کارلوس مورتنسن کیست؟

خوان کارلوس مورتنسن در روز 13 آوریل 1972 در آمباتوی اکوادور به دنیا آمد. او یک پوکرباز حرفه ای اهل اکوادور است. او تنها بازیکن اهل آمریکای جنوبی است که توانسته در رقابت های سری های جهانی پوکر به قهرمانی برسد. سبک بازی کارلوس بی قاعده و منعطف است، تاکتیک های خاصی در بلوف زدن دارد و روش جمع آوری ژتون هایش منحصر به فرد است. همسرش سسیلیا ریس نام دارد و او هم یک پوکرباز است. آن ها در سال 2006 از هم جدا شدند.

سری های جهانی پوکر

او در اواخر دهه 1990 از اسپانیا به آمریکا رفت. کارلوس در سال 2001 در رویداد اصلی رقابت های سری های جهانی پوکر شرکت کرد و 1 میلیون و 500 هزار دلار برنده شد. او در این مسیر 613 رقیب داشت و یک رکورد به نام خود ثبت کرد. جالب است بدانید در میز نهایی این رقابت ها بازیکنان بزرگی چون مایک ماتوسو، فیل هلموث (قهرمان سال 1989)، فیل گوردون و دوی تومکو حضور داشتند. او در دست نهایی با کارت های شاه گشنیز و بی بی گشنیز موفق شد تومکو را با کارت های تک پیک و تک دل شکست دهد.

او در سال 2003 باز هم درخشید و یک بار دیگر دستبند قهرمانی سری های جهانی پوکر را به خود اختصاص داد. این اتفاق در بازی 5 هزار دلاری هولدم محدود افتاد و جایزه هم برابر با 251680 دلار بود. او در این مسیر مارک گرگوریچ که یک بازیکن کاملا حرفه ای است را در بازی هدز آپ شکست داد.

گاهی هم شکست

کارلوس مورتنسن در همین رقابت ها و در سال 2006 به سه میز نهایی رسید: مقام نهم در هولدم نامحدود (رویداد دوم) و کسب 71617 دلار، مقام نهم در هولدم نامحدود (رویداد ششم) و کسب 73344 دلار، مقام دوم در Razz و کسب 94908 دلار. در این مورد آخر او برابر جیمز ریچبرگ شکست خورد و دستش از دستبند قهرمانی کوتاه ماند.

کارلوس مورتنسن در سال 2013 هم در این رقابت ها موفق بود و در رویداد اصلی به مقام دهم رسید. او یکی از آخرین نام های بزرگ در دنیای پوکر است که توانسته در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر قهرمان شود. از سال 2003 تا 2006 را به عنوان «دوره پیشرفت بزرگ پوکر» یا «پوکر بوم» می شناسند.

در این دوره تگزاس هولدم و سایر گونه های پوکر در جهان بسیار محبوب شدند. در این سال ها تعداد کسانی که در بازی های آنلاین پوکر شرکت می کردند دو برابر شد. بعد از آن، دشوارترین چالش برای بازیکنان حرفه ای شروع شد که می خواستند به قهرمانی های مستمر برسند. البته چند نام بزرگ دیگر هم بعد از آن به میز نهایی رویداد اصلی رقابت ها رسیدند ولی نتوانستند قهرمانی را تجربه کنند.

تور جهانی پوکر

در سال 2004، مورتنسن در رقابت 1 میلیون دلاری قهرمانی پوکر آمریکای شمالی دویل برونسون برنده شد. او در رقابت فصل پنجم تور جهانی پوکر هم برنده شد و جایزه بزرگ 3 میلیون و 970 هزار و 415 دلاری را کسب کرد. این بزرگترین جایزه نقدی بود که در کارنامه کارلوس ثبت شده است. در ضمن بدین ترتیب او به اولین بازیکن حرفه ای دنیای پوکر تبدیل شد که در رقابت های قهرمانی جهان در دو تورنمنت «سری های جهانی پوکر» و «تور جهانی پوکر» به قهرمانی رسیده است.

او در سال 2010 توانست در رقابت فصل هشتم تور جهانی پوکر (Hollywood Poker Open) برنده شود و بدین ترتیب از دنیل نگرئانو سبقت گرفت و به بهترین بازیکن تاریخ رقابت های تور جهانی پوکر از نظر کسب جوایز نقدی تبدیل شد. در ضمن در جدول بیشترین عنوان قهرمانی این رقابت ها هم با گاس هانسن برابری کرد (3 عنوان قهرمانی).

سایر تورنمنت ها

کارلوس حضور موفقی در قهرمانی جهان پوکر هدز آپ داشت و در فصل دوم تورنمنت فوق ستاره های پوکر به مرحله نیمه نهایی رسید. او در سال 2007 در رویداد اصلی تور اروپایی پوکر در مونت کارلو شرکت کرد و به رتبه یازهم رسید. تا آگوست 2017 مجموع پولی که کارلوس از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده به 12 میلیون و 100 هزار دلار رسید. گفتنی است 3 میلیون و 200 هزار دلار از این مبلغ فقط مختص جوایز نقدی او از بازی های سری های جهانی پوکر است.

سلسله مطالببیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *