شهرام شیخان

شهرام شیخان کیست؟

بیوگرافی

شهرام شیخان (با لقب shawn) متولد 1969 در تهران است. او که حالا مردی پنجاه ساله است، پوکر حرفه‌ای بازی می‌کند و با همسر و دخترش در وگاس زندگی می‌کند. همینطور یک خرده فروشی زنجیره‌ای برای فروش تنباکو و فروشگاهی برای خالکوبی و تتو دارد.

پوکر حرفه‌ای

او یکی از بدنام‌ترین پوکربازهای جهان و قطعا بدنام ترین پوکرباز ایرانی است. حواشی او از سری جهانی پوکر 2005 آغاز شد که یک درگیری آشکار برابر دوربین‌ها، با مایک ماتوسو به وجود آورد.

این تازه شروع حواشی او بود. او دو سال بعد روی میز پوکر با یک پوکرباز معروف دیگر، فیل هلموث درگیر شد. هلموث از دست پرچانگی‌های شیخان خسته شده بود و این باعث درگیری شد. سایتی معروف در زمینه پوکر، 5 دلیل آورده بود که چرا باید از شیخان متنفر باشیم که یکی از دلایل این بود که او طوری با رقبایش رفتار می‌کرد که دونالد ترامپ با رقبای انتخاباتی‌اش، مانند زباله! در یکی از فروم‌های پوکر، کسی اوضاع وی را جویا شده بود و کسانی گفته بودند خوشحالند که در سال‌های اخیر خبری از شیخان نیست.

او در مجموع دوره پوکر حرفه‌ای خود، 1.5 میلیون دلار درآمد داشته است که این، او را به دهمین پوکرباز موفق ایرانی تاریخ تبدیل می‌کند. در تورنمنت‌های کمی شرکت کرده که همگی بین 2005 و 2018 و همگی در آمریکا بوده‌اند. بزرگترین پیروزی او در سری جهانی 2005 وگاس بود که 600 هزار دلار به جیب زد. از سری جهانی 2007 و 2006 نیز او به ترتیب 206 و 171 هزار دلار برنده شده بود.

حواشی

حواشی او به بازی پوکر هم محدود نمی‌شود. سال 99 شیخان در حالی که زیر بارش سنگین باران مشغول رانندگی بود، کنترل ماشین خود را از دست داد و با ماشین دیگری تصادف کرد که سبب مرگ یکی از مسافران که زنی 91 ساله بود انجامید. از او نه سالگی به عنوان بیگانه (کسی که اهل هیچ کشوری نیست) در آمریکا سکونت دارد. اوج حواشی او به سی‌ام آگوست 2007 بازمی‌گردد که به دلیل شکستن قانون و روابط جنسی با دختری زیر سن قانونی دستگیر شد و به زندان افتاد. جرم این بود که او در سال 1995 با سه دختر زیر سن قانونی رابطه جنسی برقرار کرده بود.

او برای 9 ماه حبس کشید و سپس برای 5 سال تحت عفو مشروط بود. بنا بر صحبت‌های وکیل شیخان، دختران مورد اشاره 17 ساله بودند و به او گفته بودند بیست سال دارند. او تا آستانه دیپورت از آمریکا هم پیش رفت اما خوش‌شانس بود که این اتفاق رخ نداد. به او لقب منحرفِ دنیای پوکر داده‌اند. او از تلاش سازمانی برای دیپورت منحرفان جنسی نجات پیدا کرد که بین 2003 تا 2007 حدود 10 هزار نفر را دیپورت کرده بود.

شهرام شیخان
شهرام شیخان
One Ping
  1. Pingback: 10 بازیکن برتر ایرانی پوکر چه کسانی هستند؟ – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *