صرافی بیتمکس

معرفی صرافی بیتمکس (BitMEX)

بیتمکس (BitMEX) یک صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال و مشتقات آن است. مالکیت این صرافی در اختیار شرکت HDR Global Trading Limited است که در سیشیل ثبت شده است و دفاتری در نقاط مختلف جهان دارد. بیتمکس در بین 10 صرافی بزرگ ارز دیجیتال در دنیا قرار دارد.

تاریخچه بیتمکس

صرافی بیتمکس در سال 2014 توسط آرتور هیز (Arthur Hayes)، بن دلو (Ben Delo) و ساموئل رید (Samuel Reed) با سرمایه شخصی تامین شده از دوستان و خانواده تشکیل شد. در سال 2018 بن دلو به عنوان اولین میلیاردر بریتانیایی که از طریق بیت کوین به این ثروت رسیده است مطرح شد.

در جولای سال 2019، نوریل روبینی (Nouriel Roubini) که یک منتقد ارزهای دیجیتال است، نظر خود مبنی بر دست داشتن بیتمکس در فعالیت های غیرقانونی اعلام کرد. دو روز بعد بلومبرگ گزارش کرد که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در حال بررسی و رسیدگی به بیتمکس است و این مساله که آیا آنها با اجازه دادن به شهروندان آمریکایی برای معامله در این پلت فرم قوانین را نقض کرده اند یا خیر.

آرتور هیز – مدیرعامل و هم بنیانگذار

پس از فارغ التحصیل شدن در رشته اقتصاد از مدرسه کسب و کار وارتون، آرتور به عنوان تاجر مشتقات سهام در هنگ کنگ زندگی کرد. وی بازارساز دویچه بانك و صندوق قابل معامله سیتی بانك (ETF) بود. او همچنین دارای تجارب گسترده ای در معاملات سهام آتی، فوروارد و سواپ و همچنین FX Forwards است. آرتور درک عمیقی از نحوه ساختار و تجارت مشتقات مالی دارد.

بن دلو – هم بنیانگذار

بن فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد در مقطع کارشناسی ارشد و شاگرد اول کلاس در رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر بوده است. وی بیش از ده سال تجربه توسعه سیستم های معاملات با حجم بالا برای شرکت هایی مانند J.P. Morgan و IBM دارد. تخصص های وی طراحی، معماری و اجرای زیرساخت های کمی، سیستم ها و ابزارها را در بر می گیرد.

ساموئیل رید – هم بنیانگذار و مدیر فنی

ساموئل فارغ التحصیل دانشگاه واشنگتن و لی و دارای مدرک علوم کامپیوتر است. وی تقریباً دوازده سال تجربه برنامه نویسی حرفه ای دارد. سام به عنوان CTO دو شركت فن آوري مشغول به كار است: Tixelated و Global Solutions of Hong Kong. وی به عنوان متخصص برنامه های تحت وب با بسیاری دیگر از شرکت ها قرارداد مشترک دارد. وی به طور منظم در پروژه های منبع باز همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *