دورتموند-هالند

راهنمای پیش بینی دورتموند (فصل 20-2019)

تاریخچه دورتموند

بروسیا دورتموند از شمال رودخانه راین آلمان می‌آید. این باشگاه در سال 1909 شروع به کار کرد. آنها اولین قهرمانی خود در آلمان را در دوران پیش از بوندسلیگا، در سال 1956 با پیروزی در فینال برابر کالسروهه جشن گرفتند. «بی فائو بی» یک سال بعد دومین قهرمانی خود را نیز در آلمان کسب کرد. آنها یک بار دیگر در 1963 قهرمان مسابقات شدند اما برای قهرمانی در بوندسلیگا، تا 1995 منتظر ماندند و در آن زمان با اوتمار هیتسفیلد به قهرمانی رسیدند. دو قهرمانی اخیر دورتموند در آلمان مربوط به دهه اخیر می‌شود و با یورگن کلوپ به دست آمده است. آنها چهار بار قهرمان جام حذفی آلمان شده‌اند، یک بار جام برندگان اروپا را صاحب شدند و گل سرسبد جام‌های این باشگاه مربوط به سال فصل 97-1996 می‌شود که با پیروزی برابر یوونتوس در فینال به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسیدند. گل لارس ریکن برابر بانوی پیر یکی از صحنه‌های ماندگار تاریخ لیگ قهرمانان است.

لارس ریکن
لارس ریکن

دورتموند در فصل 20-2019

دورتموند در این فصل از همان هفته‌های نخست نشان داد که باید به عنوان یک مدعی رویش حساب باز کرد اما دفاع و دروازه‌بان این تیم، در میانه‌های کار ناامیدکننده ظاهر شدند. در هر بازی آنها گلهای زیادی به ثمر می‌رساندند و سپس گل‌های زیادی دریافت می‌کردند و اینطور تلاش‌ها برای رسیدن به صدر ناکام می‌ماند. با این حال دورتموند در ژانویه شاه ماهی نقل و انتقالات یعنی ارلینگ هالند نروژی را صید کرد و این بازیکن از زمان خریده شدن، در هر بازی مشغول به ثمر رساندن گل است. هالند برگ برنده‌ای است که ممکن است باعث شود دورتموند بتواند به قهرمانی امسال آلمان دست یابد. اگرچه آنها همینک پس از بایرن مونیخ (راهنمای پیش بینی بایرن مونیخ) و لایپزیش در رده سوم بوندسلیگا جا گرفته‌اند اما تنها چهار امتیاز با صدر فاصله دارند که غیرقابل جبران به نظر نمی‌رسد. آنها در لیگ قهرمانان نیز پس از بارسلونا و بالاتر از اینتر به رتبه دوم گروه خود رسیدند و در دور حذفی، پاری سن ژرمن را در دیدار رفت شکست دادند.

ستاره های دورتموند

به جز ارلینگ هالند، آنها جیدون سانچو را به عنوان یکی دیگر از ستاره‌های آینده‌دار جهان فوتبال در اختیار دارند. تورگان هازارد، اکسل ویتسل، متس هوملس، اشرف حکیمی و مارکو رویس دیگر ستاره های لوسین فاوره هستند.

آمار و اطلاعات دورتموند برای پیش بینی

پیش از این آمارهای مربوط به پیش بینی بوندسلیگا را بررسی کردیم و حالا به طور خاص، با آیتم‌های مربوط به دورتموند آشنا می‌شویم.

آمارخانگیخارج از خانه
گلزنی هر دو تیم45%67%
بالای نیم گل100% (بالاترین در لیگ) 92% (بالاترین در لیگ)
بالای 1.5 گل91%92%
بالای 2.5 گل91% (بالاترین در لیگ)83%
بالای 3.5 گل82% (بالاترین در لیگ)67% (دوم در لیگ)
کرنر75.6 (دوم در لیگ)
کرنر حریف2.33.6 (کمترین در لیگ)
کارت زرد0.6 (کمترین در لیگ)1.1 (کمترین در لیگ)
کارت زرد حریف1.3 (کمترین در لیگ)1.2 (کمترین در لیگ)
کلین شیت55% (بیشترین در لیگ)25%
ناتوانی در گلزنی0% (کمترین در لیگ)17%
زدن گل اول73% (دوم در لیگ)50%
زدن دو گل و بیشتر91% (بیشترین در لیگ)67% (دوم در لیگ)
4 Pings & Trackbacks
  1. Pingback: راهنمای پیش بینی لیگ آلمان، بوندسلیگا (فصل 20-2019) - بخت

  2. Pingback: راهنمای پیش بینی بایرن مونیخ (فصل 20-2019) - بخت

  3. Pingback: راهنمای پیش بینی لایپزیش (فصل 20-2019) - بخت

  4. Pingback: راهنمای پیش بینی مونشن گلادباخ (فصل 20-2019) - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *