سه فاکتوری که موقع بالا رفتن در سطوح مختلف پوکر باید در نظر بگیرید

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: استراتژی پوکر و روانشناسی پوکر

به قلم ریچ رایان – در پوکر، دانستن اینکه چه زمانی بهترین موقع برای امتحان چیزهای جدید است، یک مهارت مناسب به شمار می رود. اگر به تمام حرفه ای ها که در بازی های تورنمنتی و نقدی سطح بالا بازی می کنند، نگاهی بیندازید، آن ها معمولا بازی هایی را انتخاب می کنند که سرمایه‌شان توان پشتیبانی از آن را ندارد. بعضی از آن ها در قمار، به شکلی کاملا بی پروا، مبالغ هنگفتی را با هدف بردن مبالغ بیشتر به ریسک می گذارند؛ با این حال، برخی حرفه ای ها سعی می کنند رویکرد عاقلانه تری داشته باشند. شاید از قوانین سخت گیرانه مربوط به سرمایه پیروی نکنند، ولی فاکتور ریسک را به خوبی مدیریت می کنند.

سه فاکتور وجود دارند که تصمیم بی پروا در جریان رفتن به سطوح بالای پوکر را از تصمیمات عاقلانه تر، جدا می کند:

انتخاب هوشمندانه بازی

اولین و مهم ترین جنبه انتقال به سطوح بالاتر در پوکر، انتخاب بازی است. اگر میزی را می بینید که خیلی گران تر از سرمایه پوکرتان است، نباید پشت میز بنشینید. با این حال، اگر سری به کازینوی محلی خود زده اید تا پوکر یک به 2 دلاری بازی کنید و یکی دو تاجر آماتور یا توریست مست را می بینید که با استک کامل مشغول پوکر 2 به 5 دلاری هستند، با فرصت بسیار خوبی برای امتحان کردن مواجه شده اید.

با این حال، اگر پشت میز نشستید و دیدید آن ها خیلی سفت بازی می کنند و زیاد وارد بازی نمی شوند یا بدتر اینکه در حال اتمام بازی و بازگشت به سر کارهایشان یا بازدیدشان در شهر هستند، از برداشتن استک و رفتن سراغ پوکر یک به 2 دلاری، شرم نکنید. اگر به دنبال سود هستید، هیچ خجالتی در انتخاب هوشمندانه بازی هایتان وجود ندارد.

بعد از اینکه تصمیم به امتحان در سطوح دیگر کردید، دو فاکتور دیگر را باید در نظر بگیرید که هر دو کمک بسیار بالایی به شما می کند.

اعتماد به نفس خود را ارزیابی کنید

البته ناگفته پیدا است، ولی اول باید به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشید. اگر در روند منفی به سر می برید و اوضاع اخیرا برایتان خوب پیش نرفته است، احتمالا ذهنیت مناسب برای به ریسک گذاشتن مبلغ بالاتری از سرمایه خود را ندارید.

با اینکه می دانیم پوکر بازی مهارت ها است، همچنان نوسان بالایی در نمونه های کوچک (کوتاه مدت) بازی وجود دارد و ممکن است در همان دست اول حتی با جفت آس هم ببازید. اگر درک کنید ممکن است روند واقعا بدی به خود ببینید و خود را برای عواقب آن آماده کنید، ولی به توانایی های خود برای شکست رقبا در سطح مورد نظر ایمان داشته باشید، پس با تمام قدرت پیش بروید.

به یافتن اسپانسر مالی فکر کنید

کار دیگری که می توانید قبل از ورود به سطوح بالا انجام دهید، جستجو برای حامی مالی است. حامیان مالی از مهم ترین فاکتورهای بازی های نقدی و تورنمنتی سطوح بالای پوکر است و در واقع بسیاری از کسانی که در این سطوح باز می کنند، بخشی از خود را به فروش رسانده اند.

اگر بازیکن خوبی هستند و واقعا نسبت به میانگین رقبا برتری دارید، می توان انتظار داشت سرمایه گذاران زیرک روی مهارت شما پول بگذارند. همچنان با وسط گذاشتن بخشی از پول خود، ریسک می کنید، ولی سرمایه گذاران می توانند تا حدی امنیت مالی شما را تامین کنند؛ چیزی که باعث می شود بیشتر از پول، روی کارت هایتان تمرکز کنید. حضور در سطوح بالای پوکر برای آدم های ضعیف نیست، ولی اگر درست انجام شود، می تواند با وجود ریسک بالا، سود هنگفتی نصیب بازیکنان کند. با این حال، مواقعی وجود دارد که بتوان عاقلانه ریسک کرد. براساس یک نقل قول معروف: «وقتی در منطقه امن خود بازی می کنید، چیزی را وسط نگذاشته اید، نخواهید باخت، ولی چیز زیادی هم نمی برید!»

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *