ارزش بیتکوین

آیا ارزش هر بیتکوین طی دو سال آینده به صد هزار دلار می‌رسد؟

ژانویه 2020 با افت ارزش هر بیتکوین به کانال شش هزار دلار آغاز شد اما خیلی زود این ارز دیجیتال در سایه احتمال جنگ ایران و آمریکا، بار دیگر اوج گرفت. در حال حاضر ارزش هر بیتکوین 9870 دلار است که پنجاه درصد بالاترین مقدار ثبت شده این ارز دیجیتال و البته بالاترین میزان در سه ماه گذشته است. پیش بینی‌های زیادی در مورد آینده بیتکوین انجام می‌شود. در حال حاضر توافق بر این است که با توجه به نزدیک شدن بیتکوین به نقطه پایانِ ماینینگ و شکست ارز دیجیتال فیسبوک لیبرا بر ارزش بیتکوین اضافه خواهد شد.

آنالیز Stock-to-flow پیشبینی کرده که ارزش هر بیتکوین در دو سال آینده به صدهزار دلار خواهد رسید. «استاک تو فلاو» که در فارسی انباشت و جریان ترجمه می‌شود به معنی بررسی میزان عددی محصولی در آینده با توجه به گذشته و شرایط آن است. این مدل که به S2F معروف است و در بازار بورس بسیار متداول است، با توجه به رشد و سقوط ارزش بیتکوین در دو سال گذشته، پیش بینی کرده که ارزش آن در دو سال آینده، چیزی حدود ده برابر زمان کنونی خواهد بود.

حدود هجده میلیون کوین بیتکوین در جهان وجود دارد و سالیانه چیزی حدود 657 هزار واحد ماین خواهد شد. با توجه به بیتکوین‌های حساب ساتوشی ناکاموتو که از دسترس خارج است و تمام کوین‌های گم شده، اوضاع به نفع افزایش ارزش بیتکوین است. باید به این مسائل این موضوع را نیز اضافه کرد که ارزش ماین کردن از می 2020 نصف خواهد شد و این هم باعث افزایش ارزش هر بیتکوین می‌شود.

بسیاری به گزارش S2F واکنش نشان دادند. کسانی که بیتکوین دارند از این موضوع خوشحال شدند و بسیاری دیگر با نگرانی شروع به خرید این ارز دیجیتال کردند. البته از آنجا که S2F برای بررسی‌های خود از طلا به عنوان واحدی که رفتارهایش را به عنوان مبنا استخراج کرده استفاده کرده‌اند، بسیاری این مدل را اشتباه توصیف کرده‌اند. از آن جمله می‌توان به یک وبسایت تکنولوژی از اسرائیل اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *