پراهلاد فریدمن کیست؟

پراهلاد فریدمن یک پوکرباز حرفه‌ای آمریکایی و یک رپر است که در روز 20 می 1978 به دنیا آمد. او اهل لس آنجلس در کالیفرنیاست. او یکی از چهره های معروف و شناخته شده در دنیای پوکر آنلاین است. فریدمن با لقب Spirit Rock در سایت Full Tilt Poker، با لقب Mahatma در سایت Ultimate Bet، با لقب Zweig در سایت Prima Network و با لقب Prefontaine در سایت PokerStars بازی کرده است. این بازیکن معمولا در بازی های آنلاین 25-50 دلاری و 50-100 دلاری هولدم نامحدود و اوماهای محدود شرکت می کند.

فریدمن در رشته مطالعات قومی در دانشگاه یوسی برکلی تحصیل کرده است. او در سال 2002 با دی لونگ که یک پوکرباز است ازدواج کرد. آن ها در سال 2013 از هم جدا شدند و داستان طلاق شان پرحاشیه بود. حالا پراهلاد مدت هاست با آیدا لیل ماگالهائس که یک خواننده برزیلی است رابطه دارد و در روز 28 ژوئن 2018 اولین فرزندشان به نام زایلی دیانا به دنیا آمد.

فریدمن یک هندو است و به مذهب وایشناوا اعتقاد دارد. او یکی از مریدان سری ماهاویشنو است. در ضمن پراهلاد به کیرتان که یک نوع نیایش آیینی هندوهاست علاقه بسیاری دارد.

دنیای پوکر

پراهلاد اولین دستبند قهرمانی اش در مسابقات «سری های جهانی پوکر» را در سال 2003 به دست آورد. او در بازی 1500 دلاری هولدم محدود برنده شد و جایزه اش برابر با 109400 دلار بود. در سال 2005 پراهلاد در رویداد Circuit سری های جهانی پوکر به مقام دوم رسید و 363165 دلار به دست آورد. او در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر در سال 2006 از سد 8700 رقیب گذشت و به رتبه بیستم رقابت ها رسید. جایزه اش هم برابر با 494797 دلار بود.

اتفاقات جنجالی

در مسابقات سری های جهانی پوکر در سال 2006 یک اتفاق جنجالی هم افتاد. در یکی از بازی ها فریدمن فکر می کرد جف لیساندرو شرط لازم (5 هزار دلار) را در وسط نگذاشته است. همین نکته هم باعث بحث طولانی این دو بازیکن شد و دست دهنده بارها به آن ها تذکر داد. ولی فریدمن ادامه داد و گفت جف یک دزد است و همین هم باعث شد این بازیکن عصبانی شده پراهلاد را تهدید کند که سرش را از بدن جدا خواهد کرد.

در نهایت مشخص شد حق با لیساندرو بوده و تلاش های فریدمن برای عذرخواهی بی نتیجه بود. بعد از مسابقات خیلی ها (از جمله نورمن چاد از شبکه ESPN و تاد برونسون از مجله CardPlayer) رفتار پراهلاد را موردانتقاد قرار دادند.

در سال 2010 هم فریدمن یک جنجال بزرگ دیگر داشت. او در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر شرکت کرد و با تد بورت روبرو شد. او یک کال جنجالی داشت. در حالی که کارت های 6 پیک و سرباز پیک و 9 دل روی میز بود، بورت با کارت های 5 خشت و 2 گشنیز در فلاپ و نوبت پیش بود و توسط فریدمن کال شده بود. بورت هم پراهلاد را کال کرد و گفت “من فقط بخشی از ژتون هایت را می خواستم نه همه شان را.” دست دهنده شمارش 10 ثانیه ای را آغاز کرد و بین اعداد 1 و 0 فریدمن گفت کال.

سرنوشت این دست!

دست دهنده اعلام کرد دست به پایان رسیده است. در عین حال بورت برای جفت 2 کارت های سرباز خشت و 9 گشنیز را نشان داد. فریدمن هم بدون اعتراض کارت هایش را نشان داد. اما سایر بازیکنان حاضر در میز گفتند فریدمن به موقع کال کرده و دست زنده است. ناظر مسابقات وارد شد و گفت “اگر فریدمن می خواست تصمیمش را اعلام کند در 5 ثانیه پایانی این کار را می کرد نه وقتی شمارش به صفر رسیده است. پس دست مرده است.”

پراهلاد بعد از بازی در مصاحبه ای گفت به این خاطر دیر اقدام کرده که فکر می کرد بورت یک دست قوی دارد و به همین خاطر در مورد استفاده از جفتش شک داشت. در ضمن این را هم اضافه کرد که اگر یک دست برنده داشت حتما اعتراض می کرد. او در روز سوم مسابقات حذف شد و این بازی ها را بدون دریافت جایزه نقدی ترک کرد.

پرونده تقلب بزرگ در پوکر آنلاین

در سال 2008 پرونده تقلب بزرگ در سایت پوکر آنلاین Ultimate Bet به جریان افتاد. فریدمن یکی از قربانیان بزرگ این پرونده بود و چند میلیون دلار از دست داده بود. بعد در دسامبر 2010 خبر رسید او می خواهد با مسئولین این سایت قرارداد امضا کند. انتقادات زیادی مطرح شد و همه سوال می کردند پراهلاد چطور می تواند دوباره با این سایت که رسوایی بزرگی داشته، همکاری کند؟ او هم پاسخ داد:

به نظرم آن ها بعد از این رسوایی از من حمایت کردند. آن ها ضرر و زیان مردم را جبران کردند. این عالی بود که من بخشی از پولی که از دست داده بودم را پس گرفتم. رابطه خوبی با تیم آن ها دارم و به نظرم مدیریت جدید سایت هیچ ربطی به آن پرونده رسوایی ندارد.

دستاوردهای پراهلاد فریدمن

در آگوست سال 2009 این بازیکن موفق شد در رویداد «افسانه های پوکر» مسابقات تور جهانی پوکر به قهرمانی برسد. جایزه او هم برابر با 1 میلیون دلار بود. پراهلاد در این تورنمنت توانست کوین شافل که یکی از بهترین بازیکنان سری های جهانی پوکر است را شکست دهد. کل پولی که پراهلاد از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 2 میلیون و 527 هزار و 899 دلار است.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *