علیرضا فاتحی-پوکر

علیرضا فاتحی کیست؟

بیوگرافی

علیرضا فاتحی یکی از جدیدترین نام‌های در پوکر ایران است که توانسته چند سال اخیر، به سرعت پله‌های ترقی را طی کند. او 41 ساله، متولد ایران و ساکن دبی است و به عنوان تاجر مشغول به کار است.

او پوکر را به صورت پنج‌ کارته در دوره نوجوانی یاد گرفته بود. بعدها سراغ پوکر مکزیکی و هولدم رفت. او پوکر را از یک دوست نزدیک به نام فربد گوهریان یاد گرفت که یک بار تمام پول خود را طی یک ساعت بازی باخته بود. بعد فاتحی، بلک جک را به گوهریان یاد داد که باعث شد وی تمام پول باخته را دوباره زنده کند.

او توسط چند هموطن از جمله حسین انسان تشویق شده بود که در مسابقات جایزه بزرگ پوکر شرکت کند. او پیش از اینکه در تورنمنت‌ها شرکت کند، دانش خود از پوکر را در تالارهای آنلاین پوکر آزمود و آنجا نیز به موفقیت‌هایی رسیده بود.

علیرضا فاتحی-پوکر
علیرضا فاتحی-پوکر

او به جز کیفیت خوب بازی‌اش، به لبخندهایش معروف است. فاتحی بین بازیکنان پوکر، خود را به عنوان شخصیتی دوستانه و مهربان مطرح کرده است.

پوکرباز حرفه‌ای

او در سال‌های اخیر در چندین مسابقه بزرگ به نتایج درخشان رسیده و توانسته سری در میان سرها در بیاورد. او در تاکنون در تورنمنت هتل هیلتون پراگ و در کریستال کوو هتل به مقام نخست رسیده است و در مجموع در یازده مسابقه با پول به خانه رفته است.

با این حال بزرگترین پولی که او به خانه برده به سال 2016 بازمی‌گردد که در مونته‌کارلو، در نو لیمیت هولدم سوم شد و با 984 هزار دلار به خانه رفت. او در آن مسابقات به عنوان چهره‌ای کاملا گمنام در حالی به مقام سوم رسید که جایگاهی بالاتر از بازیکنانی داشت که بیش از چهل سال به عنوان بازیکن پوکر مطرح بودند. فاتحی در مجموع سال 2019 چندان موفقی نداشته و تنها 107 هزار دلار در این سال برنده شده است. جالب این است که او سال 2017 هم موفقیت بزرگی نداشته اما در سال‌های 2018 و 2018 میلیون دلاری شده و به نظر در سال‌های زوج بهتر کار می‌کند. در مجموع فاتحی تاکنون 2.3 میلیون دلار در تورنمنت‌های پوکر به دست آورده است.

او در یک مصاحبه با سایت کارت پلیر، صحبت‌های جالبی مطرح کرد که برخی از قسمت‌هایش را می‌خوانید:

می‌بینید که ایرانی‌های زیادی در مسابقات پوکر شرکت می‌کنند. ما می‌توانیم در پوکر موفق شویم.
سال 2016 اولین بار بود که در یک تورنمنت بزرگ شرکت می‌کردم که مبلغ ورودی 100 هزار دلار بود. همه‌چیز را درست در خاطر ندارم. اینکه آیا شانس آورده بودم یا خوب بازی کرده بودم. یادم نیست. تنها یادم است که با بهترین بازیکنان جهان بازی می‌کردم. آدم شوخ‌طبعی هستم و دوست دارم خوش‌گذرانی کنم. تنها یک بازیکن پوکر نیستم. باید از زندگی لذت ببرید نه اینکه مانند روبات فقط پوکر بازی کنید.

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

One Ping

  1. Pingback: 10 بازیکن برتر ایرانی پوکر چه کسانی هستند؟ – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *