لایل برمن کیست؟

لایل آرنولد برمن ملقب به لایل برمن در روز 6 آگوست 1941 در مینه سوتا به دنیا آند. او یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی و یک مدیر است.

دنیای تجارت

برمن در مینه سوتا بزرگ شد و در دانشگاه مینه سوتا تحصیل کرد. او در سال 1964 در رشته مدیریت تجارت فارغ التحصیل شد. برمن در شرکت تجارت چرم پدرش مشغول به کار شد. جالب است بدانید در سال 1979 که این شرکت به دبلیو آر گریس فروخته شد، لایل در شرکت باقی ماند و رئیس و مدیر ارشد اجرایی بود. درادامه این شرکت به کمپانی ملویل فروخته شد. از سال 1994 تا 2000 لایل رئیس و مدیر ارشد اجرایی رستوران های زنجیره ای رینفورست کافه بود.

او در شرکت های فعال در عرصه سرگرمی هم نقش پررنگی داشت. در سال 1990 لایل یکی از موسسان شرکت گرند کازینوز بود. این شرکت سعی می کند در خارج از لاس وگاس و آتلانتیک سیتی، مراکز قمار ایجاد کند. بعدها یکی از هولدینگ های این شرکت به نام نیتیو امریکن به یک شرکت جدید و مستقل تبدیل شد و نام شرکت سرگرمی لیکس برایش انتخاب شد. برمن مدیر ارشد اجرایی این شرکت بود. در ضمن او رئیس هیات مدیره تور جهانی پوکر و پوکرتک است.

برمن در سال 1995 برنده جایزه Great American Traditions شد و در سال 1996 هم جایزه Gaming Executive of the Year را کسب کرد. او هم مثل خیلی از سرمایه داران بزرگ آمریکا قربانی ترفند پانزی برنی ماداف شد و هنوز هم مشخص نیست برمن چقدر از سرمایه اش را در این کلاهبرداری از دست داده است.

دنیای پوکر

لایل برمن سه بار موفق شده دستبند مسابقات سری های جهانی پوکر (WSOP) را به دست آورد. او یکی از اعضای تالار افتخارات پوکر است. نام لایل در سال 2002 در این تالار ثبت شد.

در سال 2005 لایل در مسابقات قهرمانی ملی Heads Up شرکت کرد و در نهایت در جایگاه پنجم قرار گرفت. او در مرحله یک چهارم نهایی مقابل فیل هلموث شکست خورد که در نهایت قهرمان این مسابقات لقب گرفت.

لایل معمولا بازی های بزرگ و نقدی را ترجیح می دهد. لایل تا پایان سال 2009 بیش از 2 میلیون و 500 هزار دلار در تورنمنت های زنده پوکر به دست آورد. 16 بار پیروزی برمن در مسابقات WSOP برای او 1 میلیون و 446 هزار و 317 دلار درآمد داشته است.

آن طور که در کتاب Positively Fifth Street جیمز مک مانوس نوشته شده است، برمن از نظر مالی به تی جی کلوتیه کمک کرد در مسابقات مختلف پوکر شرکت کند. یکی از آنها مسابقات WSOP در سال 2000 بود و کلوتیه در این رقابت به عنوان دوم رسید. در ضمن باید بدانید کتاب All-In در مورد زندگی برمن نوشته شده است.

او در حال حاضر در پلای ماوث مینه سوتا زندگی می کند و 4 فرزند دارد.

دنیای کتاب

برمن یکی از نویسنده های کتاب I’m All In: Lyle Berman and the Birth of the World Poker Tour بود. در نگارش این کتاب، ماروین کارلینز به او کمک کرد.

در این کتاب اتوبیوگرافی، زندگی برمن از کودکی تا بزرگسالی روایت شده است. در این کتاب همه چیز در مورد فعالیت های او در دنیای تجارت و نظراتش در مورد پوکر و لاس وگاس نوشته شده است. لایل در این کتاب تجربیاتش در مورد طراحی و ایجاد تور جهانی پوکر را تشریح کرده و در مورد شکل و شمایل آن در دنیای امروز توضیح داده است.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *