سه توصیه برای اینکه حواستان از اتفاقات میز پوکر پرت نشود

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال، روانشناسی در پوکر 

به قلم جاش کالیک – در حالی که پوکر سرشار از لحظات پرهیجان و پراسترس است که شما را پر از انرژی می کنید، روند دریافت کارت های بد می تواند منجر خواب آلودگی یا بی حوصلگی مطلق شود. این برهه ها در بازی در حالی که هیچ اتفاق مهمی رخ نمی دهد، می تواند سبب حواس پرتی شده و در نهایت منجر به تصمیمات ضعیف پای میز شود.

شاید اگر جزو آدم هایی باشید که نمی توانند به طور طولانی روی چیزی تمرکز کنند، کنار آمدن با این جنبه از بازی آسان نباشد. با این حال، اگر طعمه بی حوصلگی شوید، خود را در معرض خطر گذاشته و برتری را کم کم از دست می دهید.

به منظور پیش گیری از این خطر، باید آن قدر تمرین کنید که همیشه فکر و ذکرتان مربوط به اتفاقات روی میز باشد. در ادامه این یادداشت، 3 توصیه برای متمرکز نگه داشتن ذهن و بدنتان به منظور افزایش برتری و سودتان از پوکر را مرور خواهیم کرد.

عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید

اگر بازیکن نسبتا تازه کاری هستید، موبایل و هندزفری را از روی میز دور کنید. شاید واقعا بخواهید ترانه جدید خواننده محبوبتان را گوش کنید، بازی فوتبالی را به صورت زنده دنبال کنید یا حتی چند کلامی با دوستانتان گپ بزنید، ولی همه این ها فعالیت هایی هستند که حواستان را کاملا پرت می کنید.

این توصیه در خصوص بازی آنلاین هم صادق است؛ جایی که حواس پرتی می تواند راحت تر سراغتان بیاید. اگر می خواهید آنلاین بازی کنید، اطمینان پیدا کنید زمانی مشغول آن شوید که از طریق هم خانه ای ها یا اعضای خانواده، حواستان پرت نشود. موقع بازی به گشت و گذار در وبسایت آمازون یا مطالعه اخبار چهره های مشهور یا آخرین ویدیوهای وایرال یوتیوب نپردازید.

مهم ترین هدف پوکر پول درآوردن و بازنده نبودن بین نفرات حاضر در دور میز است. اگر اطراف خود را از حواس پرتی ها پر کنید، احتمال افتادنتان در تله آن ها بیشتر می شود. بازیکنی که تماما درگیر بازی نیست، پیش بینی پذیر شده و به راحتی از سوی بازیکنان باتجربه تر، مورد بهره برداری مالی قرار خواهد گرفت.

بازی رقبا را تماشا کنید

موقع بازی حضوری پوکر، باید مدت زمان قابل توجهی کنار چند نفر یکسان پشت سر بگذارید. در این مدت رقبا حتما الگوهایی از خود بروز می دهند که می توانید آن ها را در ذهن خود ذخیره کرده و در دست های بعد استفاده کنید.

به جای اتلاف وقت موقع بیرون بودن از بازی، بازیکنان فعال بازی دیگر نفرات را تماشا می کنند تا شیوه بازی آن ها را دریابند. بازی کسانی که می خواهید مقابلشان برنده شوید می تواند اطلاعات بسیار مفید و ارزشمندی در اختیارتان بگذارد. هر داده مفیدی که در مورد بازیکن مقابلتان پیدا کند، سلاح بسیار ارزشمندی در جعبه ابزار تهاجمیتان برابر آن ها خواهد بود.

با تماشای بازی رقبا، می توانید ببینید چه می کنند و مهم تر اینکه چرا برخی تصمیم ها را اتخاذ می کنند. با تامل همیشگی روی بازی رقبا، خود را مجبور به استفاده از اطلاعات در اختیار و اتخاذ استراتژی های مناسب برای مبارزه مقابل هر کدام از آن ها در دست های بعد می کنید.

چرا هر چه پای میز پوکر کمتر صحبت کنید، برایتان بهتر است؟

همیشه از وضعیتتان آگاه باشید

کنی راجرز در ترانه مشهورش به نام قمارباز می گوید: «شما هیچ وقت پولتان را وقتی پشت میز هستید، نمی شمارید.» با اینکه تکیه کلام خوبی بوده است، توصیه خوبی نیست. در واقع، چه در بازی نقدی و چه تورنمنتی، همیشه باید از شرایطتان آگاه باشید.

در بازی نقدی، لازم نیست هر دقیقه تمام تمرکزتان را معطوف موضوع بکنید، ولی باید بدانید چند Buy-in (ژتون ورودی) در اختیار دارید و با چقدر سود پشت میز نشسته اید. در تورنمنت ها، این توصیه اهمیت بیشتری هم پیدا می کند، چون جایگاه شما در تورنمت، با کم و زیاد شدن چیپ هایتان بالا و پایین می رود.

با تغییر صعودی شروط اجباری و اَنتی (مبلغ اجباری قابل پرداخت در برخی تورنمنت ها)، آگاهی داشتن از تعداد شرط بزرگ در استک‌تان، باید جزو اولویت ها باشد. دانستن سایز استک در تورنمنت ها بسیار اهمیت دارد، چون مشخص می کند چطور باید دست هایتان را بازی کنید.

علاوه بر این، باید سایز استک سایر نفرات دور میز را هم بدانید. دانستن این اطلاعات، داده بیشتری در اختیارتان می گذرد و رویکرد رقبا در دست های مختلف را هم مشخص می کند.

آگاهی از سایز استک در مقایسه با میزان اَنتی و شروط اجباری همچنین کمکتان می کند میزان پاداش در برابر ریسک براساس هر کدام از اقداماتتان را هم بدانید. این اطلاعات مخصوصا موقع اتخاد تصمیمات در اواخر تورنمنت بسیار مهم است، چون هر دستی بسیار اهمیت پیدا می کند. اگر همواره سعی می کنید (1) عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید، (2) بازی رقبا را به دقت زیر نظر داشته باشید و (3) همیشه از وضعیتتان خبردار باشید، همواره پای میز هوشیار خواهید ماند و شانس بالاتری برای برد برای خود فراهم خواهید کرد.

چطور نشانه ها را در پوکر کنترل کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *