وب سایت تریدینگ ویو

معرفی سایت TradingView

وب سایت تریدینگ ویو TradingView (آدرس اینترنتی) یک وب سرویس و شبکه اجتماعی فعالان حوزه معاملات بازارهای شناخته شده در دنیاست. وب سایت TradingView در سپتامبر سال 2011 راه اندازی شد. مدل درآمدی این وب سایت freemium است، یعنی در عضویت عادی شما به صورت رایگان از برخی از خدمات وب سایت استفاده می کنید اما برای استفاده از برخی خدمات ویژه تر باید اشتراک این سایت را خریداری کنید.

جامعه هدف وب سایت TradingView سرمایه گذاران شخصی یا خصوصی هستند. این وب سایت در حال حاضر به 18 زبان دنیا فعال است. بنا بر اعلام وب سایت، تعداد کاربران ماهانه این وب سایت 8 میلیون نفر است.

صفحه اصلی تریدینگ ویو
بازار بورس NASDAQ، شاخص S&P 500، بازار ارزهای دیجیتال، نفت خام، طلا و … خیلی از بازارهای مهم دیگر در دنیا به خوبی توسط وب سایت تریدینگ ویو پوشش داده شده اند.

تاریخچه TradingView

وب سایت TradingView در سپتامبر 2011 راه اندازی شد. ایده اصلی این بود که به کاربران در سراسر جهان کمک شود تا با بحث در مورد ایده های سرمایه گذاری شان، در این وب سایت، درباره بازارها اطلاعات بیشتری کسب کنند.

در تابستان سال 2013 پروژه به عنوان یکی از پروژه های شتابدهنده Techstars انتخاب شد که طی این فرآین موفق به عقد قرارداد با مایکروسافت و CME شد. بعدتر شرکت موفق شد تا 3.6 میلیون دلار از شرکت سرمایه گذاری iTech و برخی سرمایه گذاران دیگر اخذ کند.

در ماه می 2017، تریدینگ ویو به عنوان بهترین پلت فرم تحلیلی بازارها از دید جایزه جهانی فین تک بنزینگا انتخاب شد. یکسال بعد در همین ماه، شرکت مرحله بعدی جذب سرمایه خود را با سرمایه ی 37 میلیون دلاری از شرکت های سرمایه گذاری Insight Venture Partners، DRW VC و Jump Capital Funds به انجام رساند.

تیم تریدینگ ویو

تریدینگ ویو در سپتامبر سال 2011 توسط دنیس گلوبا (Denis Globa) مدیرعامل، استن بوکوف (Stan Bokov) مدیر عملیات و کنستانتین ایوانوف (Konstantin Ivanov) مدیر فنی راه اندازی شد. در کنار این سه نفر آندری کریلوف (Andrei Kirillov) مدیر مالی تیم اصلی وب سایت شکل می گیرد.

تیم تریدینگ ویو در نیویورک مستقر هستند اما شرکت دفاتری در روستوف سن پترزبورگ و مسکو نیز دارد. دفتر اصلی این وب سایت در اروپا در لندن قرار دارد.

بازارهای ارائه شده توسط تریدینگ ویو

وب سایت تریدینگ ویو تقریباً تمام بازارهای مهم دنیا را پوشش می دهد. ابزارهای ارائه شده توسط این وب سایت استاندارد و کاربرپسند بوده است به طوری که امروز به عنوان معیاری برای وب سایت های دیگر و سرمایه گذاران شخصی تبدیل شده اند.

بازار ارزهای دیجیتال و پوشش عمده ارزهای دیجیتال دنیا (از بیت کوین و اتریوم گرفته تا ارزهای دیجیتال کوچکتر)، بازارهای بورس آمریکا، آلمان، انگلستان و …، شاخص های مهمی نظیر S&P 500 و FTSE100 و … بخشی از بازارهای پوشش داده شده توسط این وب سایت است.

التهابات بازارهای مختلف دنیا، شکل گیری برخی بازارهای جدید نظیر بازار رمزارزها، تریدینگ ویو را به نوعی به شاخص ترین وب سایت حوزه تحلیل بازارها تبدیل کرده است. این وب سایت در حال حاضر به روایت وب سایت رتبه بندی الکسا، 177 امین وب سایت پربازدید دنیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *