توان ذهنی در بازی پوکر

ویژگی های روانشناسی یک بازیکن خوب پوکر، قوای ذهنی

تا حالا به این فکر کرده اید که چرا یک روز بازی بسیار فوق العاده ای از خود به نمایش میگذارید و روز دیگر، بازی بسیار ضعیفی؟ خیلی از بازیکنان پوکر این حس را دارند که یک روز در اوج آمادگی هستند و روز دیگر در وضعیت ناباورانه و ضعیف! واقعا چه اتفاقی می افتد که سطح بازی ما اینقدر فرق می کند؟

هر بازیکن باتجربه پوکر می داند که در طول بازی پوکر لحظات خوب و بد زیادی وجود دارند و بازی پوکر در واقع یک بازی استقامتی است! حال اینجا نه استقامت بدنی بلکه استقامت ذهنی! توانمندی در اداره کردن لحظات خوب و بد پوکر از ویژگی های برجسته هر بازیکن خوب پوکر است. بازیکنان ویژه یک مشخصه بزرگ و مهم ذهنی دارند که به آن توان یا قدرت ذهنی گفته می شود.

به زبان ساده قوای ذهنی، توانمندی ارائه بهترین بازی در هر شرایطی است! قوای ذهنی زمانی اهمیت بیشتری می یابد که شما بدانید در طول یک بازی ممکن است با حالات روحی مختلفی اعم از سختی و پیچیدگی، ناراحتی، افسوس، خوشحالی، هیجان، شکست و … مواجه باشید. قوای ذهنی بالا به شما کمک می کند تا مستقل از همه این مسائل بازی یکنواختی را از نظر کیفیت به نمایش بگذارید.

با توضیحات یاد شده قابل تصور است که یک بازیکن با قوای ذهنی پایین، کیفیت های بسیار متفاوتی را در بازی های مختلف از خود ارائه خواهد کرد و بالعکس یک بازیکن با قوای ذهنی بالا کیفیت مشابهی را در بازی های مختلف خود بروز می دهد.

خبر خوب این است که قوای ذهنی چیزی نیست که لزوماً ما با آن زاده شده باشیم و قابل توسعه توسط ماست. با پشتکار و انجام برخی تمرینات می توان قوای ذهنی را افزایش داد.

خود انگیزه بودن: یک بازیکن خوب پوکر برای موفق شدن همواره انگیزه درونی دارد و منتظر اجبار یا تشویق سایرین نمی ماند. بدون هیچ الزامی تمرین میکند و برای بهترین بودن تلاش می کند. در مواجهه با مشکلات نیز هر کاری می کند تا بر آن فائق شود و اصطلاحاً جا نمی زند!

مثبت اندیش بودن در عین واقع نگر بودن: بازیکنان خوب همیشه خوش بین و مثبت اندیش هستند و در عین حال نسبت به توانمندی ها و داشته های خود واقع نگر نیز هستند.

کنترل احساسات: بازیکنان خوب همواره احساسات شان را به خوبی مدیریت می کنند. عدم مدیریت احساسات قطعا به ارائه بازی ناپایدار یا ضعیف منجر می شود. عصبانیت، ناراحتی، شادی زیاد، ترس، تکبر و … ویژگی هایی است که باید توسط شما قابل کنترل باشند.

حفظ آرامش در فشار: از موقعیت هایی که فشار زیادی به آنها وارد می شود فرار نمی کنند. آنها این موقعیت را فرصتی برای تمرین شرایط پر فشار میدانند و به عنوان چالشی قابل تامل به آن نگاه می کنند.

مصمم بودن: بازیکنان خوب خواست زیادی برای بردن در بازی دارند. بی تفاوتی نسبت به برد، در عمده مواقع نتیجه مثبتی ندارد. مصمم بودن باعث می شود تا بردها و باخت ها به آسانی فراموش نشود و از آنها درس گرفته شود.

متمرکز بودن: برای موفقیت در بازی پوکر، بازیکنان خوب قبل تر یاد گرفته اند که بازه های زمانی طولانی تمرکز خود را روی یک موضوع حفظ کنند. اگر شما قادر نباشید مدت زمانی طولانی تمرکزتان را روی موضوعی حفظ کنید احتمالا در یک بازی پوکر نیز تمرکز خود را بالاخره از دست خواهید داد. همچنین بازیکنان خوب قادر هستند در صورت از دست رفتن تمرکز، مجدداً به سرعت تمرکز خود را بازیابند.

اعتماد به نفس: اعتماد به نفس در بازیکنان خوب پوکر باعث می شود تا در مواقع حساس، پرفشار و … به خود ایمان داشته باشند و خود را کمک کنند تا بر مساله موجود فائق بیایند. اعتماد به نفس بالا باعث می شود تا یک بازیکن پوکر هرگز نقش قربانی را به خود نگیرد.

بهانه نیاوردن: بازیکنان خوب هرگز سرنوشت بازی شان را به وقایع و موضوعات و شانس نمی سپارند. بالاخره احتمالات همواره در بازی، بخشی از عوامل موثر هستند. اما نباید باعث شوند تا بازیکن با توجیهات مسیر ذهنی باخت را برای خود ترسیم کند. یک بازیکن با قوای ذهنی بالا باور دارد که سرنوشت بازی را در دست دارد و با بازی خوب می تواند برنده باشد و با بازی پر اشتباه بازنده.

آنچه گفتیم بیانگر این است که برای موفقیت در پوکر، باید توان ذهنی خود را تقویت کنید و باور داشته باشید که بزرگترین رقیب شما خود شمایید و اگر این ویژگی ها را با ممارست و پشتکار فراوان پشت سر بگذارید، نتیجه در نهایت به برد نزدیک تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *