برایان کنی؛ یک پوکرباز موفق و جهانگرد

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

برایان کنی در روز 1 نوامبر 1986 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. او یک کارآفرین شناخته شده هم به شمار می آید و در حال حاضر ساکن نیویورک است.

او ابتدا به بازی Magic: The Gathering می پرداخت که یک بازی ورق نسبتا جدید است. بعدا کنی تصمیم گرفت بازی پوکر را جدی تر دنبال کند. اولین حضور او در یک تورنمنت پوکر در سال 2007 و مسابقات قهرمانی پوکر East Coast رقم خورد.

طبیعتا برای هر پوکرباز، حضور در تورنمنت «سری های جهانی پوکر» ملاک ورود به جمع حرفه ای هاست. او هم در این مسابقات شرکت کرد. اولین و تنها دستبند قهرمانی برایان در سال 2014 به دست آمد. او در بازی 1500 دلاری رویداد Mix Six handed سری های جهانی پوکر شرکت کرد و به قهرمانی رسید. جایزه اش هم برابر با 153220 دلار بود.

کنی در سال 2015 هم در سری های جهانی پوکر حضور داشت. او در بازی 5 هزار دلاری هولدم نامحدود به مقام دوم رسید. جایزه اش هم برابر با 287870 دلار بود. او در مورد این رویداد گفت:

صادقانه بگویم واقعا ناراحت شدم که به قهرمانی نرسیدم. من تقریبا همه را از بازی حذف کرده بودم. آن ها بازیکنان خیلی خوبی بودند. در نهایت فقط یک رقیب مانده بود و تعداد ژتون های من خیلی بیشتر بود. ولی نتوانستم برنده شوم. واقعا ناراحت کننده بود.

در سال 2016، کنی موفق شد جو مک کیهن (قهرمان رویداد اصلی سری های جهانی پوکر در سال 2015) را در بازی هدزآپ شکست دهد. بدین ترتیب او در رویداد Super High Roller رقابت های Pokerstars Caribbean Adventure قهرمان شد و 1 میلیون و 687 هزار و 800 دلار به عنوان جایزه دریافت کرد.

برایان در رویداد خیریه Triton Million for Charity شرکت کرد و در بازی 1 میلیون پوندی هولدم نامحدود به مقام دوم رسید. این بزرگترین دستاورد کنی در کارنامه دوران حرفه‌ای اش بود. جایزه او هم برابر با 20 میلیون و 563 هزار و 324 دلار بود. با این پیروزی بزرگ، او در رده چهارم فهرست Global Poker Index قرار گرفت. در ضمن برایان در 3 آگوست 2019 در رده نخست جدول پردرآمدترین پوکربازهای تاریخ Hendon Mob قرار گرفت.

در مجموع پولی که او از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 55 میلیون دلار است.

یکی از نکته های جالب در مورد برایان این است که به شهرهای مختلف سفر می کند که در تورنمنت های پوکر و رویدادهای بزرگ حضور داشته باشد. حالا مهم نیست مقصد لاس وگاس، آتلانتیک سیتی و لوس آنجلس باشد یا دوبلین، باهاماس، مالتا، بارسلونا، مونته کارلو، برلین، ماکائو، لندن یا ملبورن.

نگاهی به لیست این شهرها نشان می دهد کنی یک پوکرباز جهانگرد است و تقریبا در همه قاره های جهان پوکر بازی کرده است. او بیش از یک دهه است که پوکر بازی می کند و هنوز هم به شدت عاشق این بازی است.

برایان کنی در مورد شکست های بزرگی که در رویدادهای پوکر داشته می گوید:

در چنین شرایطی چند ساعت تنها هستم و فکر می کنم. بعد خیلی زود آماده یک بازی و تورنمنت جدید هستم. حضور در بازی های بزرگ پوکر همیشه یک ریسک است و همیشه باید به خاطر داشته باشید که این فقط یک بازی است. وقتی بازی می کنم سعی می کنم همه ژتون ها را به دست بیاورم. اگر به چیزی که می توانستید برنده شوید یا پولی که از دست داده اید فکر کنید، روش کار و قضاوت تان تغییر می کند و تلاش و استمرارتان در مسیر رسیدن به پیروزی لطمه می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *