تاریخ:می 27, 2023
علی پاکدامن

علی پاکدامن عضو تیم ملی شمشیربازی ایران

بیوگرافی

علی پاکدامن شمشیرباز سابر و عضو تیم ملی شمشیربازی ایران است. این ورزشکار ملی پوش متولد یکم ماه شهریور سال 1369 (۲۳ اوت ۱۹۹۰) می‌باشد و در تهران زندگی می‌کند.

علی پاکدامن تحصیلاتش را در دانشگاه آزاد اسلامی گذرانده و تیم فوتبال مورد علاقه‌اش، تیم استقلال تهران می‌باشد. علی جزء بازیکنان راست دست تیم ملی شمشیربازی می‌باشد. مربی این بازیکن در سطح ملی، پیمان فخری است.

علی پاکدامن را در فیسبوک از طریق آیدی ali.pakdaman.9 و در اینستاگرام از طریق آیدی alipakdamaan می‌توانید دنبال کنید.

شروع شمشیربازی

علی پاکدامن در رابطه با دلیل شروع ورزش شمشیربازی گفته است: “من شمشیربازی را به طور تصادفی شروع کردم. ابتدا تکواندو تمرین می‌کردم، اما پس از شکست در یک مسابقه تصمیم گرفتم آن را کنار بگذارم. برادرم شمشیرباز تیم ملی بود. من از این ورزش خوشم آمد و به لطف او فرصتی برای تمرین با او پیدا شد. به همین ترتیب، به تدریج شمشیرباز شدم.”

از نظر علی، شمشیربازی شطرنج متحرک است. همچنین این بازیکن، از پدر و مادرش بیشترین تاثیر را می‌گیرد. او هدفش شرکت در بازی‌های المپیک توکیو بود که به این هدف رسید. در مجموع 9 بازی انجام شده توسط شمشیربازهای سابر ایران برابر ایتالیا، علی پاکدامن دو پیروزی و یک شکست را به همراه داشت. پاکدامن 22 امتیاز از 44 امتیاز ایران را دریافت کرد و درخشش زیادی در این المپیک داشت.

ناامیدی ریو

علی پاکدامن در سال ۲۰۲۰ گفت که از عملکرد خود در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو ناامید است، جایی که در دور اول مسابقات شمشیربازی انفرادی ۱۵-۱۱ مغلوب ماتیاس زابو از آلمان شد. او دراینباره گفته بود: “من از سال ۲۰۱۶ به این موضوع فکر می‌کردم. زیرا برای رسیدن به المپیک [2016] بسیار تلاش کردم و آن را به راحتی واگذار کردم. هنوز از این بابت ناراحت هستم. اگر ۱۵-۱۴ را باخته بودم اینقدر ناراحت نمی‌شدم. بنابراین، من سعی می‌کنم نماینده شایسته‌تری از ایران در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ در توکیو باشم. من چهار سال پیش [در سال 2016] انگیزه داشتم اما تجربه‌ای را که اکنون دارم، نداشتم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *