پوکر اوماها - omaha

سه استراتژی مهم در پوکر اوماها

اوماها هولدم که به عنوان “اوماها” شناخته شده است، بعد از تگزاس هولدم دومین بازی پوکر در جهان است. پوکر اوماها به طور محلی در اروپا بازی می‌شد اما در سال‌های اخیر به شکل اصل پوکر در ایالات متحده و فضای مجازی در آمده است.

بت ادامه دار در اوماها

اوماها نسبت به پوکر هولدم هجومی تر و خطرناک تر است، اما این به معنای آن نیست که با هر دستی شروع به بت زدن کنید. اگر دست خوبی ندارید، لازم نیست که بت بزنید. برخی از بازیکنان اوماها، حتی اگر دست بدی هم داشته باشند، به استراتژی بت ادامه دار روی خواهند آورد. این استراتژی، موجب ترس حریف خواهد شد و مجبور به فولد خواهد شد. هر چه تعداد بازیکنانی که بت می‌زنند و بیشتر کال می‌کنند، بیشتر شود، پات بزرگتر می‌شود و مبلغ بیشتری برای بردن شما جمع می‌شود. از طرفی اگر ناگهان دست یکی از بازیکنان خوب باشد، مبلغ زیادی را از دست خواهید داد. استراتژی بت ادامه دار، اصلا در اوماهای پات لیمیت (OPL)، جواب نمی‌دهد و برای بت زدن، همانطور که از اسمش پیداست، محدودیت دارد.

استراتژی فولد در اوماها

خیلی از بازیکنان اوماها، تا وقتی که ترن روی زمین بیاید، بازی را ادامه می‌دهند تا آخرین ورق را ببینند و با خیال راحت فولد کنند، خوب مشخصاً تا این لحظه کلی پول روی پات ریخته شده و آن‌ها شانسی برای بردن آن نداشته اند، لذا طبیعی است که در صورت ادامه داد، حسابی جریمه خواهید شد.

بنابراین استراتژی فولد را باید در نظر بگیرید، بهترین زمان برای فولد کردن، دقیقاً زمانیه که کارت هایتان را گرفته اید و می‌خواهید بازی را شروع کنید. اگر یک Pair خوب ندیدید و یا دست خوبی نداشته باشید، باید با توجه به شرایط مختلف (از جمله بازیکنان مقابل و اوضاع بازی) تصمیم خود را در خصوص ادامه بازی بگیرید، اگر نسبت به شرایط بازی هرگونه شک و تردیدی دارید، بلافاصله فولد کنید.

اینکه امید داشته باشید شاید کارتی بگیرید که وضعیت بازی را خوب کند، در نهایت باعث باخت سنگین شما خواهد شد. این مسئله شاید در پوکر هولدم قابل قبول باشد، اما در اوماها، هر بازیکن 4 کارت دارد، بنابراین ورق‌های کمتری دست دیلر باقی می ماند و در نتیجه شانس کمتری وجود دارد که دست شما بهتر شود.

پس در نظر داشته باشید، دست های قابل بازی برای شروع، دست های خاصی هستند و با هر 4 کارتی نمی‌شود بازی را شروع کرد و این لحظه بهترین زمان ممکن برای تصمیم گرفتن است، اگر می‌خواهید فولد کنید.

احتمالات در اوماها

در پوکر، نقش احتمالات بسیار مهم است. بازیکنان خوب، همیشه احتمالات را در استراتژی‌های انتخابی خود در نظر می‌گیرند. باید حواستان به کارت‌هایی که دیلر پخش می‌کند باشد، کارت‌هایی که روی زمین می‌آیند و کارت‌هایی که در دست شما هستند، به شما کمک می‌کند تا حد زیادی، شانس برنده شدن خود را تشخیص دهید و این باعث می‌شود که به تدریج ورق‌های بیشتری رو شود و احتمال برنده شدن شما هم دقیقتر ارزیابی شود. از همان لحظه ای که کارت‌هایتان را می‌گیرید، محاسبه احتمالات باید در ذهن شما انجام گیرد و اینگونه تصمیم دقیق تری برای ادامه یا فولد کردن خواهید گرفت. بنابراین در انتخاب استراتژی برای بازی پوکر اوماها، حتماً احتمالات را در نظر بگیرید.

One Ping
  1. Pingback: آشنایی با پوکریکا، سایت پوکر ملیکا رضوی – بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *