محمدرضا گرایی

محمدرضا گرایی عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران

بیوگرافی

محمدرضا گرایی عضو تیم ملی کشتی ایران در تاریخ ۴ مرداد ۱۳۷۵ (25 ژوئن 1996) در شیراز به دنیا آمد. او هم اکنون نیز در شهر شیراز زندگی می‌کند. تحصیلات محمدرضا، فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه شیراز می‌باشد. مربی او در تیم ملی، مربی پرآوازه یعنی محمد بنا می‌باشد.

پیش از این برادر محمدرضا، محمدعلی گرایی در کشتی فرنگی (Greco-Roman wrestling) بازی می‌کرده و در مسابقات جهانی 2019 در نورسلطان قزاقستان در وزن 77 کیلوگرم مدال برنز را کسب کرده است.

المپیک 2020 توکیو

در آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی، محمدرضا گرایی با موفقیت در مسابقات انتخابی المپیک آسیا در آلماتی قزاقستان، به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یافت. پیش از آن نیز، برادر بزرگ‌ترش محمدعلی به المپیک راه یافته بود. بنابراین او به برادر بزرگترش محمدعلی برای شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ پیوست.

او در این باره گفته است: «من بسیار مفتخرم که از یک خانواده اهل کشتی هستم. برادرم همیشه از من حمایت می‌کند و به من انگیزه می‌دهد. راه یافتن به المپیک، همراه با او باعث افتخار است. حضور او در آنجا به عنوان حامی، شریک و معلم من، بسیار عالی خواهد بود.»

محمدرضا کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک را هدف و آرزوی خود عنوان کرده بود. که به این آرزوی خود رسید و قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد و مدال طلای وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک را از آن خود کرد.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب چه نکاتی را در پیش بینی المپیک 2020 توکیو رعایت کنیم؟ را مطالعه کنید.

تغییر وزن برای المپیک

محمدرضا گرایی در سال ۲۰۱۹ در رده وزنی ۷۲ کیلوگرم، مسابقات خود را آغاز کرد و در مسابقات آسیایی در شیان، جمهوری خلق چین و مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال در بوداپست مجارستان مدال طلا کسب کرد.

سپس وی در سال ۲۰۲۰ تصمیم گرفت به وزن ۶۷ کیلوگرم برسد تا برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو آماده باشد.

وی در این مورد گفته است: «من سال گذشته در رده وزنی ۷۲ کیلوگرم کشتی گرفتم، اما تصمیم گرفتم به وزن ۶۷ کیلوگرم برگردم. وزن ۷۲ کیلوگرم یک وزن المپیکی نیست بنابراین باید دوباره خود را به وزن ۶۷ کیلوگرم برسانم.»

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقمند به دنبال کردن محمدرضا گرایی در شبکه‌های اجتماعی هستید، می‌توانید در اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک، او را دنبال کنید. برای دست یافتن به اکانت او در فیسبوک می‌توانید بر روی لینک https://www.facebook.com/profile.php?id=100006588828257 کلیک کنید. همچنین برای دنبال کردن صفحه او در اینستاگرام، پیشنهاد ما به شما این است که از طریق سرچ آیدی mohammadreza_geraei اقدام کنید. همچنین محمدرضا از طریق آیدی reza_garaii در شبکه اجتماعی توئیتر فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *