تاریخ:ژوئن 18, 2021

جنیفر هارمان کیست؟

جنیفر هارمان در روز 29 نوامبر 1964 به دنیا آمد. او یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. این بازیکن موفق شده دو بار دستبند قهرمانی سری های جهانی پوکر در رویدادهای آزاد را به دست آورد. جالب است بدانید تنها سه زن در تاریخ این مسابقات توانسته اند این کار را انجام دهند. در سال 2015 نام جنیفر هارمان در تالار افتخارات پوکر به ثبت رسید.

جنیفر اولین دستاورد بزرگش در «سری های جهانی پوکر» را در سال 2000 به ثبت رساند. او در رویداد Deuce to Seven Lowball نامحدود به قهرمانی رسید. در میز نهایی این رقابت بزرگ بازیکنان حرفه ای و شناخته شده ای چون لایل برمن و استیو زولوتوف هم حاضر بودند. گفتنی است جنیفر پیش از این هرگز این بازی را تجربه نکرده بود و قبل از شروع بازی طی 5 دقیقه آن را به کمک هاوارد لدرر یاد گرفت.

دومین دستبند قهرمانی هارمان در سری های جهانی پوکر هم در سال 2002 به دست آمد. او در بازی 5 هزار دلاری تگزاس هولدم محدود برنده شد. در این رقابت بازیکنانی چون میمی تران، هومبرتو برنس و آلن کانینگهام هم حضور داشتند.

اولین پوکر باز با دو دستبند قهرمانی

هارمان اولین پوکرباز زنی بود که توانست دو دستبند قهرمانی رویدادهای آزاد این مسابقات معتبر را به دست آورد. در سال 2012 ونسا سلبست و در سال 2015 هم لونی هاروود توانستند به دستاورد مشابهی برسند.

در سال 2004 این بازیکن نتوانست در تورنمنت های پوکر شرکت کند. او برای دومین بار تحت عمل جراحی قرار گرفت تا پیوند کلیه انجام شود. بیماری کلیوی در خانواده هارمان شایع است و او مادر و خواهرش را هم به همین خاطر از دست داده است. اما این مشکلات و بیماری نتوانست مانع ادامه تلاش جنیفر شود.

او دوباره به میدان مسابقه برگشت. هارمان در «تور جهانی پوکر» شرکت کرد و در رویداد Five-Diamond World Poker Classic به مقام چهارم رسید. او در «تور پوکر حرفه ای» هم شرکت کرد و در این رقابت هم در رتبه پنجم ایستاد. جنیفر در رویداد قهرمانی Circuit سری های جهانی پوکر در ریو هم به مقام دوم رسید.

دویل برونسون در سال 1979 کتاب Super/Sustem را منتشر کرد. این کتاب یکی از اولین آثار در مورد استراتژی پوکر است. هرمان در نگارش بخش هولدم محدود این کتاب با نویسنده همکاری کرده است.

رکوردها و آمار و ارقام جنیفر هارمان

جنیفر تنها پوکرباز زنی است که در بازی های بزرگ پوکر Big Games در کازینو Bellagio حضور داشته است. همچنین او یکی از اعضای فعال گروه پوکربازان the Corporation است که در بازی های بزرگ 100 تا 200 هزار دلاری اندی بیل شرکت می کنند.

هرمان در برنامه High Stakes Poker شبکه GSN و برنامه Poker After Dark شبکه NBC حضور داشت و در هفته هشتم این تورنمنت برنده شد. او در سال 2007 در سری های جهانی پوکر اروپا شرکت کرد و در رویداد HORSE با شکست برابر توماس بیهل در رتبه دوم قرار گرفت. گفتنی ست این بازیکن یکی از اعضای اصلی تیم پوکربازهای Team Full Tilt بود. آن ها در سایت پوکر آنلاین Full Tilt Poker بازی می کردند.

کل پولی که هارمان از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 2 میلیون و 765 هزار و 348 دلار است. هرمان با مارکو ترانیلو که یک آرایشگر ایتالیایی است ازدواج کرد. مارکو هم بعد از ازدواج به یک پوکرباز تبدیل شد. آن ها دو پسر دوقلو دارند و اخیرا از هم جدا شده اند.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *