تاریخ:می 16, 2021

اندرو بروکوس کیست؟

اندرو بروکوس در سال 1982 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای، نویسنده و مربی پوکر است. او یکی از شخصیت های شناخته شده در مسابقات «سری های جهانی پوکر» است و بازی های زیادی را در این تورنمنت با کسب جایزه نقدی به پایان رسانده است. اندرو در شش سال ابتدایی که در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر شرکت کرد، 5 بار به جایزه نقدی رسید که دستاورد چشمگیری است. او از سال 2005 به یک پوکرباز حرفه ای تبدیل شده است.

در ضمن او یک مربی پوکر است و یادداشت های زیادی برای مجله های تخصصی Card Player و Two Plus Two  نوشته است. او موسس لیگ مباحثه بوستون است و به دانش آموزان دبیرستانی کمک می کند از امکانات بیشتر و بهتری استفاده کنند. بروکوس 10 درصد از جوایزی که در مسابقات سری های جهانی پوکر کسب کرده را وقف این موسسه کرده است. او میزبان پادکست ThinkingPoker است.

ورود اندرو بروکوس به دنیای پوکر

بروکوس در مورد آشنایی اش با این بازی می گوید:

برای اولین بار 6 ساله بودم که این بازی را یاد گرفتم. عمه ام قوانین بازی 7 کارت stud را به من یاد داد و دست های برنده را توضیح داد. چند بار هم با پدربزرگ و مادربزرگم بازی کردم. قمار در خانواده پدری ام محبوب بود. از عمویم چیزهای زیادی یاد گرفتم. او وقتی برنده میشد برای ما هدیه می خرید.

دبیرستانی بودم که کتاب Winner’s Guide to Texas Hold’Em از کن وارن را خواندم. بعد در یک کتابفروشی یک کتاب قدیمی متعلق به دهه 1970 پیدا کردم با نام Hoyle’s Guide to Poker. نویسنده در این کتاب مدعی شده بود در آینده بازی 7 کارت محبوب تر می شود و گوی سبقت را از بازی 5 کارت Stud می رباید. در دانشگاه یک هم اتاقی به اسم لوگان داشتم که مثل من عاشق پوکر بود و با هم در بازی های مختلف شرکت کردیم.

چند سال بعد، کتاب Super/System دویل برونسون را از پدرم قرض گرفتم. تمام چیزهایی که دویل در مورد بازی هولدم نامحدود نوشته بود به نظر من کاملا منطقی بود. البته من آن ها را قبلا خوانده بودم ولی دویل همه این مهارت ها را در یک استراتژی یکپارچه و واضح کنار هم قرار داده بود. با استفاده از چیزهایی که یاد گرفته بودم به شیکاگو رفتم و بازی کردم. تجربه فوق العاده‌ای بود. حالا هم مرا یک پوکرباز حرفه ای می نامند. در صورتی که من فقط یک فارغ التحصیل رشته فلسفه بودم و هیچ آینده شغلی نداشتم. بعد از چند تلاش ناموفق در بوستون برای پیداکردن یک شغل خوب، تصمیم گرفتم جدی تر بازی پوکر را دنبال کنم.

پوکر آنلاین

اندرو بروکوس شانس خود را در دنیای پوکر آنلاین هم آزموده است. مهم ترین پیروزی اندرو در پوکر آنلاین در بازی 2 هزار دلاری هولدم نامحدود رویداد Full Tilt Online Poker Series سال 2010 رقم خورد. در این رویداد 946 بازیکن حاضر بودند و بروکوس با رسیدن به عنوان قهرمانی جایزه بزرگ 450 هزار دلاری را به دست آورد. در ضمن او در بازی 500 دلاری هولدم نامحدود رویداد World Championship of Online Poker سال 2010 هم شرکت کرد و در آنجا به رتبه سوم رسید. 1066 بازیکن در این رویداد حاضر بودند و جایزه اندرو برابر با 117984 دلار بود.

سری های جهانی پوکر

اندرو در مجموع 12 بار در سری های جهانی پوکر به جایزه نقدی رسیده است. او در سال های 2008 و 2010 و 2011 بین 100 بازیکن برتر رویداد اصلی رقابت ها قرار گرفت: رتبه 35م در بازی 10 هزار دلاری رویداد اصلی با حضور 6844 بازیکن و کسب جایزه 193 هزار دلاری. رتبه 87م در بازی 10 هزار دلاری رویداد اصلی با حضور 7319 بازیکن و کسب جایزه 79806 دلاری. رتبه 53م در بازی 10 هزار دلاری رویداد اصلی با حضور 6865 بازیکن و کسب جایزه 160036 دلاری.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *