همه به پول نیاز دارند اما بردن آن دور از مسابقات، برای من اتفاقی ویژه بود. چیزی بود که هرکس رویایش را به خواب می‌بیند.

پوکر حرفه‌ای

او یک بازیکن حرفه‌ای پوکر است که در کل دوره حرفه‌ای خود، 1.6 میلیون دلار در تورنمنت‌های جهانی پوکر به دست آورده و این، وی را به لیست موفق ترین پوکربازهای تاریخ ایرانی می‌برد. بزرگترین افتخار او در مسابقات سری جهانی پوکر سال 2008 بود، جایی که در بخش اوماها با ورودی 2500 دلاری به قهرمانی رسید و جایزه 239 هزار دلاری را به خانه برد.

فرزاد روحانی-پوکرباز ایرانی
Farzad Rouhani

فرزاد روحانی هفت بار در مسابقات سری جهانی، با دست پر به خانه رفته است. بزرگترین مبلغ برنده شده از سوی او به سری جهانی سال 2006 باز می‌گردد که در مهم‌ترین بخش یعنی نو لیمیت هولدم، پس از جاستین اسکات دوم شد و جایزه 429 هزار دلاری را صاحب شد. او اگر در آن مسابقات به رتبه اول می‌رسید، به جز بردن جایزه 800 هزار دلاری، می‌توانست پس از منصور مطلوبی و حمید دستمالچی، به سومین ایرانی‌ای تبدیل شود که به این افتخار می‌رسید.

One Ping
  1. Pingback: 10 بازیکن برتر ایرانی پوکر چه کسانی هستند؟ – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *