پیش‌بینی سوئیس و ایتالیا یورو ۲۰۲۴

پیش‌بینی سوئیس و ایتالیا یورو ۲۰۲۴: نکات شرط‌بندی و تحلیل

آغاز مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا با پیش‌بینی سوئیس و ایتالیا یورو ۲۰۲۴ انجام می‌شود. با توجه به حذفی بودن مسابقات تا فینال، جذابیت تورنمنت بیش از پیش می‌شود. تیم ملی سوئیس با حمایت قابل توجه هوادارانش، می‌خواهد از سد ایتالیایی بگذرد که به سختی صعود کرد. این مقاله به تحلیل این مسابقه و مرور نکات شرط‌بندی فوتبال می‌پردازد. مجله بخت

مقدمه

اولین بازی مرحله حذفی یورو ۲۰۲۴ با تقابل سوئیس و ایتالیا دنبال می‌شود. سوئیسی‌ها با کسب صدرنشینی در گروهی که آلمان میزبان در آن قرار داشت، یکی از شگفتی‌های جام محسوب می‌شود. بازیکنان سوئیس در کنفرانس خبری قبل از بازی گفتند ترسی از ایتالیا ندارند و آتزوری باید نگران آنها باشد. تیم ملی ایتالیا در مرحله گروهی عملکرد درخشانی نداشت و به لطف گل لحظات پایانی، بعد از اسپانیا در گروهش دوم شد و به این مرحله رسید.

فرم شرط‌بندی فوتبال

پیش‌بینی سوئیس و ایتالیا یورو ۲۰۲۴
پیش‌بینی سوئیس و ایتالیا یورو ۲۰۲۴

صعود ایتالیا، تنها انتخاب ما برای پیش‌بینی سوئیس و ایتالیا یورو ۲۰۲۴ است.

این مسابقه می‌تواند به وقت‌های اضافه کشیده شود. شاگردان لوچانو اسپالتی با عملکردی تقریبا دفاعی و محافظه‌کارانه وارد زمین می‌شوند. اما ایتالیا به خوبی نشان می‌دهد که توان گل زدن در صورت نیاز را دارد. انجام مسابقه در شهر برلین باعث می‌شود که ایتالیایی‌های زیادی در ورزشگاه حاضر شوند. هفتاد سال است که ایتالیا در هیچ رقابتی به سوئیس نباخته است.

طرفین در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ در شهر رم به مصاف هم رفتند که ایتالیا به راحتی با نتیجه سه بر صفر از سد سوئیس گذشت. دو مسابقه دو تیم در لیگ ملت‌های اروپا هم با تساوی تمام شد. انتخاب گزینه صعود، ریسک مساوی شدن را کم می‌کند.

اطلاعات بازی

مسابقه دو تیم ملی سوئیس و ایتالیا در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ در ساعت ۱۸ به وقت محلی و ۲۰:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه المپیک برلین برگزار می‌شود.

بررسی تیم‌ها

معرفی سوئیس

همان‌طور که در بالا گفتیم، تیم ملی سوئیس با کسب صدرنشینی در گروهش، یکی از شگفتی‌های جام بود. بازیکنان باتجربه زیادی در ترکیب سوئیس حضور دارند که از جمله آنها می‌توان به یان زومر، گرانیت ژاکا، ژردان شکیری، ریکاردو رودریگز و فابین شر اشاره کرد. هماهنگی زیادی در ترکیب سوئیس به چشم می‌خورد.

معرفی ایتالیا

آتزوری با بازیکنان کمتر شناخته‌شده‌ای وارد زمین می‌شود. امثال نیکولو فاجولی، ریکاردو کالافیوری، جانلوکا اسکاماکا، جاکومو راسپادوری، متئو رتگی و ماتیا زاکانی می‌توانند برای ایتالیا بازی کنند. ستاره‌های باتجربه‌ای همچون جانلوییجی دوناروما، جورجینیو، نیکولو بارلا و فدریکو کیه‌زا هم ایتالیا را در این تورنمنت همراهی می‌کنند.

رکورد بازی رودررو

به صورت تاریخی ایتالیا شرایط به مراتب بهتری نسبت به سوئیس در بازی‌های رودررو دارد. طی ۶۱ تقابل دو تیم با هم در رقابت‌های مختلف، ۲۹ پیروزی برای ایتالیا، ۲۴ تساوی و هشت برد برای سوئیس بدست آمد. ایتالیایی‌ها ۱۱۱ گل به سوئیس زدند و ۶۸ گل دریافت کردند. از آخرین پیروزی سوئیس مقابل ایتالیا، دهه‌ها می‌گذرد.

تحلیل بازی

کیفیت بازیکنان در این بازی می‌تواند تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی بگذارد. سوئیسی‌ها احتمالا با ترکیب ۳ دفاعه وارد زمین می‌شوند که ترکیب آشنایی برای ایتالیا محسوب می‌شود. کوادو دوا طبق ادعای رسانه‌های سوئیس شانس زیادی برای بازی کردن دارد. حضور بازیکنان باتجربه در ترکیب سوئیس می‌تواند در عین تجربه، سرعت این تیم را کم کند.

کم شدن سرعت بازی از سمت سوئیس، برای ایتالیا مزیت بزرگی است. اسپالتی با ۳-۳-۴ وارد زمین می‌شود اما بازیکنانش را دوباره عوض می‌کند. جانلوکا مانچینی جای ریکاردو کالافیوری محروم بازی می‌کند. ماتیا زاکانی شاید به خاطر گل لحظات پایانی به کرواسی، در ترکیب ثابت حاضر شود. نیکولو فاجولی هم در خط هافبک بازی می‌کند.

فرم بازیکنان و مصدومیت

سیلوان ویدمر در ترکیب سوئیس محروم است و نمی‌تواند تیمش را در این بازی همراهی کند. دنیس زکریا و استیون زوبر هم همچنان به خاطر مشکلات ناشی از مصدومیت در یورو ۲۰۲۴ برای تیم ملی سوئیس بازی نکردند. وضعیت بدنی بازیکنان باتجربه همچون گرانیت ژاکا و ژردان شکیری می‌تواند در نتیجه نهایی تاثیر بگذارد.

ایتالیا در این مسابقه ریکاردو کالافیوری، یکی از پدیده‌های این دوره جام ملت‌های اروپا را به خاطر محرومیت در اختیار ندارد. فدریکو دی‌مارکو هم به خاطر مصدومیت به صورت جدا تمرین می‌کند. احتمالا متئو دارمیان دوباره جای وی بازی کند.

نکات شرط‌بندی

  • از آخرین پیروزی ایتالیا مقابل سوئیس، دهه‌ها می‌گذرد.
  • پنج مسابقه از شش بازی آخر ایتالیا زیر ۲.۵ گل ثبت کرد.
  • هفت بازی پیاپی است که سوئیس به هیچ تیمی نمی‌بازد.
  • چهار بازی آخر سوئیس شاهد گلزنی هر دو تیم بود.
  • تمام بازی‌های سوئیس در یورو با گلزنی هر دو تیم تمام شد.

داور بازی

شیمون مارسینیاک، داور نام‌آشنای لهستانی، بازی حساس سوئیس و ایتالیا را قضاوت می‌کند. میانگین ۳.۳ کارت زرد و ۵۰ درصد اعلام پنالتی در هر بازی، آمار مرسینیاک در مسابقات یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *