Kemps

آموزش بازی کارتی Kemps

بازی کارتی Kemps یک بازی مهیج است که به صورت گروهی باید آن را انجام دهید. در این بازی با برداشتن کارت‌های روی میز و گذاشتن کارت‌های که بازیکن در دستش است باید یک ترکیب که شامل 4 کارت از یک خال است ایجاد شود. با ما همراه باشید تا نحوه انجام این بازی را بیاموزید.

بازیکنان و تعداد کارت‌ها در بازی Kemps

معمولا این بازی با چهار بازیکن انجام می‌شود. اما با تعداد بازیکن بیشتر نیز می‌توانید آن را انجام دهید. البته باید حتما تعداد بازیکنان زوج باشد. بازیکنان به تیم‌هایی دو نفر تقسیم می‌شوند. شرکا باید روبروی هم بنشینند.

در این بازی از یک دسته کارت استاندارد 52تایی استفاده می‌شود. اگر تعداد بازیکنان بیش از 8 نفر باشد، لازم است از دو دسته کارت استفاده کنید.

گفتن عبارت Kemps

در این بازی شما باید چهار کارت از یک رتبه را در طی بازی جمع‌آوری کنید. اگر شما چهار کارت از یک رتبه داشتید باید شریکتان بگویید Kemps و اگر شریک شما چهار کارت را داشته باشد، شما باید این عبارت را بگویید. با گفتن این عبارت شما برنده می‌شوید. همچنین با گفتن STOP KEMPS زمانی که بازیکن تیم رقیب چهار کارت از یک رتبه داشته باشد، و شریک آن‌ هنوز نگفته باشد Kemps می‌توانید، برنده آن دست شوید.

هدف بازی

در هر دست تیم بازنده یک حرف از کلمه Kemps را به عنوان امتیاز منفی دریافت می‌کند. اولین تیمی که کل کلمه Kemps را بنویسد، بازنده بازی است.

توافق برای سیگنال‌های بازی

ابتدا تصمیم بگیرید کدام بازیکنان هم تیمی یکدیگر شوند. سپس بازیکن یک تیم به صورت خصوصی سیگنال‌های را تعیین می‌کنند که می‌توانند مخفیانه از آن استفاده کنند تا زمانی که یک بازیکن چهار کارت از یک رتبه داشت به یکدیگر اطلاع دهند. سیگنال می‌تواند حرکت بدن، اشاره یا علامت با دست باشد، اما استفاده از کلمات غیرمجاز است.

شما می‌توانید چندین سیگنال داشته باشید و در طول بازی از بیش از یک سیگنال استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از سیگنال‌های بی‌معنی برای گیج کردن حریفان استفاده کنید. اما اجازه ندارید از کلمات برای اطلاع دادن استفاده کنید. اگر بازیکنان استفاده از کلمات برای اطلاع دادن به یکدیگر استفاده کنند، جریمه می‌شوند.

پس از هر دست، هر تیمی مجاز است، سیگنال‌های خود را تغییر دهد. اگر احساس کردید تیم رقیب، سیگنال شما را حدس زده است، آن را تغییر دهید. هر چه سیگنال ظریف‌تر باشد بهتر است.

پخش کارت در بازی کارتی Kemps

یک دیلر انتخاب کنید. دیلر را می‌توانید به صورت تصادفی انتخاب کنید یا اینکه یکی از بازیکنان در ابتدا بازی داوطلب شود، در هر صورت تفاوتی در روند بازی ایجاد نمی‌شود. دیلر به هر بازیکن چهار کارت می‌دهد. پس از اینکه همه به کارت‌های خود نگاه کردند، دیلر چهار کارت دیگر را یکی یکی، پشت سرهم در وسط میز رو به بالا قرار می‌دهد.

نحوه انجام بازی

وقتی آخرین کارت رو به بالا روی میز گذاشته شد، هر بازیکن می‌تواند یک یا چندتا از کارت‌های رو به بالا را از وسط بردارد. کارت‌های را که برداشته است به دسته کارت‌ها دست خود بیافزاید و بلافاصله کارت یا کارت‌های دیگر را رو به بالا روی میز بیندازد. بازیکنی که بیش از یک کارت برمی‌دارد باید به همان اندازه از کارت‌های دست خود روی میز بگذارد تا همیشه تعداد کارت‌های که دستش چهار تا باقی بماند.

این بازی به صورت نوبتی انجام نمی‌شود. به همین دلیل اگر دو بازیکن یک کارت رو به بالا را بخواهند، اولین بازیکنی که آن را لمس کند، کارت را برمی‌دارد.

بازیکنان هر چند بار که بخواهند می‌تواند به تعویض کردن ادامه دهند. این روند تا زمانی که بازیکنان هیچ کدام از چهار کارت رو به بالا را نخواهند، ادامه می‌یابد. سپس دیلر چهار کارت را برمی‌دارد و چهار کارت جدید روی میز قرار می‌دهد. حال بازی مانند قبل ادامه می‌یابد. این کار تا زمانی تکرار می‌شود که کل کارت‌ها استفاده شوند یا کسی Kemps بگویید.

Kemps

به محض اینکه یک بازیکن بگویید Kemps، دست تمام می‌شود. هم تیمی بازیکنی که می گوید Kemps باید کارت‌های خود را نشان دهد. اگر 4 کارت این بازیکن از یک نوع باشد، تیم حریف یکی از حروف عبارت Kemps را دریافت می‌کنند. اگر تعداد بازیکنان بیشتر از 4 نفر باشد، تمام تیم‌های دیگر نیز یک حرف به عنوان امتیاز منفی دریافت می‌کنند.

اما اگر هم تیمی چهار کارت از یک نوع نداشته باشد، تیمی که به اشتباه از عبارت Kemps استفاده کرده است یک امتیاز منفی دریافت می‌کند. حال دیلر باید دوباره کارت‌ها را برای شروع دست بعدی پخش کند.

استفاده از عبارت STOP KEMPS

به محض اینکه یکی از بازیکنان عبارت STOP KEMPS را بگویید یک دست تمام می‌شود. زمانی این عبارت گفته می‌شود که بازیکنی مشکوک باشد که تیم مقابل چهار کارت از یک نوع دارد. اگر یکی از بازیکنان چهار کارت از یک نوع داشته باشد، و بازیکن حریف عبارت STOP KEMPS را بگویید، تیم دارنده چهار کارت یک امتیاز منفی دریافت می‌کند. اما اگر این عبارت گفته شود و تیم مقابل چهار کارت از یک نوع نداشته باشد، تیمی که این عبارت را گفته است، یک امتیاز منفی دریافت می‌نمائید. دیلر پس از مشخص شدن بازنده، دست بعدی را شروع می‌کند.

به عنوان مثال تیم A فکر می‌کند که تیم B چهار کارت از یک نوع دارد. یکی از بازیکنان تیم A می‌گوید STOP KEMPS، حال بازیکنان تیم مقابل کارت‌های خود را به رو قرار دهند تا بررسی شود. پس از بررسی مشخص می‌شود که هیچ کدام از بازیکنان تیم B، چهار کارت از یک نوع ندارند. بنابراین تیم  A یک امتیاز منفی دریافت می‌کند.

تمام شدن کارت‌ها

اگر در بازی به نقطه‌ای رسیدید که هیچ کسی هیچ یک از کارت‌های رو به بالا را نمی‌خواهد و دیلر نیز دیگر کارت جدید برای پخش کردن، ندارد، دست تمام می‌شود و هیچ یک از بازیکنان امتیاز منفی دریافت نمی‌کنند. حال دیلر باید همه کارت‌ها را جمع کند و بُر بزند و دوباره برای شروع بازی پخش کند.

پایان بازی

اولین تیمی که پنج دست را ببازد (پنج کلمه حرف K-E-M-P-S را دریافت کند) بازی تمام می‌شود. حداقل تعداد دست این بازی 5 دست و حداکثر 9 دست خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *