پیش‌بینی اسپانیا و گرجستان یورو ۲۰۲۴

پیش‌بینی اسپانیا و گرجستان یورو ۲۰۲۴؛ نکات شرط‌بندی و تحلیل

در یکی دیگر از بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا، پیش‌بینی اسپانیا و گرجستان یورو ۲۰۲۴ برگزار می‌شود. حضور گرجستان در این مرحله، یکی از شگفتی‌های تورنمنت محسوب می‌شود. برخلاف انتظار، این مسابقه می‌تواند فرصت‌های خوبی برای شرط‌بندی فوتبال فراهم کند. این نوشته مانند همیشه به مرور نکات شرط‌بندی و تحلیل بازی می‌پردازد. مجله بخت

مقدمه

روی کاغذ این مسابقه، یک‌طرفه‌ترین بازی مرحله حذفی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ است. تیم ملی اسپانیا، آماده‌ترین تیم تورنمنت محسوب می‌شود که به راحتی به عنوان صدرنشین از گروه مرگ صعود کرد. در نقطه مقابل گرجستان قرار دارد که با برد غیرقابل پیش‌بینی مقابل پرتغال توانست به این مرحله صعود کند. با توجه به حذفی بودن طبیعت این مسابقه، گرجستان هم چیزی برای از دست دادن ندارد.

فرم شرط‌بندی فوتبال

شرط تکی امشب
پیش‌بینی اسپانیا و گرجستان یورو ۲۰۲۴

گلزنی دو تیم، گزینه ما برای پیش‌بینی اسپانیا و گرجستان یورو ۲۰۲۴ است.

طبیعتا گزینه گلزنی دو تیم در این مسابقه، یک گزینه بسیار ریسکی است. اسپانیایی‌ها هنوز در این تورنمنت گلی دریافت نکردند. استفاده از ترکیب دوم مقابل آلبانی هم باعث نشد اسپانیا گلی دریافت کند. سبک بازی اسپانیا که با کنترل توپ و میدان همراه است، موقعیت‌های کمی را برای رقیب ایجاد می‌کند.

اما در عین حال گرجستان به خوبی نشان می‌دهد که می‌تواند از معدود موقعیت‌ها به خوبی استفاده کند. خط حمله گرجستان در هر سه بازی مرحله گروهی موفق شد به رقبا گل بزند. سه مسابقه از چهار تقابل آخر اسپانیا و گرجستان با گلزنی هر دو تیم به پایان رسید. دو مسابقه از این چهار مسابقه، سال گذشته انجام شد.

اطلاعات بازی

تقابل اسپانیا و گرجستان در ساعت ۲۱ به وقت محلی و ۲۳:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه راین‌انرژی‌ در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود.

بررسی تیم‌ها

معرفی اسپانیا

لاروخا تقریبا نیازی به معرفی ندارد. تیم ملی اسپانیا، یکی از مشهورترین و قوی‌ترین تیم‌های فوتبال در جهان است. بعد از تغییر ساختار و ترکیب اسپانیا، ستاره‌های جوانی همچون نیکو ویلیامز، لامین یامال و پدری از ستاره‌های ترکیب اصلی محسوب می‌شوند. بازیکنان باتجربه‌ای همچون آلوارو موراتا، رودری یا دنی کارواخال، جوانان اسپانیایی را همراهی می‌کنند.

معرفی گرجستان

فوتبال در گرجستان برای اولین بار در سطح اول اروپا حاضر می‌شود. اگرچه حضور گیورگی میکاتادزه و خویچا کواراتسخلیا در تیم‌های مهم اروپایی، کمی ایده به علاقه‌مندان به پیش‌بینی فوتبال می‌دهد. دروازه‌بان گرجستان یعنی گیورگی مامارداشیویلی هم یکی از مهم‌ترین دروازه‌بان‌های امروز فوتبال اروپا محسوب می‌شود.

رکورد بازی رودررو

دو تیم ملی اسپانیا و گرجستان تاکنون هفت بار در رقابت‌های مختلف با هم بازی کردند. برخلاف انتظار، گرجستان سابقه پیروزی مقابل اسپانیا را دارد. گرجی‌ها موفق شدند در یک بازی دوستانه در سال ۲۰۱۶ در خاک اسپانیا، این تیم را شکست دهند و روند شکست‌ناپذیری آنها را تمام کنند. شش بازی دیگر را اسپانیا از گرجستان برد.

تحلیل بازی

اسپانیای لا فونته، تنها تیم حاضر در مسابقات یورو ۲۰۲۴ است که تمام بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر گذاشت. لاروخا در گروه مرگ تورنمنت با کسب ۹ امتیاز از سه بازی، به راحتی به این مرحله صعود کرد. با توجه به قطعی کردن صعود و سرنشینی بعد از ۲ بازی، اسپانیا این فرصت را پیدا کرد که به ستاره‌های اصلی در بازی سوم حتی استراحت دهد. قاعدتا شانس اسپانیا برای این پیروزی بسیار زیاد است و آنها در یک فینال زودهنگام، در مرحله بعد باید به مصاف آلمان میزبان بروند.

گرجستان در اولین حضور تاریخش در جام ملت‌های اروپا، علاقه‌مندان به فوتبال را حسابی سرگرم کرد. شاگردان ویلی سانیول را نباید به هیچ وجه دستکم گرفت. پیروزی مقابل پرتغال باعث شد که گرجستان به این مرحله صعود کند.

فرم بازیکنان و مصدومیت

طبق ادعای رسانه‌های اسپانیایی، آیوزه پرز و ناچو به خاطر مصدومیت احتمالا به این بازی نمی‌رسند. اگرچه آنها در ترکیب اصلی اسپانیا جایی نداشتند. شرایط بدنی دو وینگر اصلی اسپانیا یعنی نیکو ویلیامز و لامین یامال می‌تواند نقش مهمی در نتیجه بازی داشته باشد.

گرجستان ترکیب اصلی خود را به طور کامل در اختیار دارد. انتظار می‌رود ویلی سانیول از همان ترکیب برنده مقابل پرتغال، در این بازی استفاده کند. آنزور مکوابیشویلی، به خاطر دریافت کارت از روی نیمکت در بازی با پرتغال، این بازی را از دست می‌دهد. خط حمله گرجستان، تمام امید این تیم برای خلق یک شگفتی دیگر است.

نکات شرط‌بندی

  • سه مسابقه از چهار مصاف آخر دو تیم با گلزنی طرفین به پایان رسید.
  • چهار تقابل آخر اسپانیا و گرجستان بالای ۲.۵ گل ثبت کرد.
  • در سه مصاف آخر دو تیم، اسپانیا حداقل ۳ گل به گرجستان زد.
  • اسپانیایی‌ها در دو تقابل آخر، ۱۰ گل به گرجستان زدند.
  • گرجستان تنها یک مسابقه از شش بازی آخرش را باخت.

داور بازی

فرانسوا لتکسیه، داور ۳۵ ساله فرانسوی، بازی اسپانیا و گرجستان را قضاوت می‌کند. لتکسیه در مرحله گروهی یک مسابقه را سوت زد که در آن بازی ۴ کارت زرد نشان داد اما پنالتی نگرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *