پاتریشیا کاردنر کیست؟

پاتریشیا کاردنر یک روانشناس شناخته شده و یک پوکرباز اهل تگزاس آمریکا است. او سعی می کند با آموزش نکات روانشناسی به مردم، افراد را در جهت رفع مشکلات و رسیدن به موفقیت راهنمایی کند. در حقیقت او یکی از معدود فعالان در این رشته است که به صورت خاص و اختصاصی در مورد بازی پوکر فعالیت می کند و سعی می کند به بازیکنان پوکر کمک کند از قدرت ذهنی شان در بازی استفاده کنند.

مدرک لیسانس او در زمینه روان درمانی است و تریسیا در رشته روانشناسی و جرم شناسی مدرک دکترا اخذ کرده است. در ضمن او مدتی مدرس دانشگاه در همین رشته بود.

اثار دکتر پاتریشیا کاردنر

از کتاب های مشهور او می توان به این موارد اشاره کرد:

  • Positive Poker: A Modern Psychological Approach to Mastering Your Mental Game
  • Peak Poker Performance: how to bring your ‘A’ game to every session
  • Jonathan Little’s Excelling at No-Limit Hold’em: Leading Poker Experts Discuss How to Study, Play and Master No-Limit Hold’em

گفتنی است کاردنر درکنار گرت جیمز مجری پادکست Poker on The Mind است. او مقالات و آموزش تکنیک های مختلف را در وب سایت شخصی اش منتشر می کند:

https://www.drtriciacardner.com

کاردنر در مورد ورود به دنیای پوکر می گوید:

برای اولین بار در سال 2006 بود که این بازی را تجربه کردم. پوکر در ابتدا یک تفریح جذاب و دوست داشتنی برای من بود. ولی از همان روز اول به نظر می رسید این تفریح می تواند تبدیل به یک کار جدی شود. من همیشه می خواستم در بازی پیشرفت کنم. جاه طلبی من روز به روز بیشتر می شد و می خواستم به بهترین بازیکن تبدیل شوم. همین حالا هم در همین مسیر حرکت می کنم.

و البته آموزش از راه تکنیک های روانشناسی:

از سال 2005 این کار را شروع کردم. در ابتدا من با مدیران تجاری و ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای کار می کردم. من می خواهم به افراد مختلف کمک کنم از قدرت ذهنی شان در جهت بهبود روند زندگی شان استفاده کنند. از سال 2009 هم با بازیکنان پوکر در این زمینه کار می کنم.

افتخارات

پاتریشیا در تورنمنت های حرفه ای پوکر هم حضور داشته است. طبیعتا مهم ترین آن ها «سری های جهانی پوکر» است. با هم بهترین نتایج او در سری های جهانی پوکر را مرور می کنیم:

  • سال 2009 – بازی 1500 دلاری هولدم نامحدود – مقام 213م – جایزه 2745 دلاری
  • سال 2018 – بازی 1500 دلاری هولدم نامحدود – مقام 394م – جایزه 4023 دلاری
  • سال 2019 – بازی هزار دلاری هولدم نامحدود – مقام 184م – جایزه 3567 دلاری

بهترین عملکرد کاردنر در تورنمنت های حرفه ای پوکر در سال 2012 رقم خورد. او در آن سال در سری رقابت های 4 میلیون دلاری ریور شرکت کرد. او در بازی 2 هزار دلاری هولدم نامحدود به میز نهایی رقابت ها رسید و در نهایت در رتبه ششم ایستاد. جایزه پاتریشیا هم برابر با 97580 دلار بود.

در کل پولی که کاردنر از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 166 هزار و 453 دلار است.

توصیه های دکتر پاتریشیا کاردنر

دکتر کاردنر سعی می کند با حل مشکلاتی چون خشم، افسردگی و عدم تمرکز به بازیکنان پوکر کمک کند نتایج بهتری کسب کنند. وقتی بازیکنی به دکتر کاردنر مراجعه می کند اول باید پاسخ این سه سوال کلیدی مشخص شود:

  1. کدام ویژگی های این بازیکن موثر و مثبت بوده است؟ راه رسیدن به پیروزی، تمرکز و استفاده از نقاط قوت در میز بازی است.
  2. چه عواملی باعث می شود بازیکن عملکرد ضعیفی در بازی پوکر داشته باشد؟ شما می توانید با شناسایی عوامل از بروز آن ها جلوگیری کنید.
  3. بازیکن تا کنون برای حل مشکلاتش چه کارهایی کرده است؟

او با توجه به مسائل پایه ای چون تمرین، تغذیه، خواب و عادات، روند بازی را برای فرد تغییر می دهد و کمک می کند او به بهترین عملکرد برسد.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *