ناتان ویلیامز کیست؟

ناتان ویلیامز با لقب BlackRain79 شناخته می شود و یکی از چهره های شناخته شده در دنیای پوکر آنلاین است. او اهل ونکوور کاناداست. ویلیامز در رشته تاریخ و فلسفه تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده است. او بعد از دانشگاه با پوکر آنلاین آشنا شد و در طی سال ها بیش از 10 میلیون دست بازی پوکر را تجربه کرده است. در برخی سایت های آماری پوکر جهان هم ناتان به عنوان «بهترین بازیکن پوکر آنلاین» شناخته می شود. در اینجا نتیجه برخی از این بازی ها و جوایزی که کسب کرده را می بینیم.

تأثیر پوکر بر زندگی او

پوکر باعث شد ناتان ویلیامز یک زندگی کاملا متفاوت و رویایی را تجربه کند. او حالا بیش از ده سال است که هیچ شغل دیگری ندارد و در کشور تایلند زندگی می کند. البته ویلیامز به شهرهای مختلف سفر می کند و همیشه لپ تاپش را همراه دارد!

او از سال 2007 یک سایت شخصی (blackrain79.com) تاسیس کرده و تجربیات و آموخته هایش را با مخاطبانش به اشتراک می گذارد. البته ناتان سال ها فاش نکرده بود که همان BlackRain79 معروف است. اما یک سایت جدید پروژه ای عجیب را کلید زد: تعقیب و انتشار نتایج بازی های بازیکن های پوکر آنلاین. البته این کار بدون اجازه گرفتن از این بازیکنان انجام شد و طبیعتا با مخالفت شان روبرو شد. ولی همین پروژه باعث شد ویلیامز به سرعت معروف شود. او خیلی زود به یک چهره مشهور و محبوب تبدیل شد و طرفدارانش می خواستند رمز موفقیتش را بدانند. به همین خاطر بود که این بلاگ شخصی متولد شد تا پلی باشد بین ناتان و طرفدارانش.

نوشتن کتاب

ویلیامز متخصص بازی های پوکر microstakes است یعنی بازی هایی که شرط بندی های کوچکی دارند. به همین دلیل است که او به قهرمان سبک وزن پوکر مشهور است! نکته جالب اینجاست که او یک کتاب برای آموزش بازی پوکر نوشته که به سرعت فروش می رود. ویلیامز این کتاب را به صورت فایل دیجیتال در سایت شخصی اش به فروش می رساند و علاقه مندان به دنیای پوکر آنلاین هم استقبال چشمگیری از این کتاب داشته اند.

وقتی ناتان ویلیامز کتاب دوم را نوشت و در وب سایتش قرار داد، بیش از 300 نسخه از آن در همان ماه اول به فروش رسید. جالب است بدانید جامعه آماری مخاطبان سایت موردنظر بسیار کوچک است: کمتر از 300 بازدیدکننده در روز. مدت ها آمار بازدید روزانه این بلاگ شخصی تنها 200 بازدیدکننده در روز بود. در کل ویلیامز اصلا به تکنیک های بازاریابی اینترنتی علاقه ندارد و کارش را همان طور که خودش تشخیص می دهد پیش می برد.

او محتوای زیادی در سایتش به اشتراک می گذارد و حتی در مورد حجم کتاب هم ایده متفاوتی دارد: دومین کتاب آموزشی اش 500 صفحه دارد! در شرایطی که خیلی ها می خواهند راه و روش بازی پوکر آنلاین را بیاموزند، چنین مربی و معلمی می تواند بسیار ارزشمند باشد.

مهم ترین نکات آموزشی ویلیامز

مهم ترین چیزی که ناتان به شاگردانش می آموزد این است: زیاد بازی کنید! خود او هم وقتی شروع به بازی می کند ساعت ها به کارش ادامه می دهد و به سطحی می رسد که می داند هر بازیکن چه در چنته دارد.

نکته دوم این است که باید بازی موردنظر را درست انتخاب کنید. باید به دنبال بازی های آسان باشید یعنی حریفانی که به سادگی دست ها را به علامت تسلیم بالا خواهند برد. بازی کردن با رقبای بزرگ پرستیژ زیادی دارد ولی اگر می خواهید به پول بیشتر برسید، این انتخاب درستی نیست. بنابراین باید با کسانی بازی کنید که ندانند چطور در برابر حملات شما واکنش نشان دهند.

نکته اساسی سوم هم بیشتر به روانشناسی مربوط است: پرهیز از غرور! غرور بی جا می تواند بهترین بازیکنان را هم زمین بزند. بنابراین باید تمام حس های منفی را از خود دور کرد. عصبانی شدن هیچ کمکی به یک پوکرباز نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *