تاریخ:ژوئن 18, 2021

برادلی بوث در روز 20 سپتامبر 1976 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای کانادایی است. او در ونکوور کانادا متولد شد. خیلی ها براد را به خاطر حضور در برنامه High Stakes Poker از شبکه GSN می شناسند.

زمانی این بازیکن به عنوان موفق ترین پوکرباز در بازی های بزرگ پوکر شناخته می شد. فیل لاک لقب «دانشمند پوکر» را برای او انتخاب کرده بود. فیل هلموث و دویل برونسون هم که از افسانه های دنیای پوکر هستند در نقل قول های مختلف بوث را جزو بهترین بازیکنان پوکر در جهان قلمداد کرده بودند.

او می گوید از وقتی 14ساله بوده هر روز پوکر بازی می کرد و این عادت از شهر ونکوور شروع شد و بعد در کالگاری و یوکون هم ادامه پیدا کرد. به همین خاطر است که لقب «یوکون براد» برایش انتخاب شده است. اما در دوران میانسالی این روند کند شد.

نتایج براد بوث در WSOP

براد در تورنمنت «سری های جهانی پوکر» هم حضور داشته و سه بار توانسته بازی های این رقابت را با کسب جایزه نقدی ترک کند:

  • سال 2005 – بازی 5 هزار دلاری هولدم نامحدود – مقام 12م – جایزه 16975 دلاری
  • سال 2008 – بازی 10 هزار دلاری اوماها split – مقام 23م – جایزه 22090 دلاری
  • سال 2012 – بازی 3 هزار دلاری هولدم نامحدود – مقام 73م – جایزه 5927 دلاری

این بازیکن در سال 2006 در تور جهانی پوکر شرکت کرد و در بازی 10 هزار دلاری هولدم نامحدود (رویداد اصلی) به مقام سی ام رسید. جایزه اش هم برابر با 35 هزار دلار بود.

پرونده کلاهبرداری سایت پوکر آنلاین و قربانی بودن براد بوث

او در مصاحبه ای که با رادیو Mediocre Poker داشت گفت یکی از قربانیان پروند کلاه برداری سایت پوکر آنلاین Ultimate Bet بوده است. گفته می شود بوث در پرونده کلاه برداری این سایت حدود 2.5 میلیون دلار ضرر مالی داشته است. بعد از پایان این داستان هم براد به بازی در سایت های پوکر آنلاین ادامه داد ولی نتوانست موفقیت های قبلی اش را تکرار کند. او از سال 2008 رقمی بالغ بر 4.2 میلیون دلار را در بازی های پوکر از دست داده است.

براد در این باره می گوید: «اگر به 4.2 میلیون دلاری که من تنها در طی 4 سال از دست دادم نگاه کنید، خیلی چیزها مبهم است و من تاریخ دقیق خیلی از این بازی ها را به خاطر ندارم. اما می توانم بگویم 98 درصد این پول در بازی های پوکر آنلاین از دست رفت.»

شبکه NBC آمریکا یک برنامه پوکر تهیه و پخش کرد که در واقع سلسله ای از بازی های بزرگ بین شخصیت های شناخته شده دنیای پوکر بود. این برنامه و رقابت Poker After Dark نام داشت و بوث هم در فصل دوم آن حاضر شد. در نهایت این بازیکن در رتبه دوم بازی ها قرار گرفت و پاتریک آنتونیوس هم قهرمان شد. این فصل از آن نظر جالب بود که بازی هدزآپ نهایی طولانی ترین بازی این برنامه بود و تمام رکوردها را شکست. رقابت نفسگیری که در نهایت با شکست براد به پایان رسید.

دستاوردهای مالی او از پوکر

کل پولی که براد بوث از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 795 هزار و 429 دلار است. هر چه زمان بیشتر سپری شد، وضعیت مالی براد هم بحرانی تر شد. در سال 2012 انتشار خبری نشان داد بحران مالی بوث چقدر وخیم بوده است. او از یک بازیکن پوکر در بازی های پوکر آنلاین به نام داگلاس پولک مبلغی را قرض گرفته بود تا در تورنمنت های آنلاین شرکت کند. ولی نتوانست 28 هزار دلار از این پول را برگرداند. بعد از انتشار این خبر در سایت های پوکر، خود بوث هم این بدهی را تایید کرد.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *