لیون-یوونتوس

راهنمای پیش بینی لیون (فصل 20-2019)

تاریخچه لیون

باشگاه فوتبال المپیک لیون در سال 1950 تاسیس شد و باشگاهی قدیمی به شمار نمی‌رود. البته شایان ذکر است که هرگز المپیکی در لیون برگزار نشده اما این شهر برای المپیک 1968 کاندیدا بوده که آن مسابقات به مکزیکوسیتی رفت. نام المپیک لیون هم سابقه‌ای قدیمی‌تر از آن دارد و مربوط به 1896 می‌شود. این باشگاه از آن زمان فعالیت داشت اما در ورزش‌های دیگر از جمله دوچرخه سواری فعالیت داشت. آنها بلافاصله پس از حضور در لیگ فرانسه توانستند لیگ‌های سطح پایین این کشور را با قهرمانی پشت سر بگذارند و در 1954 به دسته دوم برسند. اولین افتخار آنها در فصل 63-64 به دست آمد که قهرمان جام حذفی شدند. در فصل بعد تا نیمه نهایی جام برندگان هم بالا آمدند اما به موفقیتی بیش از این کسب نکردند. آنها یک بار دیگر در دهه شصت و یک بار در دهه هفتاد جام حذفی را بردند اما اولین افتخار واقعی برای این باشگاه در فصل 01-02 اتفاق افتاد که به قهرمانی لیگ یک فرانسه دست یافتند. آنها هفت قهرمانی پیاپی کسب کردند و این مهم را با بازیکنانی نظیر جونینیو، گرگوری کوپه، جان کارو، تیاگو مندس، مایکل اسین، سیدنی گووو، فلورن مالودا، کریم بنزما، اریک آبیدال و سیلوین ویلتورد کسب شدند. از 2008 تاکنون آنها یک بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسیدند و سه بار جام حذفی را بردند اما آن دوره پرافتخار تکرار نشد.

لیون در فصل 20-2019

در لیگ 20 تیمی فرانسه، آنها تیم هفتم هستند و وضعیت خوبی ندارند. این در حالی است که در دو هفته اول موناکو و انگرز را با نتایج 3-0 و 6-0 برده بودند و انتظار می‌رفت فصل خوبی داشته باشند. در جام حذفی به پاری سن ژرمن در نیمه نهایی باختند و در لیگ کاپ باید فینال را برابر همین تیم بازی کنند. در لیگ قهرمانان پشت سر لایپزیش در گروه خود دوم شدند و در مرحله حذفی 1-0 یوونتوس را در خانه بردند و حالا شانس این را دارند که با کسب مساوی در ورزشگاه آلیانز احتمالا بدون تماشاگر راهی جمع هشت تیم برتر شوند.

ستاره های لیون

موسی دمبله، ممفیس دپای، حسام اعوار، مارتین تریر، مسکول کورنت، برتراند ترائوره، رایان چرکی، جیسون دنایر و مارسلو ستاره‌های این تیم هستند.

آمار و اطلاعات لیون برای پیش بینی

پیش از این آمارهای مربوط بهپیش بینی لیگ 1 فرانسهرا بررسی کردیم و حالا به طور خاص، با آیتم‌های مربوط به لیون آشنا می‌شویم.

آمارخانگیخارج از خانه
گلزنی هر دو تیم23% (تیم آخر لیگ)60%
بالای نیم گل85% (تیم دوم از آخر)100%
بالای 1.5 گل54% (تیم سوم از آخر)80% (تیم دوم لیگ)
بالای 2.5 گل23% (دوم از آخر)67% (تیم سوم لیگ)
بالای 3.5 گل8% (تیم آخر لیگ)33% (تیم سوم لیگ)
کرنر5.24
کرنر حریف4.34.2 (سوم از آخر)
کارت زرد1.71.8
کارت زرد حریف21.9
کلین شیت46%20%
ناتوانی در گلزنی46% (بیشترین در لیگ)20% (سوم از آخر)
زدن گل اول54%33%
زدن دو گل و بیشتر38%60% (دوم در لیگ)

پیش بینی تیم های لیگ فرانسه

راهنمای پیش بینی موناکوراهنمای پیش بینی لیون
راهنمای پیش بینی مارسیراهنمای پیش بینی پاری سن ژرمن

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *