تاریخ:ژانویه 15, 2021

مارتین هریس کیست؟

مارتین هریس یکی از خبرنگاران شناخته شده دنیای پوکر است. او در این زمینه یادداشت های مختلفی در سایت های مشهور پوکر نوشته و چند نسل از بازیکنان پوکر با نوشته های او آشنا هستند. یکی از دستاوردهای او، تهیه گزارش های خبری خاص از تورنمنت های مشهور پوکر بوده است. مارتین از سال 2008 با سایت PokerStars همکاری می کند.

زندگی شخصی مارتین هریس

مارتین در رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه ایندیانا مدرک دکترا اخذ کرده است. او زمانی یک استاد تمام وقت در کالج بود و تمام تمرکزش روی تدریس بود. حالا هریس به صورت نیمه وقت در دانشگاه کارولینای شمالی (شارلوت) تدریس می کند و سعی می کند بیشتر برای پوکر وقت بگذارد.

خیلی ها او را به خاطر کتاب معروفش یعنی Poker & Pop Culture: Telling the Story of America’s Favorite Card Game می شناسند. این کتاب در سال 2019 چاپ شد. در ضمن وبلاگ شخصی اش با نام Hard-Boiled Poker هم مخاطبان زیادی دارد.

هریس چند بار در مسابقات پوکر شرکت کرده ولی طبیعتا یک بازیکن حرفه ای نیست. در این میان می توان به حضور او در تور اروپایی پوکر در سال 2009 اشاره کرد. او در بازی هولدم نامحدود در رویداد رسانه ها برنده شده و به مقام اول رسید. مارتین حضور در تورنمنت بزرگ «سری های جهانی پوکر» را هم تجربه کرده است. او در سال 2010 و در رویداد رسانه ها شرکت کرد و به مقام سوم رسید. مارتین در سال 2013 شانسش را در مسابقات «سری های بزرگ پوکر» امتحان کرد. او در بازی 125 دلاری هولدم نامحدود در رتبه 16م قرار گرفت.

کتابی تاریخی برای پوکربازها و آموزنده برای همه مردم

هریس چند کتاب رمان منتشر کرده ولی شاید هیچکدام به اندازه Poker and Pop Culture اسم او را بر زبان ها نیانداخته چون این کتاب یک تاریخ نگاری جذاب از دنیای پوکر در آمریکاست که نکات آموزشی زیادی برای مخاطبانی دارد که کوچکترین آشنایی با این بازی ندارند. او در این کتاب تنها یک روایت گر تاریخ نبوده بلکه به تاثیرات متقابل پوکر در جامعه آمریکایی پرداخته و به ما نشان داده پوکر تا چه اندازه در سیاست و فرهنگ پاپ تعیین کننده بوده است.

خود هریس در این باره می گوید:

وبلاگ شخصی ام را در سال 2006 تاسیس کردم. آن زمان یادداشت های من در سایت های پوکر منتشر شده بود. در سال 2008 هم برای اولین بار به پوشش خبری مسابقات سری های جهانی پوکر پرداختم. در جریان همین بازی ها بود که به نگارش کتابی در مورد تاریخ پوکر در آمریکا فکر کردم.

بعد هم تدریس در دانشگاه همه وقتم را گرفت. در بهار سال 2011 من یک دوره آکادمیک در دانشکده مطالعات آمریکا در شارلوت ایجاد کردم به نام “پوکر در سینما و فرهنگ آمریکایی”. وقتی مطالب درسی این دوره را آماده می کردم، کم کم محتوای یک کتاب شکل گرفت. بازخورد دانشجوها مرا ترغیب کرد این کتاب را بنویسم.

ارتباط سیاست مداران آمریکا با پوکر از دید مارتین هریس

اگر بخواهیم به نحوه استفاده رئیس جمهورهای آمریکا از مهارت های پوکر بپردازیم، باید بگوییم ریچارد نیکسون در صدر لیست قرار می گیرد. او بیش از هر رئیس جمهور دیگری از پوکر در دیپلماسی و روش حکومت‌داری اش بهره گرفت. ولی آیزنهاور پوکرباز بهتری بود. در مورد جان اف کندی هم می گویند وقتی بحران موشکی کوبا را حل کرد به شدت از توانایی هایش در استراتژی پوکر و بلوف زدن استفاده کرده است. هرچند کندی زیاد اهل پوکر نبود و بیشتر به بازی Bridge علاقه داشت.

در پایان نظرات برخی از نویسنده های دنیای پوکر را در مورد هریس و کتابش می خوانیم:

آنتونی هولدن:

یک ماجراجویی کامل، پر از اطلاعات و سرگرم کننده در مورد فرهنگ غنی پوکر و توضیح اینکه چرا این بازی علی رغم گسترشش به تمام دنیا، هنوز هم به شدت آمریکایی است.

دیوید جی شوارتز:

هریس در این کتاب انعکاس پوکر در ادبیات، تلویزیون، سینما و سایر بخش های اجتماع آمریکا را به ما نشان داده است. داستان های واقعی و ساختگی این دنیای جذاب هر خواننده ای را مسحور می کند.

نولان دالا:

به شدت به مارتین حسودی می کنم. وقتی برای پوشش خبری رویدادهای پوکر سفر می کردیم، او زودتر از همه می آمد و دیرتر از همه می رفت. همین پشتکار و ممارست هم باعث می شد محتوای خبری خاص و متفاوتی ارائه کند. او داستان هایی را پیدا می کرد که ما ندیده بودیم.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *