تلگرام-امنیت پروکسی

معرفی بهترین کانال های پروکسی تلگرام

پروتکل MTProto که توسط تلگرام منتشر شده است یک راه حل هوشمندانه برای دور زدن سانسور و فیلترینگ کشورهای مختلف است. در این مطلب علاوه بر معرفی چند کانال منتشر کننده پروکسی‌های جدید، نحوه فعال سازی این پروتکل را نیز توضیح می‌دهیم.

معرفی کانال های پروکسی تلگرام

کانالتعداد اعضاتعداد پروکسی در روز
ProxyMTProto6 میلیون3
TelMTProto3 میلیون3
iMTProto3.1 میلیون16
Myporoxy4 میلیون4
MTP_roto1.2 میلیون4

پروکسی تلگرام چیست؟

پیش از این، پروکسی‌های اندروید، فیلترشکن های IOS و VPN های ویندوز را برای شما بررسی کردیم و در هر زمینه بهترین‌ها را معرفی نمودیم. پروکسی تلگرام، تفاوت‌هایی با این موارد دارد که در یک کلام، به جای تغییر وضعیت برای تمام سیستم، تنها فیلترشکن را درگیر تلگرام می‌کند. این فناوری که از ژانویه 2018 به نام mtproxy به تلگرام اضافه شد و به اسم Proxy MTProto هم شناخته می‌شود، فوایدی دارد که مهم‌ترین آن تنوع است. می‌توانید پروکسی‌های زیادی را به تلگرام خود اضافه کنید و با مشاهده اینکه کدام یک سرعت بیشتری دارند، آن را فعال کنید. از آنجا که این پروتکل مانند https عمل می‌کند و رمزنگاری انجام می‌دهد، امن است و احتمال پیش آمدن مشکل برای کاربر را نسبت به فیلترشکن‌های رایگان کاهش می‌دهد. این مسئله حتی در توییت‌های مربوط به معرفی این افزونه جدید عنوان شده بود که مالک کانالِ پروکسی هیچ گونه دسترسی به اطلاعاتی که داد و ستد می‌شود، ندارد.

چگونه پروکسی تلگرام فعال می‌شود؟

کانال‌هایی برای این منظور وجود دارد که در ادامه معرفی می‌شود. برای فعال سازی پروکسی، تنها لازم است که روی Connect یا لینک ارائه شده در هر پست کلیک کنید. همینطور می‌توانید با وارد کردن سرور، پورت و رمز (سکرت)، این کار را در قسمت پروکسی ستینگ تلگرام انجام دهید.

پروکسی تلگرام
پروکسی تلگرام
One Ping
  1. Pingback: تلگرام ضدفیلتر شد؛ چطور بدون فیلترشکن یا پروکسی از تلگرام استفاده کنیم؟ – بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *