بازی Ion Fury

بررسی بازی Ion Fury (دانلود بازی)

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4, Switch, Xbox One
توسعه دهندهVoidpoint LLC
ناشر3D Realms
ژانر:اکشن، شوترِ اول شخص
تاریخ انتشار14 May, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Ion Fury

معرفی بازی

بازی Ion Fury تجربه بسیار لذت بخشی بود. نمی دانم علت چیست، اما این بازی با سبکِ کلاسیک و شوترِ اول شخص از بسیاری از نمونه های مدرنِ خود بهتر و لذت بخش تر است. با دیدِ محدودتر، ام خوشبختانه قابل تنظیم، ریتم و سرعتِ بازی به قدری بالا بود که اجازه استراحت به من نمی داد. همه جا بوی مرگ می دهد، و با توجه به سطح دشواری که انتخاب می کنید، در این بازی با مدلِ کلاسیک و بسیار چالش برانگیز، احتمالا مرگِ زیادی را تجربه خواهید کرد.

بازی Ion Fury
بازی Ion Fury

Ion Fury که توسط voidpoint توسعه داده شده است، تکه ای از نوستالژی خالص است. شما در نقش شلی هریسون، خنثی کنندهِ ماهر بمب، ظاهر خواهید شد، کسی می تواند با هر اسلحه ای که پیدا می کند به خوبی مبارزه کند. شما زمانی کنترل او را بر عهده می گیرید که می خواهد از دست ارتشِ عجیب و غریبِ دکتر هسکل، فردی شیطانی، فرار کنید. البته برخی از ویژگی های بازی های مدرن مانند ذخیره سازی خودکار، محیط های پیچیده و تو در تو، و توانایی هد شات های پیاپی دشمنان در بازی وجود دارد، اما در این بازی در اکثر مواقع، به ریشه ها و گذشته وابسته است. پس آماده باشید که مانند بازی های سال 1996 تیراندازی کنید.

در Ion Fury سرعت حرفِ اول و آخر را می زند. در حالی که شوتر های مدرن به دنبال واقعی تر کردن تیراندازی هستند، در Ion Fury با سرعت بالا و یکنواخت رو به رو هستید. ضرب آهنگ بازی مانند یک رقص باله، شگفت انگیز، هیجان انگیز و خیره کننده است. دشمنان در موقعیت های ثابت و همیشگی خود هستند، بنابراین مردن در هر مرحله به نوعی پاداشِ یادگیری جزئیات هر مرحله را با خود به همراه دارد؛ آن احمق را هدشات کنید، به گوشه ای نارنجک پرتاب کنید، با چرخشی 180 درجه دو نفری که از پشت به سمت شما حمله می کنند را به جهنم بفرستید. همه ای اتفاقات به روانی رخ می دهد، سرعت فقط زمانی بالا می رود که از نقاطِ ذخیره سازی خودکار عبور می کنید، اما به محضِ رخ دادن درگیری، از سرعتِ بازی کم می شود.

داستان و دیالوگ های تک خطی شلی برای یک بازی از شوتر های دهه 90 الهام گرفته است تا حدودی قابل پیش بینی است، اما آنچه Ion Fury را متمایز کزده است استایل فوق العاده آن است. voidpoin محیطی باورنکردنی برای گشت و گزار خلق کرده است. مراحل پیچیده و در هم تنیده با یکدیگر اند، گاهی پیش می آید درهایی که در مراحل قبل بر روی شما قفل بودند، در مرحله جدید و با بازگشت به آن مناطق بر روی شما باز شوند. طراحی مراحل فوق العاده است. نه تنها همه مراحل با یکدیگر ارتباط دارند، بلکه نقاط مخفی هم در مراحل بازی گنجانده شده اند که برای بازی کردن آن ها باید از آیتم های محیط اطراف به درستی استفاده کنید.

تنها نقد من بر بازی این است که زرادخانه سلاح ها هرگز به اندازه محیط بازی و شخصیت ها از طراحی هنری زیبا و چشم نواز برخوردار نیست. البته همه اسحه های سرگرم کننده هستند، از باتوم الکتریکی گرفته که با اشعه ایکس عنکبوت ها را می کشد، smg هایی که می توانید دو دستی از آن ها استفاده کنید ای شات گانی که قدرت تخریب بسیار بالایی در مسافت های کوتاه دارد. اما در حالی که استفاده از آن ها لذت بخش است، اما هیچ کدام ویژگی یا طراحی خاصی ندارند. در کنار نقد بالا، بعضی از اسلحه ها قابلیت شلیک ثانویه دارند که اجازه می دهند که کمی اوضاع را جذاب تر کنید. مانند قابلیت هدف گیری و نشانه گذاریِ هفت تیر شلی که این اسلحه را به یکی از مفید ترین اسلحه های شما تبدیل می کند.

مشخص است که برای این بازی وقت و انرژی زیادی صرف شده است. عشق و علاقه سازندگان بازی از هر پیکسل بازی به بیرون می زند. شگفت انگیز بودن بررسی بازی Ion Fury زمانی مشخص می شود که بدانید این بازی با نسخه ای ویرایش شده از موتور گرافیکی بیست ساله Build ساخته شده است. بررسی بازی Ion Fury همزمان حس مدرن بودن و حس قدیمی بودن را به شما منتقل می کند. شلی به اندازه Nukem نمادین نیست، اما او یک شخصیت دوست داشتنی با دیالوگ های تک خطی جذاب است و من تجربه لذت بخشی از کنترل کردن شخصیت او به دست آوردم. جزئیات در محیط های بازی زیاد است و دارای محیط های مخفی نیز هستند که شما را ترغیب می کند تا کمی بیشتر برای بررسی اطراف وقت بگذارید. دشمنان در بخش دوم بازی بسیار قابل پیش بینی می شوند و مبارزاتِ باس فایت ها هم به راحتی آبِ خوردن هستند، اما هیچ کدام از این ها ذره ای از این حس نوستالژی کم نمی کنند.

نکات مثبت

  • طراحی جذاب مراحل و محیط
  • مکان های مخفی در محیط بازی
  • شخصی سازی های خوب

نکات منفی

  • باس ها چندان چالش برانگیز نیستند
  • اسلحه های مانند سایر بخش های بازی جذاب نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *