تاریخ:ژانویه 18, 2021

دیوید گری کیست؟

دیوید گری یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. او اهل نواداست. خیلی ها او را به عنوان یک بازیکن موفق در بازی های بزرگ پوکر (در کازینوها) می شناسند. ولی گری در تورنمنت های پوکر هم نمایش خوبی داشته است.

مهمترین دستاوردهای دیوید گری

مهم ترین دستاورد این بازیکن کسب دو دستبند قهرمانی در رقابت های «سری های جهانی پوکر» است. او در سال 1999 برای اولین بار چنین افتخاری را تجربه کرد. دیوید در بازی 2500 دلاری 7 کارت Stud به قهرمانی رسید. جایزه اش هم برابر با 199 هزار دلار بود. دومین دستبند قهرمانی هم در سال 2005 کسب شد. گری در بازی 5 هزار دلاری 2 to 7 Draw Lowball نامحدود به مقام نخست رسید. جایزه اش هم برابر با 365135 دلار بود.

گفتنی است این بازیکن در سال 2003 هم به میز نهایی یکی از بازی های سری های جهانی پوکر رسید. او در بازی 10 هزار دلاری تگزاس هولدم نامحدود (رویداد اصلی) در رتبه هشتم ایستاد و 160 هزار دلار هم دریافت کرد. گری در این بازی مغلوب کریس مانی میکر شد که در نهایت دستبند قهرمانی را به دست آورد.

گری در برنامه و رقابت بزرگ High Stakes Poker شرکت کرد ولی مقامی کسب نکرد. در ضمن او در تورنمنت دعوتی Poker Superstars هم حاضر بود. دیوید در برنامه و رقابت بزرگ Poker After Dark شبکه NBC حاضر بود و بعد از دنیل نگرئانو در رتبه دوم ایستاد.

کل پولی که دیوید گری از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 1 میلیون و 639 هزار و 507 دلار است.

پوکر یا شانس؟

نظر دیوید در مورد شانس در بازی پوکر جالب است:

نمی توانم بگویم شانس را باور دارم. ولی وقتی به اتفاقاتی که در بازی های مختلف می افتد نگاه می کنید، می بینید که شانس تعیین کننده است. در کوتاه مدت اگر یک بازیکن خوب با یک بازیکن کاملا تازه کار روبرو شود، احتمال برنده شدن بازیکن تازه کار یک بازی در 100 بازی است. چون او اطلاعی از استراتژی های پایه ای این بازی ندارد. اما وقتی در تورنمنتی حضور دارید که گروهی از بهترین بازیکنان با شما رقابت می کنند، کاملا می توانید ارزش فاکتور شانس را احساس کنید. فاکتوری که گاهی از بازیکن خوب بودن هم مهم تر است.»

و اما نظر گری در مورد حضور پوکربازهای آنلاین در رقابت های سری های جهانی پوکر:

نکته جالب در مورد پوکر این است که یک پوکرباز جوان که شش ماه پوکر آنلاین بازی کرده و یک بازیکن قدیمی که ده ها سال تجربه دارد، شانس مشخصی برای پیروزشدن دارند. طبیعتا بازیکنان کم تجربه نمی توانند در بازی های مختلف پوکربازهای باتجربه ای مثل من را شکست دهند. ولی چنین بازیکنی می تواند در یک روز و یک بازی خاص، من و چند بازیکن خوب دیگر را شکست دهد.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *